Rüya yorumu

İşareti: sol kaş çizilir

Pin
Send
Share
Send
Send


Bazıları istenmeyen batıl inanç belirtilerini göz önüne alır. Diğerleri kendi “tahmin cephaneliğine” sahiptir ve bunları başarıyla kullanır. Gerçekleşmeleri halinde onlara inanmama nasıl? Sol elini taradı - yakında içinde para olacağından emin olun. Burnunuz kaşınıyor - bugün ayık kalmayacaksınız. Ve bu işaret, sol kaşın çizik olduğunu ne öngörüyor? Ne hazırlamanız ve beklentileriniz nelerdir?

Sol kaş kaşıntısı

Kaş gözü korur. Anlamsal bir zinciri kaşların doğal amacından uzak tutarsanız, kaşların kaşınmasını birilerinin korumasından beklemek daha mantıklı olacaktır. Fakat hayır, şansın tersi bir anlamı var.

Sol kaşınız kötü bir şekilde çizilirse - sizi iftira edecek veya sizi aldatacak bir kişiyle görüşmenin önünde. Bu dönemde yabancılardan korkma. Özellikle çingene partisini atlamaya çalış. Onlardan korkuyorsanız, sezgisel olarak bunu anlarlar ve saldırı yapacaklardır. Sessizce üç kez dua oku, sakin ol ve kararlı bir isyan vermek için dinle.

Sol kaş çok fazla çizilirse, o zaman yakın bir insan bile ikiyüzlü bir dolandırıcı olabilir. Böyle bir ihanetin acı gözyaşları seni bekliyor. Çevrenize dikkat edin.

Belki kaşındıran sol kaş değildir, ama altındadır? Mutlu bir alâmet - iyi haberleri bekle. Yakın gelecekte bir miras veya iyi bir maaş alacaksınız.

Çizik sağ kaş

Sağ kaş, soldan farklı olarak, sadece iyi haberler getirecek. Hoş ve yararlı bir tanıdık, uzun zamandır görülmeyen ve özlenen bir arkadaş ya da akraba ile tanışmak.

İşaretlerin bir başka anlamı: eğer doğru kaş birdenbire kaşınıyorsa - birisi şu anda övüyor ve teşekkür ediyor.

Her iki kaş da çizik

Her iki kaşın kaşıntısı sizi kar etmeye yönlendirecektir. Ancak kendinizi övünmeyin, etkileyici bir servet olmayacak: sadece bir bonus, nakit bir hediye veya bir ödül.

Başka bir değer var - karşılama konuklarının yaklaşmakta olduğu hakkında bir uyarı. Onlarla misafirperver bir şekilde buluşmak için biraz zamanınız var.

Kaşlar arasında kaşıntı görülürse, evli bir çift ile sohbet sözü verir.

Kaşlarınızdaki aynaya dikkatlice bakın - burun köprüsünden geçip geçmemişlerse. Eğer evet ise, o zaman yaşam boyunca birçok başarısızlıkla karşılaşacaksınız. Ne yazık ki, kavşakta traş olursanız durum değişmeyecek.

Kadınlar için kaşlar kaç koca olacağını tahmin edebilir. Kaşlarını çattı ve kat köprüsünde ne kadar oluştuğunu görün. Kaç kat - çok fazla koca.

Kaş seğirirse

Kaşları sarmakla değil, sarsmakla ilgili de benzer işaretler var. Sol kaş seğirirse - yakın bir arkadaşla buluşmaya hazırlan. Eğer doğru ise - istediğiniz şeyi elde edersiniz.

Bilimsel açıklama

Kaşları kaşıyan dermatologlar müşterinin geleceğini öngörmezler, ancak bir semptom olarak cilt hastalığının belirlenmesine yardımcı olurlar. Altlarındaki kaşlar ve hassas cilt sedef, sebore ve dermatitte kaşıntı yapabilir. Kaşıntı ayrıca alerjik reaksiyonlar sırasında ortaya çıkar.

Kaşınmanın başka bir yaygın nedeni kozmetik prosedürlerdir (yüz derisinin toplanması, temizlenmesi).

Farklı ülkelerdeki kaşlar

Hiç şüphe yok ki kaşları bu kadar çok çekiyor. Atalarımız her yönden onları vurguladı:

  • Eski Çinliler, keskin bir görünüm yaratmak ve rakiplerini korkutmak için onları kırmızı rimel ile boyadılar;
  • Orta Asya’daki kızların burun köprüsüne saç ekimi yapan ve bir miktar usma suyu ile bağlanan kaşları vardı;
  • keskin kaşlar, Asya ülkelerinin imtiyazlı nüfusunun ayırt edici bir özelliği idi, alt tabakalara keskin kaşlar takmalarına izin verilmedi;
  • Yunan kadınları kaşlarını burun köprüsüne şişman siyah bir çizgiyle bağladılar;
  • Mısırlı kadınlar zarif bir kaş çizgisini ... tapınaklara çekti ve ondan önce tamamen tıraş oldu;
  • Japon kadınlar da saçlarını daha önce traş ediyorlardı, siyah kalemle yenilerini çektiler, ama biraz daha yükseğe;
  • Ortaçağ'da, soluk ve yüce bir görüntü oluşturmak için traştan sonra boyamamayı ya da ince bir çizgiyle değiştirmeyi tercih ettiler;
  • yavaş yavaş kaşlarını karartmak için moda oldu: İtalya'da bu antimondu, Rusya'da - benzoin reçinesi;
  • 18. yüzyılda, kaşların yerindeki bitki örtüsünün olmaması, fare kabukları astarı yardımı ile düzeltildi.

Bugün, kaşların şekli için moda sürekli değişiyor, ancak yüzün bu etkileyici kısmının modaya uygun bir görüntü yaratmada yer alması değişmedi.

Sevinç ve hüzün, korku ve öfke - yüzümüz bir çift kıllı yay yardımı ile farklı duygular canlandırabilir. Belki de, bu nedenle, onların işaretleri farklı insan duygularıyla ilişkilidir.

Pin
Send
Share
Send
Send