Rüya yorumu

Halk işareti - üvez bir sürü

Pin
Send
Share
Send
Send


üvez ağacı - doğanın daha sakin bir arka planına karşı belirgin bir şekilde öne çıkan parlak meyveleri olan inanılmaz bir çok yıllık bitki. Rowan, Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika'da yaygın olarak dağıtılmaktadır. Bununla bağlantılı olarak ne zaman çok üvezveya basitçe üvez ağaçları ile ilişkilidir, çünkü hemen hemen her millet böyle bir bitki ile uğraşır ve kendi folklorunda bunun hakkında konuşur.

Birçok inanca dayanarak üvez ruhun bir analogudur insan ve bu nedenle onu doğaya bağlamaya hizmet ediyor. Bu nedenle, örneğin, bahçedeki bu bitkinin ayrı olarak yetiştirilen bir çekimi çok iyi bir sembolizme sahiptir. Öte yandan, çok katı bir düzende bu bitkinin herhangi bir şekilde yaralanmasına neden olmak yasaktır, yani hiçbir durumda bu ağacın gövdesine zarar vermemek veya bir kerede ihtiyaç duymadan birkaç dalı kırmak yasaktır. Ve eğer hala yapıldıysa, derhal affetmek için bitkiden ricada bulunmalısınız.

Rowan, neredeyse tüm Avrupa’daki büyücülükten, Rusya Federasyonu’ndan Büyük Britanya’ya en güçlü tılsımdır.

işaretler

popüler

Genellikle, üvez meyveleri, yani, sayıları ile, kışın beklendiği kararlaştırıldı.

 • Bu yüzden, halk inançlarına dayanarak - birçok üvez, ıslak, çok yağmurlu, ancak aynı zamanda doğa üzerinde çok olumlu bir etkisi olan ılıman sonbaharı sembolize eder.
 • Bir işareti var Üvez ağacı üzerinde çok sayıda çilek, soğuk ve soğuk bir kış doğurur. Slavların inançlarına göre, bu şekilde dağ külünün kuşlar ve hayvanlarla ilgilendiğine ve böylece soğukta hayatta kalmalarına yardımcı olduğuna inanıyordu.

Ancak gerçekte, soğuk soğuğa neden olan iklim koşulları (çeşitli türlerde siklonların ve antisiklonların oluşumu, meyvelerin olgunlaştığı için yüksek nem) bitki için bir bütün olarak çok başarılıdır. Bu nedenle, işareti, temelinde: "çok üvez - don"- çoğunlukla bu bitkinin meyvelerinin olgunlaşması için elverişli olan hava durumu ile açıklanabilir.

ayin

Dağ külü ile ilgili farklı insanların belirtileri, sadece hava koşulları ile değil, aynı zamanda bu meyvenin gizli özellikleri ile de yakından bağlantılıdır. Alışılmadık derecede zengin, meyvelerin kırmızı renkleri ve olgunlaşma zamanları (don sonrası, sonbaharın sonları) nedeniyle, birçok kişi dağ külünü gizemli özelliklere bağlar. Berry daha önce kullanıldı insan mezarının ritüelleri.

 • İskoçların inançlarına göre, rowan evi cadılardan korur.
 • Omens Rus köylülere tahminde bulundu evi ölümden korumak kapılardaki dal külü dallarının yardımıyla.
 • Eski herbalistte okuyabilirsiniz: "Mevcut yıldaki dağ külü kötü bir şekilde yetiştirilmişse, ölümcül düşmanların saldırılarını beklemek gerekir - savaş ya da açlık"Bilim adamları, böyle olumsuz işaretlerin ortaya çıkmasını, büyücülerin bitkileri öncesi olduğu gibi, üvez öncesi insanların korkusuyla ve meyvelerinin kana çok renkli olduğu gerçeğini açıklıyorlar.

Daha alacak

 1. eğer bitki çiçek açtı, sonra don uzağa gidecek Tamamen.
 2. Eğer bir ağaçta yapraklar solmuş ve kış için kalmış, acı soğuk beklenir. Bu işaret sadece üvez ağacı için değil, diğer bitkiler için de geçerlidir.
 3. Site yakınında üç üvez - yangından korunmaktadır.
 4. Pencerenin altındaki Rowan - kıskançlıktan korunuyor.
 5. Verandada Rowan - servet.
 6. Bahçede Rowan - tam bir hasat.

Rowan güçlü bakterisit özelliklerbu nedenle, gümüşle birlikte, suyu arıtmak için mükemmel bir araçtır. En eski zamanlarda, insanlar biçmeye gittiğinde, bu bitkinin bir demetini durgun suya attılar, böylece suyun içilebilir hale gelmesi sağlandı. Ve turistler ve gezginler şu ana kadar bu tekniği kullanıyorlar: taze yapraklı bir üvez dalı 2 saat boyunca kirli suya indirilir - ve su dekontamine edilir, sonra içilebilir.

Antik üvez

 • Rowan - dişi bir bitkidir. o kızları koruma altına alırgerçek güzellik ve sağlık veriyor.
 • Eski Rusya'da bu meyveler olmadan kimse yapamazdı. Voronej'de bir çöpçatan, varsa bir hasarı gidermek için küçük bir kül fırlattı. Bu ağacın ayakkabıları yeni evliler tarafından ayakkabılarla kaplandı ve meyvelerin çelenkleri başlarına kondu. Bu kılığında çift inanılıyordu nazar karşı korumalı. Rowan şubeleri düğün gecesi için yatak odasını temizledi, gelin bu meyvelerden boncuk taktı ve damat bütün kümeleri kemerine bağladı.
 • Rowan ile büyük miktarda işaret ortaya çıkacak - gelinin başına gelen bir çelenk kırılmışsa, bu düğün aşk için olmadığı anlamına geliyordu. eğer üvez çelenkAksine, uzun süre taze kalır, gerçek duyguların kalplerde yaşadığı anlamına gelir ve mutluluk genç bekliyor.
 • eğer bu meyvelerden boncuklaryatağın üstünde asılı olan, aniden yırtılmış ve ufalanmış bir düğün. Ve meyvelerin çoğunun uzaklaştığı yer, oradan ve sevgili gelecek.
 • Bir kız aniden pencerenin yanında göründüğünde üvez meyvelerikarda dağınık, pencerede bir dal veya pencere kenarında bir kaç çilek demektir yakında mutluluğu bulacak.
 • Bir kızın banyoda süzülen olduğuna dair bir inanç vardı. üvezden süpürgeve onu sevdiklerinin bahçesine fırlattıktan sonra, onu “lezzet alarak” bulacak ve kız sonsuza kadar onu koruyacak gençlik ve güzellik.
 • Bahçede yetişen üvez, aniden meyve vermeyi bıraktı ve hastalandım, bir şeylerin beklendiği anlamına geliyor kırıcı. Aynı şey, bu ağacın ağaçları aniden büyümeyi keserse de olur.
 • Bu bitki eski zamanlardan beri aranıyor kadın kısırlığına yardımcı, genital hastalıklar, cinsel soğukluk. Gelenekler gereği, çilekler çaylara ve iksirlere eklenmiş, karşılıklı olmayan sevginin üstesinden gelmeye yardımcı olmuş, onları korumak için muska haline getirilmiştir. Nazardan, nazardan kurtulma ve nazardan.
 • Şimdi bile, köyün kızları sonbahara kadar bu meyvelerden boncuklar yapar, hatta daha önce böyle boncuklar olduğu gerçeğini düşünmeden büyük tılsım. Bu tür boncuklar, taze meyveler ortaya çıkana kadar yıl boyunca giyildi. Böyle bir tılsım, her türlü yabancı büyüye karşı en iyi savunma olarak kabul edildi. Yeni boncuklar yapılırken, eskileri yakıldı veya toprağa takıldı. Bu nedenle, üvez çok güçlü bir bitkidir.

Pin
Send
Share
Send
Send