Rüya yorumu

Cemaat için şükran duaları

Pin
Send
Share
Send
Send


Cemaat, her Hristiyan inancının yaşamında önemli bir yer tutan bir kutsallıktır. Her kilise ayininde olduğu gibi, Sacrament'e dualar eşlik eder. Belli bir dua seti kutsallığın önünde okunur - buna hazırlık olarak. Kutsal Armağanları kabul ettikten sonra, Kutsal Komünyon için şükran namazı vakti gelmiştir.

Cemaat için dua hazırlığı özellikleri

Kutsal Komünyon öncesi inananlar tarafından gerçekleştirilen tüm hazırlık tedbirleri, kilise uygulamasında, çağrı kabul edilir. çalarak. Namazın özellikle anlamı namazın hazırlanmasıdır. Her şeyden önce, dua kuralı ile ilgilidir.

Duadaki dua kuralı, Ortodokslar tarafından daha dikkatli ve özenle gözetilmelidir. Dualar - sabah ve akşam - kesinlikle tüm seti okumalısınız, herhangi bir dua metnini atlayamazsınız. Bir inanan kanunları okumak için kullanılmıyorsa, cemaat hazırlığı sırasında günde en az bir kanonun okunması gerekir. Aşağıdaki kanonlar zorunludur:

  • Rabbimiz İsa Mesih'e tövbe kanonu;
  • Tanrı'nın En Kutsal Anası'na dua eden kanon;
  • canon koruyucu meleği;
  • Komünyon'u takip et.

Komünyon ayinlerinin vazgeçilmez bir parçası teşekkür duaları. Kutsal Gizemler'i yedikten hemen sonra, kutsal günlerde tapınakta dinlenilen Kutsal Cemaat dualarının duyulması zorunludur. Kilise aynı zamanda eve geldiklerinde Ortodoksların bağımsız telaffuzlarına izin veriyor.

Tüm vurgulu şükran dualarının metinleri bu linkten yazdırmak için indirilebilir.

Komünyon için şükran duaları doğrudan sitemizden duyulabilir:

Oruç diğer aşamaları ve unsurları

Oruç, dua ve tövbe cemaat ayini için hazırlık üç "balina" dir. Yukarıda tartışılan dua eğitimine ek olarak, kendi içinde yahnisi de içerir:

  • yiyecek ve içeceklerde oruç tutmak;
  • bedensel saflık;
  • Akşam servisinde cemaat arifesinde kalmak;
  • rahibin cemaatin kabulüne ilişkin olarak bir “karar” vermesinin sonucu olarak, bir ayine katılmadan önce itiraf;
  • Kutsal Gizemlerin kabul edildiği gün oruç tutmaktan ve içmekten kaçınmak - gece yarısından kutsallığın başlangıcına;
  • Cemaat'teki Liturgy'ye katılıyor.

Toplamda, oruç tutmak birkaç gün sürer ve doğrudan Ortodoksun fiziksel dünyası ve manevi ile ilgilidir. Bedensel yaşam ile ilgili olarak, cinsel yakınlıktan uzak durma ve yiyecek konusunda sıkı bir kısıtlama (oruç tutma). Gönderi boyunca hayvansal kökenli gıdalar (et ve süt ürünleri, yumurtalar, balıklar) tüketilemez. Menüye bitkisel ürünler (meyveler, sebzeler, hububat ürünleri) dahil edilebilir.

Cemaat'e hazırlık aşamasında, her türlü eğlenceyi önlemek için günlük faaliyetler düşüncesini bir kenara bırakmak gerekir. Kutsallaşmadan önce, tüm şikayetlerinizi unutmanız, başkalarıyla ilişkiler kurmanız, herkesle uzlaşmanız, olumsuz nitelikteki tüm duyguları bırakmanız gerekir. Kutsallıktan önceki günleri yalnızlıkta ve manevi literatür okuyarak geçirmeniz tavsiye edilir.

Komünyon için hazırlanan herkes itiraf etmeli. Bu kuralın istisnası 7 yaşın altındaki çocuklar ve ölmekte olan bir devlettir. İtiraf, ya cemaat öncesi ya da sabah saatlerinde - Kutsal Günün başlarında, ayin başından önce yapılır. Kutsal Gizemlerin kabul edildiği gün, inanan, hizmet başlamadan önce tapınağa gelmelidir.

Kutsal Gizemler nasıl alınır?

Kutsal Hediyeler kesin sırada kabul edilir. Din adamları ve ilahi hizmetle herhangi bir ilişkisi olan insanlar önce cemaati alır, sonra yaşlılar, kadınlar ve çocuklar, sonuncusu erkekler ve kalan tüm insanlar gelir. Bu arada kadınların adet kanaması sırasında Sacrament'e gelmelerine izin verilmez ve ayrıca Kutsal Gizemleri yemeden önce dudaklarını boyarlar..

Hediyelerle Kupa'ya giderken, ismini söylemelisin. İsa'nın Kanını ve Vücudunu almış olan kişi, vaftiz edilmeden Kadehi'nin kenarını öpmelidir. Kase elinizle dokunamazsınız ve rahiplerin elini öpersiniz.

Ortodoks'un Kutsal Gündeki davranışı, kabul gören Mesih'in vücudunda korunması için saygılı ve saygılı olmalıdır.

Ne sıklıkta toplanmak?

İlk nesil Hristiyanlar her pazar bir araya geldiler. Modern inananların böyle bir fırsatı yoktur. Kilise, her görev sırasında kutsallığa itiraz etmeyi öğretir, yılda bir kez - en az.

Komünyonun Ortodoks yaşamındaki rolü

Kutsal Komünyon, inanan bir Hıristiyanın ekmek ve şarap kefareti altında Mesih ve Kan Vücudunu yediği bir kutsallıktır. Cemaat Ortodoksun gizemli bir şekilde İsa ile birleşmesini ve böylece ebedi hayata yakınlaşmasını sağlar.

Cemaat, dindar biri için çok önemlidir, çünkü İsa Mesih'in kendisi, kendisini 12 öğrencisi - havarileri - insanlık için acı çekmeyi kabul etmeden bir gün önce, Son Akşam Yemeği sırasında kurdu.

Öncelikle Havariler ekmeğini aldı ve havarilerin arasına böldü, bunun Vücudunun olduğunu söyledi, sonra da şarabın Kanı ile aynı şeyi yaptı. Ek olarak, Tanrı'nın Oğlu, müritlerine (ve onların kişisinde - tüm inananlara), cemaatin kutsallaştırılmasının bundan böyle sonsuza dek yapılması gerektiği emrini verdi - işkence, ölüm ve dirilişinin hatırası.

Her Ortodoks, dünyasal varlığından sonra Cennet Krallığına girmek ve sonsuz yaşam almak için bir araya gelmelidir. Cemaat olmadan, kişi manevi yaşamda mükemmelliğe ulaşamaz. Tanrı'nın İtiraf ve Cemaat sürecinde bir inancının alacağı lütfu ruhunu ve bedenini uyandıracak, iyileştirici bir etkiye sahip olacak, inancını güçlendirecek ve günahkâr tutkulara karşı kırılganlığı azaltacaktır.

Pin
Send
Share
Send
Send