Rüya yorumu

Düğün işaretleri - ne mümkün ve ne değildir?

Pin
Send
Share
Send
Send


İnsanlar, atalarımızın nesillerince biriktirdiği ve bugüne kadar korunan tecrübelerden söz ediyor. Bir hata yapmayın ve eskileri ve batıl inançları karıştırmayın, çünkü ikincisi deneyim değil, daha çok mistisizm ve cehalete dayanır. Bir düğün için İşaretler - Bu en popüler kategorilerden biridir. İnsanlar bu önemli olayı her zaman özel sembolizmle doldurdular ve yeni evlilerin yaşamının bir takım gerekçelerle nasıl gelişeceğini anlamaya çalıştılar.

Bu gün ne yapıp ne yapamayacağınızı anlatan düğünün en popüler işaretlerini dikkatinize sunuyoruz. Evlilik hayatını en uygun şekilde evrimleştirmek istiyorsanız, onları dinlemeye değer.

 1. Kimsenin nikah yüzüğü denemesine izin verme ne düğün töreninden önce ne de sonra. Aksi takdirde mutluluğunu başka birine aktarma riski vardır.
 2. Damadın bu ciddi günde doğru ayakkabının içine bozuk para koyması gerekir. - Gençlere mutlu ve rahat bir yaşam sağlayacaktır. Madeni para daha sonra dikkatli bir aile yadigarı olarak tutulmalıdır.
 3. Her iki yeni evlenecek kişinin baş aşağı olacak şekilde bir emniyet pimi üzerinden kıyafetlere takılması gerekir - onları nazardan kurtaracak. Gelin için, nazardan bir iğne elbisenin içine ve damat için tutturulur - yaka çiçeği alanında, ancak iğne çıplak gözle görülemeyecek şekilde.
 4. Düğün gününde gelin tüm yeni giyinmiş olmalı. Ayrıca elbisenin eteklerinde veya meraklı gözlerle görünmeyen başka bir yerde birkaç dikiş yapılması önerilir. Bu iplik mavi için kullanın (bu sizi nazardan koruyacaktır). Ayakkabıların kapalı çorapları olması gerekir.
 5. Düğünden hemen önce gelin biraz ağlamalıÖyleyse, belirtilere inanırsanız, aile hayatı çok mutlu olacak. Tabii ki, bu gözyaşlarının, bazı problemlerde veya kaplamalarda değil, ebeveynlerin ayırıcı sözlerinden kaynaklanması daha iyidir.
 6. Kızın kayıt ofisine gitmesine izin vermeden önce, annesi aile yadigârlarından birini geçmelidir.: Yüzükler, haçlar, broşlar, bilezikler ve diğer süslemeler emanet gibi görünebilir. Bu şeyi düğün sırasında yanınızda tutmak ve sonra dikkatlice saklamak önemlidir.
 7. Gelinin aynadaki düğün / evlilik prosedüründen önce kendini görmesi imkansızdır. Kendine aynı elbiseyle eldiven ve peçe olmadan bakma izni var.
 8. Gelin ve damat, gün boyunca ellerinde bir buket bulundurmalıdır.. Acil durumlarda anneye veya damadınıza bir buket verilebilir. Sadece düğün şöleninde yanınızda masaya çiçek koymak mümkündür ve kutlamadan sonra onları kesinlikle yanınıza almalısınız. Atalarımız, elinizden bir buket bırakarak mutluluğunuzu serbest bıraktığınıza inanıyorlardı.
 9. Gelin evden çıktıktan sonra yerleri yıkamalısın.en azından sembolik olarak. Bu erkek evine geçiş sürecini kolaylaştıracak. Yapılacak doğru şey annesine. Bir düğün alayı birkaç dakika bekleyecek.
 10. Evden çıkarken gelin, üstüne bir örtü koymalıdır.. Bu tuvalet maddesi onu nazardan korur. Gelin kayıt ofisine veya kiliseye girdiğinde duvağı katlamak mümkün olacak.
 11. Damat gelinin parmağına bir alyans koyduktan sonraama artık halkaların olduğu boş kutulara dokunmak zorunda değil. Bu şeyin evlenmemiş nedimelerden birini alması daha iyi.
 12. Yetkisiz misafirler kıyafetleri düzeltmemelidir Gelin veya damat, tören boyunca bunu takip etmek önemlidir.
 13. Yeni evliler her zaman birlikte olmalı kimsenin aralarında geçmesine ya da ayakta durmasına izin vermemek. Bu evlilik birliğini güçlü ve kırılmaz hale getirecek.
 14. Gelin ve damadın aynı anda düğün mumlarını patlatması önemlidir.ve - birlikte uzun bir yaşam sağlayacaktır.
 15. Düğün prosedüründen sonra gençlerin bir aynaya bakması gerekir. Bu onlara iyi şanslar kazandıracak, evli bir hayatı dostça ve mutlu edecek.
 16. Kayıt ofisini veya kiliseyi terk ederken, genç irmik serpin: darı, pirinç veya buğday taneleri olabilir. İşarete göre eşlerin mutlu bir yaşam sürmesini sağlayacak.
 17. Gençlerin düz bir yolda düğün kutlamalarına gitmeleri imkansızdır.. Atalarımız, kötü ruhları dolaştırmanın gerekli olduğuna inanıyor ve bu nedenle en zor rotayı seçti. Bazı ülkelerde, kötü ruhları tıngırdatmalarıyla korkutan boş konserve yiyecek kutularının arkasına bağlanma geleneği bile vardır.
 18. Yeni evliler evlilik yerine kadar sürdüğünde, aracın yüksek sesle uyarı vermesi gerekir. Aynı zamanda şeytani güçleri uzaklaştıracak, nazardan koruyacak.
 19. Düğün şölenindeki yeni evliler sadece birbirleriyle dans edebilirler. ve sembolik olarak ebeveynlerle. Ancak çocuklarla dans ettikten sonra ebeveynler onları tekrar bir araya getirmelidir.
 20. Gelin düğün pastasını kesmelive damat bıçağı desteklemeli. Yeni yapılan koca, tabağın üzerinde ana resme sahip olan parçayı karısına bıraktı ve bir sonraki gelin damadın armağanını verdi. Ancak bundan sonra pasta misafirlere dağıtılır. Bu işaret karşılıklı anlaşmayı ve karşılıklı yardımı belirtir.
 21. Gençler yatağı yaptığındayastıklar, yastık kılıflarının kesiklerinin sıkıca temas halinde olacağı şekilde döşenmelidir. Bu dostça bir yaşam sağlayacaktır.

Peçe kaldırılması üzerine işaretler. Çoğu durumda, misafirlerden genç bir çift seçmeleri kabul edilir ve "gelin" ve "damat" gibi görünürler. Gerçek bir gelinden alınan peçe bir kıza konur ve damadın yaka çiçeği hayali damadın olur.

Ancak, işaretlere göre, bir yaka çiçeği ve örtü parçası olamaz! Bu vesileyle, bir buket atmak için bir işaret icat edildi. Düğünden sonra, peçe ve yaka çiçeği bir hatıra olarak evde tutulmalıdır. Bir çiftin bir bebeği varsa ve hastalanırsa, onu bu nesneyle örtmek veya yatağın üstüne asmak gerekir. Böylece, nazar karşı koruma.

Pin
Send
Share
Send
Send