Rüya yorumu

Anlaşmaya göre dua - nasıl dua edilir

Pin
Send
Share
Send
Send


Geleneksel dua genellikle Ortodoks Hıristiyanlar arasında uygulanmaktadır. Ne olduğu ve nasıl doğru şekilde dua edileceği - bu materyal kendisine adanmıştır.

Menşei ve özellikleri

Anlaşma ile dua etmek, bazı Ortodoksların yaşamlarında zor durumda olan bir komşuya yardım etmek için yokluğunda birlikte dua etmeyi kabul ettiği bir dua türüdür: günlük zorluklar, hastalık, talihsizlik, keder, sıkıntı vb.

Bu ayin çıkışının kökleri Matta İncili'nde araştırılmalıdır - şöyle sesler:

Anlaşma ile oluşturulan dua ekibinde 2-3 ila 20-30 kişi olabilir. Bu insanlar birbirlerinden oldukça uzak olsalar bile, aynı zamanda namaza da giderler - önceden onaylanmış zaman.

Söylemek, günde bir veya birkaç kez yapılabilen, günlük bir dua törenidir. Çoğu zaman, bu senaryoyu izler:

  1. İlk olarak, Yüksek Kuvvetlere toplu bir temyizin amacı belirlenir - kime sorulacak ve ne sorulacak.
  2. Sonra ibadetler birlikte Zebur'u okumaya başlar: her biri günde belirli bir Kathisma okur, diğeri ise daha önce konuşulandan sonraki günü Kathisma okur.
  3. Kathismaları okuduktan sonra, duanın kendisi doğrudan okunur.

Bu dua metninin birkaç çeşidi vardır. Fakat hepsi iyi bir amaç peşinde koşuyorlar - Lord'u komşularına yardım etmeye çağırıyorlar.

Bu tür dualar nasıl okunur, şu videoyu izleyin:

Kongre tarafından popüler dua metinleri

İnançlıların Rab ile anlaşarak dua ettiği talepler çok çeşitlidir. Onlara bağlı olarak, kutsal metin biraz değişebilir. Böyle bir dilekçe için en yaygın seçenekler aşağıda listelenmiştir.

Kronstadtlı John'un bir çeşidi

Bu metin Slavonik Kilisesi'nin bir versiyonudur. Kronstadt'lı John'a ek olarak, Moskova çoban babası Konstantin Rovinsky tarafından kullanıldı. şarkı:

Peder Konstantin bu metni günde 4 defa okur - sabahları, öğleden sonraları, akşamları ve geceleri. Onunla dua etmeyi kabul edenler de aynısını yaptı. Dilekçe, Rab’de ifade edilen talebi yerine getirene kadar açıklandı.

Peder Konstantin bir kereden fazla bu duanın mucizeviliğine şahit oldu. Onun yardımı ile ciddi hasta insanlar bile (doktorları ölüm dışında hiçbir şeye atfetmediler) sağlıklarını yeniden kazanırlar, görme körlüğe, hareket etme ve yürüme kabiliyetine döndü, vb. Felç oldu. Bu yöntem bu gün ihtiyacı olanlara yardım etmeye devam ediyor.

Değişken baba Valentina Amfitiyatro

Modern Rusça metin. Yazarlık, Peder Valentin Amfitiyatrosu'na aittir. Kelimeler şöyle:

Bu metni okurken, parantez yerine, önce sürece katılanların adlarını vermeli ve sonra belirli bir isteğin kendisini söylemelisiniz (örneğin, “bunun ve benzerlerinin geri kazanılması hakkında”, ““ böyle ve böyle bir ailenin iyiliği hakkında ”vb. )

Başka bir seçenek

Namaz bu sürümde de mevcuttur:

Buradaki talep kesinlikle herhangi bir şekilde ifade edilebilir.

Sorumluluk ve taahhüt - başarının anahtarı

Anlaşarak dua etmenin sonuçları bazen gerçekten çarpıcıdır - kelimenin tam anlamıyla. Bu Ortodoks kutsallığın büyük yararı vardır, çünkü bu durumda birkaç kişi aynı anda dilekçeyle aynı zamanda Tanrı'ya yönelir, bu da dua gücünün birçok kez arttığı bir dilekçedir.

Ancak, törenin zayıf tarafı var - nihai sonucun, dua ekibindeki katılımcıların sorumluluğu ve vicdanına bağlılığı. Görünüşe göre, duaya katılmayı kabul etmiş olan bir kişi, unutkanlık ya da zorunluluk dışı bırakma yasağı nedeniyle kayıp günlere başlayacak gibi görünüyorsa, verimlilik azalır.

Anlaşma ile dua etmek kolay değildir, bu nedenle, katılmak için onay vermeden önce, inanan her şeyi dikkatle tartmalı, gerçek yeteneklerini değerlendirmeli, karakter özelliklerini dikkate almalıdır. Bu ritüele giriş yapmak zorunlu ve gönüllü olmalı ve dua grubuna katılmayı kabul eden kişi iyi bir zihinsel disipline sahip olmalıdır. Ancak o zaman ibadet edenler başarı için umut verebilirler.

Nasıl hazırlanmalı

Duanın anlaşma yoluyla kutsallaştırılması, katılımcılardan bazı hazırlık önlemleri gerektirir. Tabii ki, tüm ayrıntılarla ilgili her şeye katılıyorum, tüm belirsizlikleri ortadan kaldırmak, detayları netleştirmek ve Tanrı'ya bir ricada bulunabilirsiniz. Ancak, duanın amacını gerçekten önemseyen gerçek inananlar bunu yapmayacaktır. Her şeyden önce, kilisedeki din adamlarına dönecekler ve ondan sonraki zorlu işte nimetler isteyecekler - bu adım en sadık olacak.

Dua etmeden önce sadece tanınmış bir rahipten - sizi ve manevi ruh halinizi bilen biri tarafından kutsanmaları istemeniz önerilir. Batyushka'ya her şeyi mümkün olduğunca ayrıntılı bir şekilde anlatılması gerekiyor: Talebin özünü belirtmek, mevcut sorunu dile getirmek, sizinle birlikte dua edecek olan kişilerin adlarını vermek. Papaz onun lütfunu verecek - ve Rab kesinlikle sana yardım edecek.

İstek başarısız olursa ne olur?

Ne yazık ki, aynı zamanda grup namazında ifade edilen talebin Rab tarafından karşılanmadığı da olur. Dua isteğinin metni, böyle bir sonuca izin verir, iyi sebeplerden dolayı, kelimeleri içerir: “Senin olacak”. İbadetçilerin tüm arzularının Rab tarafından gerçekleştirilemeyeceğini ima ederler, çünkü O'nun iradesi her zaman sıradan ölümlülerin emanet ettikleri, dualarına emanet edilmedikleriyle bile uyuşmadığı anlamına gelir. Bir kişi istediği şeyi aldıysa, Tanrı bunun için diledi, eğer almadıysa, aynı zamanda En Yüksek'in de kararıdır.

Olumsuz bir sonuç da bir sonuçtur, bu yüzden Rabbinin iradesini kabul etmeniz ve O'nun insafına güvenerek yaşamaya devam etmeniz gerekir. Ortodoks duaların özü, her zaman alçakgönüllülük ve umutla telaffuz edilmeleridir. Tanrı'nın kararını her zaman anlamak mümkün değildir - her Ortodoks inanan bunu anlamalıdır.

Pin
Send
Share
Send
Send