Rüya yorumu

İşareti: serpin tuzu

Pin
Send
Share
Send
Send


Her inancın kendine ait gizli, derinden gizli bir anlamı vardır. Omen ne anlama geldiğini bilen insanlar tuz serpin, Genellikle bu sorun olduğunda üzülmek, çünkü arkadaş ve aile ile çatışmalarla doludur. Bu makalede, bu kaynağın kökenlerinin nerede başladığı ve olumsuz etkisinin nasıl etkisiz hale getirileceğine bakacağız.

Çok sayıda ülkede rastlanan uzak geçmişten kaynaklanan bir dizi batıl inanç vardır. Bu işaretlere ve tuz serpilir. Serpilmiş tuzun ne anlama geldiğini bir Rus’a, bir Ukraynaca, hatta bir Fransız’a sorarsanız, cevap aynı olacaktır.

Bazı batıl inançların ortaya çıkış nedenlerini anlamak için tarihimize atıfta bulunmalısınız.

Batıl inançların çoğu, temel insan doğasının güçlü kuvvetlerinden duyduğu korkuya dayanıyor. Eski zamanlarda insanlar, çeşitli doğal olayların ortaya çıkmasının nedenleri hakkında yeterli bilgiye sahip değildi ve onlara karşı nasıl savunacaklarını bilmiyorlardı. Bu nedenle çeşitli işaretler yardımıyla kendilerini korumaya çalıştılar.

Ayrıca, tabela performansındaki ısrarlı güveni de açıklayabilirsiniz. İnsan doğası gereği çok hızlı bir şekilde kendini düşündürür, bu yüzden sürekli şöyle bir şey düşünürse: "Eğer tuz saçarsam, kısa sürede biriyle kavga edeceğim anlamına gelir.“O zaman çatışma her zaman onun hayatına girecek. Olumlu an, kendinizi olumluya hazırlarsanız, o zaman sorun sizi bypass edebilecek.

Özellikle dağınık tuz hakkında düşünürsek, onun da kendi açıklaması vardır. Antik çağda, tuz çok pahalıydı. Bunu elde etmek son derece sorunlu ve daha da zordu, ürünün "tüketicilere" verilmesiydi. Tuz, göz gözbebeği gibi bakımı yapıldı, varlıklı insanlar her zaman bu ürünün yeterli bir kaynağını elde etmeye çalıştı, çünkü tuz bozulmadı ve tadını değiştirmedi. Tuz aynı zamanda mükemmel bir koruyucuydu: iyi tuzlanmış sebzeler, insanların kış için çeşitli turşular yapabildikleri için çok uzun bir saklama süresine sahipti.

Tuzlanmış et de pişmiş - konserve sığır eti ve ayrıca ringa balığı, domuz yağı ve diğer gıda ürünleri. Bu yemek kışın lezzetli yemek yemeye izin verdi, ayrıca askeri kampanyalar ve balık avı için de kullanışlı oldu.

Slav gelenekleri değerli misafirlerimizin ekmek ve tuzla buluşmasını öneriyor. Bu gelenek, yeni gelenlerin niyetlerini doğrulamaya yardımcı oldu. Yani, eğer bir misafir iyi düşüncelerle gelirse, ekmeği tuzlukta içmesi ve yemesi gerekiyordu ve eğer tahılları dikkatlice dağıtırsa, bu bir kavga anlamına geliyordu.

Slavlar arasındaki tuz her zaman önemli bir stratejik ürün olarak görülmüştür, ekmekle aynı seviyedeydi. “Beyaz altına” oldukça saygılı davrandılar ve ürüne saygısızlık etmelerine izin vermediler.

Tuzu döken adam mutlaka azarladı ve hatta yenebilirdi. Kasten dökülen tuz, açık düşmanlıkla eşitti, düellocular tarafından atılan bir eldivenin eşdeğeri idi.

Ama ne yaptın eğer tuz tesadüfen uyandıysa? Elbette, bu gerçeğe duydukları memnuniyetsizliklerini dile getirdiler, bu kişiyi israf veya “eğriliği” için işleyen kişiyi kınadı, insanlar arasında kaçınılmaz olarak ortaya çıkan büyük bir çatışma. Tahmin böyle gerçekleşti.

Daha az iyimser ateşte dağınık tuz. Muhtemelen, eski zamanlarda insanların ateş elementlerinin ait olduğu çeşitli elementlere taptıkları kimsenin sırrı değildir. Alevin üzerine dağılmış olan tuz taneleri de sorun çıkabileceğini belirtti. Böyle bir durumda, özel bir komplo yardımı ile omenlerin yıkıcı etkilerini ortadan kaldırmak gerekliydi.

Atalarımız çok akıllıca davrandılar ve her kötü alâmet için, çıkarılmaması durumunda en azından olumsuz etkiyi en aza indirmenin mümkün olduğu bir yol buldular.

Bunun için belirli teknikler amaçlanmıştır. Daha sonra, inancın kötü etkilerini ortadan kaldırabileceğiniz en popüler tüm önerileri sunuyoruz. Ve hangisinden daha çok hoşunuza gideceğine karar verebileceksiniz.

Yanlışlıkla tuz dökülürse, şu adımları izlemenizi öneririz:

  1. Sol omzuna atmak için küçük bir tutam ürün,. Atalarımız, her kişinin sol tarafında, çeşitli kirli numaralar ve kavga eden insanlar düzenlemeyi seven kötü bir varlık olduğuna inanıyordu. Ve bu manipülasyonun yardımıyla, aile sözleşmesini ihlal etmemek için gözlerini tuzla uyu. Gülüş ve gülüşler sayesinde, hiçbir entrikadan korkmadığını göstereceksin. Ayrıca daha fazla sadakat için aynı yöne tükürebilirsiniz.
  2. Kötü bir işareti ortadan kaldırmanın bir başka yolu, belirli bir komplo telaffuzudur. Şu sözleri söylemek gerekir: "Tuz - tuz, acı - acı ama ağrım yok". Daha sonra dökülen taneler toplanmalı ve masadan dikkatlice silinmelidir.
  3. Birçoğu, inancın kötü etkilerinin iyi yönelimlerin yardımı ile ortadan kaldırılabileceğine inanmaktadır; serpilir şeker. Bu nedenle, yanlışlıkla tuz serperseniz, az miktarda şeker ile üstüne serpin ya da bir rafine şeker küpü koymalısınız. Belli bir süre bekleyin (yaklaşık bir gün) ve sonra hepsini çöpe atın. Bu durumda şeker, tuzluluk için bir tür panzehir olacaktır.
  4. Ve son olarak - eğer tuz dökülürse, büyülü bir çarpı çizmek için sağ elin küçük parmağını takip ediyor ve sonra hiçbir kötü inanç size korkunç gelmeyecek.

Dikkat! Masadaki tuzu bile gülümsemeyle ve olumlu bir tavırla taşımak önemlidir. Bu durumda, hiçbir kötü omens size zarar veremez.

Tabii ki, bu tavsiyeler yalnızca onlara gerçekten inananlar için de geçerlidir. En iyi şey, bu kötü olayda mümkün olduğu kadar az durmaktır, çünkü düşüncenin maddi olduğu ve hem başarısızlığı hem de şansı yakalayabildiği kanıtlanmıştır.

Videoyu izle: Rüyada Tuz Görmek Büyük Müjde Anlamındadır (Aralık 2021).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send