Rüya yorumu

Sonbaharın belirtileri - iyi ve kötü hava

Pin
Send
Share
Send
Send


Sonbahar belki de yılın en gizemli ve romantik mevsimidir. Sonbaharın her zaman şairler ve çeşitli çağlardan sanatçılar tarafından söylenen hiçbir şey için değildir: şiirler bunun hakkında yazılmıştır ve güzelliğini sayısız eserde de tarif etmişlerdir. Ulusal takvimde, sonbahar ile ilgili işaretler oldukça popülerdi, çevreleyen doğa yasalarına ve belirli olaylara bağlantılar temelinde derlendi.

Atalarımız bilim ve teknolojiden çok uzaktı, ancak çevremizdeki tüm yaşam olaylarını tamamen güvendikleri belirti ve inançlar yardımıyla anlatmaya çalıştılar.

Atalarımız, halkın yardımıyla yaklaşmakta olan havayı başarılı bir şekilde tahmin etmek ve aynı zamanda gelecek baharın verimli bir hasat getirip getirmeyeceğini, ilkbaharın veya kışın göz ardı edildiğini bilmek için sonbaharda süreceklerdi.

Eski işaretlere göre hava tahmininin bugün birçok insan için sıcak bir konu olduğu belirtilmelidir. Hangi sonbaharın hangisinin en detaylı alacağını bulmaya çalışacağız, hava koşullarında yapılacak değişiklikler hakkında bize bilgi verin.

Herkes takvime göre, sonbaharın başlangıcının 1 Eylül'e düştüğünü ve ilk sonbahar işaretlerinin bize yaprakların dökülmesinin yanı sıra kuşlar uçup gittiğini anlattığını biliyor. Örneğin, çarşaflar erken düşmeye başlarsa, erken bir kış beklemeye değer. Geç yaprak sonbaharının ortaya çıkışı, daima çok soğuk ve sert bir kış mevsiminin başlangıcını önledi.

Eylül ayının sonuna kadar bütün yapraklar kavak ve huş ağaçlarından gelirse - gelecek yıl çok verimli olacağa benziyor. Ve sonbaharda bir elma ağacı aniden çiçek açarsa, o zaman bu durumda inanç iyiye iyiye işaret etmez - bu, evi yakınlarda bulunan bir adamın yakın ölümünü gösterir.

Göçmen kuşlar yerden yükseğe uçarsa, harika hava bekleniyor. Ve eğer tam tersine, kuşlar zemine mümkün olduğunca yakın uçmaya çalışırlarsa - şiddetli donlar yakında gelecek.

Çok yakında yağmurlu günler olacağı gerçeğini, aşağıdaki inançlardan öğrenebilirsiniz:

 1. Meşe palamudu kalın bir kabuk oluşturur - bu çok yakında daha soğuk olacağı anlamına gelir.
 2. Kasım ayındaki gökteki parlak yıldız, havalarda keskin bir bozulma, kuvvetli rüzgarların ortaya çıktığını gösterir.
 3. Bir üvezin üzerinde çok fazla çilek varsa - sonbahar çok yağmurlu olacağa benziyor.
 4. Eylül ayında ise bulutlar azalıyor - soğuk havaların yanı sıra uzun süreli yağışların zamanı geldi.
 5. Yeryüzünde uçan bir kuğu görmek için - yakında kar yağacak ve uçan kaz yağmur yağacak.
 6. Güneş battıktan sonra gökyüzünde büyük bir beyaz bulut belirirse, hava koşulları birkaç hafta sert bir şekilde kötüleşir.

İyi havalar böyle ulusal işaretlerle belirtilir:

 1. Gün batımı parlak kırmızı ise, sonbaharda neredeyse hiç yağmur olmaz.
 2. Eğer sabahın erken saatlerinde gökyüzü çok açıksa, üzerinde bulutlar yok - yakın gelecekte hava yağmurlu olmayacak.
 3. Ekim ayındaki parlak yıldızlar gökyüzündeki görünüm, ılık ve güneşli günleri ön plana çıkarır.
 4. Eylül ayında gök gürültüsü sesini duyuyor musunuz? Yakında sıcak ve güneşli günler için bekleyin.

Ve bu işaretlere göre, kışın sıcak olacağını öğrenebilirsiniz:

 1. Yaprakları kirazdan düşmediği sürece - kar ve dondan korkmamalısınız, hava sıcak kalacaktır.
 2. Geç sonbaharda çok sayıda sivrisinek ortaya çıkması, ılıman bir kışa işaret eder.
 3. Tavuklar erken solmaya başlarsa - bu yıl soğuk, kenarlarınıza gelmeyecek.
 4. Eğer 9 Kasım sabahı (Matrona kış günü) yoğun bir sis varsa - Aralık ayında sıcak havalarda beklemeye değer.

Kışın sert olacağına işaret eden halk işaretleri:

 1. Ormanda birkaç mantar var - sıcak giysiler saklayın, kış çok soğuk olacak.
 2. Büyük karınca yuvası görünümü de şiddetli donlara işaret eder.
 3. Sincaplar olabildiğince fazla fındık stoklamaya çalışırsa - uzun ve soğuk bir kış için beklemeye değer.
 4. Tavşan, beyaz yünü döndürmeye başladı - çok soğuk kışlara yaklaşmak için.
 5. Çok büyük bir dağ külü hasatının varlığı, soğuk algınlığının erken geleceğini ve özellikle güçlü olacağını gösterir.

Ayrıca, bazı sonbahar işaretleri cansız doğada meydana gelen değişikliklerle yorumlanır. Atalarımız havanın sonbahar rüzgarlarının şiddetine ve yönüne, altın yaprakların dağılmasına, yağış miktarına ve gökyüzündeki bulutların durumuna göre nasıl belirleneceğini biliyorlardı. Daha dikkatli olacak ve çevreleyen nesnelere ve olaylara daha yakından bakacaksanız - kendiniz için birçok ilginç şey öğrenecek ve doğanın birçok gizemini çözeceksiniz.

 • sığırcık kuşları ılık yerlere uçmak için acele etmiyorlar ve tavşan kürklerini uzun süre değiştirmiyor - sonbaharın uzun, rüzgarlı ve sert olacağı gerçeğine hazır olun;
 • Hindistan yazında bir çok örümcek ağı asılı - sıcak bir sonbahar ve yağışlı bir kış için bekleyin;
 • sonbaharda kuşlar yerden aşağıya uçuyor - bir işaret kışın soğuk olacağını;
 • bitkiler yoğun biçimde örümcek ağlarıyla kaplıdır - bu durum ısınmayı önler.

Sonbahar işaretlerini atasözleri ile doğru okumayı ve yorumlamayı öğrendikten sonra, kesinlikle aşağıdaki şekli takip edersiniz: çevresindeki doğadaki her şey her zamanki gibi devam eder ve bir olayın değişimi her zaman bir sonraki aşamaya başlamadan haber verir. Atasözleri a işaretlerle eşit düşünüldüğünde, kendiniz için çevredeki gerçekliğin birçok gizemini keşfedebilirsiniz.

Onların yardımıyla, çeşitli hava olaylarını akıllıca karakterize etmek ve onları belirli olaylarla ilişkilendirmek mümkündür. Birçok işarette, gök gürültüsü ve şimşek gibi olaylar etkilenir ve bu oldukça kolay bir şekilde açıklanır. Gök gürültüsü her zaman insanları korkuttu, ama yıldırım hayatı bir bütün olarak ortadan kaldırabilirdi. Ve zaman içinde gök gürültüsü ve şimşeklerin tahmin edilmesi, talihsizlikleri önlemeye izin verdi. Fırtına kötü hava koşullarının aniden ortaya çıkması da bir tür işarete işaret ediyor.

Elbette, şöhretlere olan inanç, her bireyin kesinlikle kişisel bir meselesidir. Omens, yüzyıllar boyunca insanların, hayvanların ve diğer şeylerin yanı sıra, canlandırılmış ve cansız nitelikteki bazı düzenliliklerin gözlemlerini gerçekleştirmesi nedeniyle ortaya çıktı. Bizim dünyamızda, hiçbir şey böyle olmaz ve eğer binlerce yıl öncesinden sonra günümüze ulaşmış olsaydı, aynı şey içinde bir nokta olduğu anlamına gelir.

Pin
Send
Share
Send
Send