Rüya yorumu

Panteleimon Şifacı Sağlık İçin Dua

Pin
Send
Share
Send
Send


9 Ağustos'ta Ortodoks Kilisesi, güçlü bir aziz şifacı, doktor ve hasta Hıristiyan olarak kabul edilen Büyük Şehit Panteleimon Günü'nü kutladı. Şifacı Panteleimon'a hitap eden bir sağlık duası, fiziksel ve zihinsel rahatsızlıkları iyileştirebilir, ağrıyı hafifletebilir. Ortodoks, yalnızca kendi sağlığı için değil, sevdiklerinin sağlığı için de dua eder.

Sağlık için Şifacı Panteleimon'a yapılan en güçlü dua metinleri

Şifacı Panteleimon herhangi bir hastalıktan muzdarip herkese patronluk eder ve zaman zaman sağlıklarını yitiren inananların tek umudu olarak kalır. İnsanlar, yaklaşmakta olan büyük operasyondan önce, umutsuz durumlarda bir mucize istedikleri için fiziksel ve zihinsel hastalıklardan muzdarip anlarda ona dua ediyorlar. Kutsal şifacıya yapılan dua, hastanın hastalığın zaten çok tükenmiş olduğu ve iyileşme umudunu yitirdiği durumlarda yardımcı olacaktır. Ayrıca, aşağıdaki dua kelimelerinin de yardımıyla, Şifacı Panteleimon, sevdiklerinin sağlığı ve sağlığı ile ilgilenen kişilere dönebilir.

Panteleimon Şifacı Sağlık İçin Dua

Bu, inananların Aziz Panteleimon'dan Şifacı'dan hastalığa karşı işkence ettiği günlerde sağlık vermelerini istemeleri sayesinde en güçlü dualardan biridir. Onun metni:

Hastaların iyileşmesi için Büyük Şehit Panteleimon'a dua

Kutsal şifacıya hitap eden bir başka popüler sağlık duası:

Şifacı St. Panteleimon'a sağlık hakkında nasıl soru sorabilirim?

Yukarıda belirtilen Şifacı Panteleimon'a verilen güçlü dualar, herhangi bir hastalığın iyileşmesine yardımcı olur ve - ağır hastalıklar da dahil olmak üzere hızlı iyileşme ve iyileşmeye katkıda bulunur. Hastalık tamamen ortadan kalkmasa bile, acı çeken kişinin durumu gözle görülür biçimde dengelenir, acısı, acıları ve acıları biraz azalır.

Şifacı Panteleimon'dan nasıl şüphe duyulur? Birkaç öneri:

  1. Panteleimon imgesi önünde okunması gereken sözler okunurken, kutsal kişilerin tapınakta olması gerekirdi. Evde, belirgin bir yere konulmalıdır. Ayrıca, aziz yüzünü hastanın yatağının yanına koymak yasaktır - evde, hatta hastane odasında bile.
  2. Dua etmeye gitmeden önce, Sorokokou tapınağında hasta bir kişinin sağlığı hakkında emir vermek çok istenir - bu sorumluluk akrabalar, arkadaşlar veya sadece tanıdıklar tarafından üstlenilebilir.
  3. Panteleimon'a dua etmek hasta iyileşene kadar olmalıdır.
  4. Aynı zamanda Şifacı Panteleimon'a dua ederek kiliseden kutsal suyu kullanmak da yararlı olacaktır: onu acı çekenlere bir içecek olarak vermek, yıkamak, yatağına serpmek için.
  5. Dua saf bir yürekten gelmelidir. İyileşmeye içten inançla, hastayı iyileştirme umuduyla veya en azından refahını iyileştirerek ve acısını hafifleterek okunmalıdır.

Sadece içtenlikle dua eden kişi, Şifacı Panteleimon'dan gerekli yardımı bekleyecektir. Bir dua isteğinden önceki zorunlu bir koşul geçmişin günahlarından tövbe etmektir. Ortodoks Kilisesi, hastalıkların kişiliğe, apostasy için bir ceza işareti olarak gönderildiğine inanmaktadır. Dahası, yüksek güçler her zaman doğrudan bir insanın manevi yoldan sapmış olduğunu açıkça göstermez.

Oldukça sık, rahatsızlıklar onun yakın ve sevgili insanlarını eziyor. Bir kişi, hastalığın yalnızca samimi bir tövbe ve itirafı, günahlarının itirafından sonra farkedilir bir rahatlama ve dürtü kazanacaktır. Bunun nedeni, inananların dua ile ona dönüştüğü zaman Şifacı Panteleimon'un, Rab'yle yardım isteyen ölümlü adam arasında bir bağlantı görevi görmesidir. Büyük Şehit, Tanrı'ya dua edenin isteklerini verir ve O'nun acı çeken kişiye sağlık ve güç vermesini rica eder.

Şifacı, yalnızca bu durumdan ya da rahatsızlıktan iyileşme isteği ile değil, aynı zamanda önleyici bir amaç için de Saint Panteleimon'a yönelebilir, böylece sağlığı güçlü ve hastalıklarından kaçınılabilir. Büyük Şehit Panteleimon, özellikle değerli çocuğunu isteyen annesinin dualarını desteklemektedir.

Şifacı Panteleimon'a müteşekkir dua

Şifacı Panteleimon'un dualarına ek olarak, sağlık ve şifa için bir talep içeren, çok önemli bir dua metni daha var. Aziz'in, acıyı iyileştirdiği ve iyileştirdiği için minnettarlığını ifade etmesine izin verir. Duanın metni:

Kutsal Büyük Şehit Panteleimon'un hayatından

Şifacı Panteleimon'un doğum yeri Nicomedia'dır (modern Türkiye topraklarında bulunur). Burada MS 4. yüzyılda soylu bir putperest ve gizli Hristiyan ailesinde, Pantoleon adlı bir çocuk doğdu.

Pantoleon'un annesi onu Hristiyan inancında büyütmek istedi, ama yaşam yolu erken patlak verdi, böylece çocuk pagan ortamında büyüdü. Pantoleon, bir pagan gramer okulundan mezun oldu ve ardından Efrosin ünlü doktoru Nicomedia'dan tıbbi eğitim aldı. Orada bile, müthiş yeteneğini gösterdi, bu sayede İmparator Maximian mahkemesinde çalışmaya başladı.

Pantoleon’un hayatının dönüm noktası, kendisine Hıristiyan inancına ve İsa Mesih’e ilgi duymuş olan şehit Hermolaus ile tanıştı. Sokakta bir kez, genç bir adam zehirli bir yılanın ısırığından ölen bir çocuk gördü (echidna hala kurbanın yanındaydı). Ve sonra Pantoleon, kayıp çocuğunu iyileştirmek ve yeniden diriltmek için dua ederek Mesih'e döndü ve duası duyulursa Hıristiyanlığa dönüşme sözü verdi. Bir mucize oldu - çocuk canlandı ve engerek parçalara ayırdı.

Pantoleon sözünü yerine getirdi: vaftiz edildi ve Panteleimon olarak tanındı. "Merhametli"). Mesih'e inanan genç şifacı tıp ve dualarla iyileşmeyi öğrendi. Tüm hayatını acı çekenlere, hastalara, ihtiyaç sahiplerine ve ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye adadı ve tamamen ücretsiz yaptı. Ayrıca cezaevlerinde mahkumları ziyaret etti, onlara yardım etti, yaralarını iyileştirdi.

İnsanlar Panteleimon'u sürerek ziyaret ettiler ve bu, çalışmalarını bir ücret karşılığında yapan diğer şifacılar tarafından beğenilmedi. İmparator Maximian'dan önce onu iftira ettiler.

İlk başta, Panteleimon acımasız ve acı verici bir işkenceye maruz kaldı, ancak hiçbir şey onun isteğini kıramadı. Sonra işkenceciler onu hayvanlara kafesten attı - parçalara ayrılmak. Ancak, hayvanlar ona dokunmadı. Sonra, Maximian adına, gelecekteki azizin başını çekme emri vardı. İşkence devam ederken, Panteleimon Rab'be öfkeyle dua etti. Cellat başını keseceği zaman, kılıcın bıçağı aniden balmumu haline geldi, gökler açıldı, herkes şehitleri Cennetin Krallığına çağırdı. Bunu gören gardiyanlar Maximian'ın emrini yerine getirmeyi reddetti, ancak Panteleimon onlardan başladıklarını tamamlamalarını istedi.

Başı kesildiğinde süt kan yerine yaradan aktı. Kaygısız Panteleimon cesedi ateşe atıldı, ancak yanmadı. Daha sonra, Hıristiyan inananlar onu toprağa gömdü.

O zamandan beri, Büyük Şehit Panteleimon, doktorların ve hastaların işleyişi olmuştur. Ona yöneltilen samimi dua bedeni ve ruhu güçlendirir, güç verir ve hastalığın geri çekilmesine katkıda bulunur.

Pin
Send
Share
Send
Send