Rüya yorumu

Hamileler için halk değerleri

Pin
Send
Share
Send
Send


Hamilelik sırasındaki adil cinsiyet temsilcileri, çeşitli popüler inançları dinlemeye özellikle dikkat eder. Hamile kadınlar için işaretler kadının psikolojik sakinlik garanti eder. Aynı zamanda, anne içgüdüsü aktif olarak uyanmakta, şüpheliğin ortaya çıkması, hem medikal hem de enerji seviyesinde riskten korunma arzusu eğilimli olmaktadır. Ve eğer bu konuyu daha ayrıntılı olarak incelerseniz, birçok popüler inancın çok gerçek bilimsel açıklamaları olduğu açıkça ortaya çıkıyor.

Hamilelikte ne yapılmamalıdır

 • Hamile kadınların dikiş atması, kesmesi veya yama yapması yasaktır (bu, bebekte mollerin ortaya çıkmasına neden olabilir). Bu aynı zamanda bir kadının yanlışlıkla kendisini enjekte etmesi durumunda, bebeğin cildini olumsuz yönde etkileyecek derecede korkmuş olmasından kaynaklanmaktadır.
 • Hamile bir kadın kütüklerin üzerine çıkmamalı, eşik üzerinde oturmalı, çünkü eski zamanlarda eşiğin dünyamız ve diğer dünya dünyası arasındaki sınır olduğuna dair bir varsayım vardı. Dünyamızda bir kadının kendi koruyucu meleği vardır, ancak onu diğer dünyada koruyamaz. Süpürgelere ve kütüklere basmak, kekleri kızdırma riskini taşır. Her durumda, yanlışlıkla üzerlerine düşebileceğinden, eşiklerin üzerinde dikkatli bir şekilde ilerlemeniz gerekir.
 • Hamile kadınlar kedilerle oynayamazlar, aksi takdirde bebeğin gelecekte sinsi düşmanları olabilir. Bu kaynağın mantıksal olarak bilimsel bir bakış açısıyla açıklandığı belirtilmelidir - kediler genellikle toksoplazmoz taşıyıcıları (sinir sistemini tahrip eden bir patoloji) gibi davranırlar. Bir kadın çocuğunu enfekte ederken herhangi bir klinik belirtiyi bile hissetmeyebilir. Sevgili evcil hayvanlarınız olmadan yaşama seçeneği sizin için kabul edilemezse, kendinizi potansiyel felaket sonuçlardan kurtarmak için bu rahatsızlık için sınava girmelisiniz.
 • Hamilelik sırasında çok fazla kırmızı meyve yemeye gerek yoktur, aksi takdirde bebeğin cilt diyatezi olabilir. Önceden, insanlar alerjik reaksiyonların farkında değildiler, meyvelerin cilt rengindeki değişimi kolayca etkileyebileceğine inanıyorlardı. Bu aynı zamanda parlak bir renge sahip diğer yiyecekleri de içerir (portakallar, şeftaliler), diyetlerinde sayıları sınırlamaya değer.
 • Ayrıca "sessizlik - altın" ilkesine bağlı kalmalı ve ilginç pozisyonunuzu kimseye, özellikle yabancılara söylememelisiniz. Başkalarının artan kıskançlık ile nitelendirildiğini ve bebeğinize zarar verebileceğini unutmayın. Atalarımız kötülük kuvvetlerinin bebeğin ruhunu alabildiğine inanıyorlardı. İlk üç aylık dönem boyunca, çoğu kadın, muhtemelen artan konuşkanlık nedeniyle, düşükler yaşar. Hamileliğinizi mümkün olduğu kadar uzun süre gizlemeye çalışın, çünkü ilk bakışta göründüğü kadar zor değildir.
 • Popüler inanç, hamile kadınların iplere dokunmasının yanı sıra düğüm atmasını da yasaklamaktadır. Antik çağda, budaklar umutsuzluğun ve çıkmazların sembolü olarak kabul edildi. Böylece, göbek kordonu boynun etrafında dolanabilir ve bebeği boğar, bu da doğum sürecini önemli ölçüde zorlaştırır ve sağlığı olumsuz yönde etkiler.
 • Bir hamilelik sırasında bir kıza su dökülürse, sağanak yağmaya başlayacağına dair bir işaret vardır. Eski zamanlardan beri bir kadının doğurganlıkla ilişkilendirildiği gerçeğiyle açıklanabilir.

Doğmamış çocuğun alanıyla ilgili işaretler

Gelecekteki bebeğin cinsiyetini belirlemenize yardımcı olacak bir batıl inanç listesi sunuyoruz.

 1. Karın kuvvetli bir şekilde yapışır ve sivri bir şekilde farklılaşırsa, bu size bir oğlan vaat ediyor ve eğer yuvarlak ve genişse büyük olasılıkla bir kız doğacak.
 2. Hamile olduğunuzda, bacaklarınızda çok miktarda kıl olduğunu fark edersiniz - aksi halde bir erkek olacak - bir kız.
 3. Ayrıca, yasal evlilikte bir kızın doğumunun daha muhtemel olduğu ve eşlerin sadece evleneceği - çocuğu beklemeye değer olduğu söyleniyor.
 4. Eğer koca karısına olan aşkı, koca için karısından daha güçlüyse, bir erkek doğacak ve bunun tersi bir kız olduğunda.
 5. Düzenli olarak sevişirseniz - kızı bekleyin, birkaç gün içinde mola verirseniz - bir çocuğun doğumuna hazırlanın.
 6. Aile reisi sıkı bir iç çamaşırı tercih ederse - bir erkek doğacak ve eğer serbestse, bir kız doğacak.
 7. Bir kadın başı güneyde uyumaktan hoşlanırsa, bir kız belirir ve kuzeye ise - bir erkek.
 8. Tüm hamilelik sırasında gelecek anne bacaklarındaki soğukluk hissinden şikayet ettiğinde, büyük olasılıkla bir oğlunuz olacak.
 9. Kadının görünümünde bir bozulma varsa - kız bekleyin ve gelişme ise - oğlan.
 10. Tatlı çeker? Bir kızın ebeveyni ol. Tercihinizi yumurta, peynir, et ürünleri olarak verirseniz - bir çocuk doğacak.
 11. Hamilelik sırasında burun hafif şişer ve şişerse, bir çocuk olacak.
 12. Mide sol tarafta eğilirse - sağda bir kız, bir erkek görünecektir.
 13. Meme çevresindeki haleler koyulaşırsa - bir kız doğacak ve tam tersine aydınlanacak - bir evlat.
 14. Tipik olarak, bir kadın kalbinin altında bir kıza ulaştığında toksikoz daha belirgindir.
 15. Midede güçlü pigmentasyon varlığı bir kızın doğumunu gösterir ve eğer saç uzamaya başlarsa - bir çocuk doğurur.
 16. Eziyet kalp çarpıntısı? Bekle bir oğlan.
 17. Vücut ısısı yükselirse bir erkek doğacak ve bir kız düşerken bir kız doğacak.

Kimin doğacağını kontrol etmenin birkaç yolu var. İlk durumda, halkayı doğrudan sol avucunun yukarısındaki iplik üzerinde tutmanız gerekir, eğer bir daire içinde hareket ederse - bir kız olacak ve ileri geri sallanırsa, bir oğlunun ailesi olacaksınız.

Japonlar çok daha basit bir yöntemle gündeme geldi - kadının yaşını üçe, babalarını dörde böldüler. Annenin yanında daha büyük bir yüzde kalırsa, kızı bekleyin ve babanın çocuğu varsa.

İşaretlere inanabilir ve onları atlayabilirsiniz, ancak ilginç bir konumda olmak, popüler bilgeliğin kökenine dönüşmek gereksizdir, böylece sağlıklı ve mutlu bir bebek doğar.

Pin
Send
Share
Send
Send