Rüya yorumu

Blue Topaz ve mistik özellikleri

Pin
Send
Share
Send
Send


Kuşkusuz mavi topaz, topaz'ın "ailesinin" en çekici ve muhteşem temsilcisi olarak kabul edilebilir. Ruhun derinliklerine taş cennet gölgesiyle etkileyicidir ve ayna parlamasıyla büyüleyicidir. Mavi topazın iyileştirici ve mistik gücü nedir? Aşağıdaki materyalde öğrenmeyi öneriyorum.

Mineralin tarihsel arka planı

Bu soruya kesin bir cevap yok: "Gem'in adı nereden geliyor?". Dürüstlüğünü oluşturmak için şimdi mümkün olmayan çeşitli versiyonları vardır.

Bunlardan birine göre, "topaz" kelimesi, bu türün ilk keşfedildiği yeri ifade eder - Topazius adasında (Kızıldeniz tarafından yıkanır). Bilim adamları adada chrysolite adlı bir başka madenin mayınlı olduğunu söylese de, hiçbir şekilde kristallerle bir ilgisi yok.

Başka bir efsaneye göre, mücevherin adı "tapaz" ın "ateş" olarak çevrildiği Sanskritçe'den geliyor.

Ural Dağları'ndaki antik halkın kazılarında, arkeologlar birçok topaz ürünü keşfettiler. Bazıları dekorasyon, bazıları ise günlük yaşamda kullanılıyordu. Ayrıca, bu cins silahlar yapıldı.

Rönesans'ta, o zamanların kaprisli modasının etkisiyle, sadece lüks ve lüks olmak üzere, kıymetli minerallerin sadece küçük bir listesini giymesine izin verildi. Mavi topazın listede olduğu oldukça açık.

Bu muhteşem gök mavisi taşlarla mücevher, sadece Avrupa ülkelerinde değil, aynı zamanda Rusya İmparatorluğu'nda da popülerdi. Bunların bulundurulması, kişinin büyük bir servetin sahibi olduğuna işaret eder.

Maden krallığının mayınlı temsilcileri nerede

Bugün, kayanın ana yatakları Dünya gezegeninin aşağıdaki köşelerini içerir:

 1. Ural Dağları (Rusya Federasyonu) - dünya pazarındaki taşların ana tedarikçisi. Taşların “Ural elmas” olarak bilinen hiçbir şey için değil. Urallar bölgesinde, ağırlığı onlarca kilograma ulaşan gerçekten devasa mavi topazların temsilcileri bulundu. Onlar yüksek kalitede ve saflıkta. Dahası, Urallarda, sadece mavi tonlar mayınlı değil, aynı zamanda diğer renk varyasyonları: kırmızı-mor, yeşilimsi, açık kahverengi, saydamdır.
 2. Volyn (Ukrayna) - Başka bir büyük topaz alanı. Burada, kütlesi 117 kilogram olan bir taş plak tutucusu buldular. Volyn mineralleri, dünyadaki birçok mücevher koleksiyonunda ve müzede bulunabilir.
 3. Brezilya - Mavi renkli mücevherlerin çıkarılması için zengin yerlerin de temsil edildiği bir durum. Bu ülkede, ağırlığı 238 kilogramı aşan, dünyanın en büyük topazını bulmaları dikkat çekicidir.
 4. Sri Lanka;
 5. Afganistan;
 6. Pakistan.

Taşın iyileştirici özellikleri

Gem'in şifa gücü ile donatıldığı gerçeği hakkında eski zamanlarda biliniyordu. Bu nedenle, çeşitli patolojilerden korunma olarak kullandılar. Ayrıca mevcut hastalıkları da tedavi ettiler.

Ve bu güne kadar, litoterapi birçok hastalığı ortadan kaldırmak için aktif olarak mavi topaz enerjisini kullanıyor, yani:

 • sinir patolojileri (psikoz, nevroz, uyku bozuklukları - uykusuzluk veya kabuslar, epilepsi, anksiyete bozuklukları);
 • zayıf bağışıklık (mineral mavisi gölgenin bağışıklık sistemi üzerinde olumlu bir etkisi, ayrıca bir kişinin genel refahı üzerinde olumlu bir etkisi vardır);
 • iç organların patolojileri (karaciğer, mide, dalak ve diğerleri);
 • göz hastalığı (miyopi için en yararlı);
 • vücutta çeşitli iltihaplar (zatürree, boğaz, bronşiyal astım);
 • kadın ve erkek kısırlığı ve diğer üreme bozuklukları durumunda yarar sağlayacaktır.

Mavi topaz taşlarının büyülü özellikleri

Tıpta kullanımına ek olarak, mücevher her zaman sihirbazlar ve mistikler tarafından talep edilmiştir. Bu durumda hangi fonksiyonları yerine getiriyor?

 • Gerçeğin nerede olduğunu ve yalanın nerede olduğunu belirlemenizi sağlar. Blue Topaz'ın aile bağlarını koparabileceği düşüncesiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Aslında, bu hiç de böyle değil, mücevherin ailedeki çeşitli sahtekarlıkları aydınlatmak için getirdiği bir rezervasyon yapılması gerekiyor.

Bu bakımdan, ihanetinde ruhlarından şüphelenen herkes için kullanılması önerilmemektedir, ancak henüz böyle bir gerçeğe hazır değildir. Sonuçta, tüm sırrınız çok yakında belli olurken.

 • İnsanları etkileme yeteneği. Kristalin sahibinin hayatı üzerindeki bir başka etkisi. Mineral, kendi gücünüze inanç katacak, size özel bir iç karizma verecek, başkalarına ustaca manipüle etmeyi öğretecektir. Bu nedenle, topaz tılsımları, yeni bağlantılar kurmak, rahatlamak ve kendilerine güvenmek isteyenler için gerçek bir keşif haline gelecektir.
 • Bir insanı daha havalı yapar, mantıklı bir zihin verir. Bu nedenle topazlar, duygusal alanlarını kontrol etmekte zorluk çeken, itici, tutarsız, yaşamda kızarık kararlar veren bireyler için çok uygundur.

Crystal, mantıklı düşünmeyi, duyguları değil, aynı zamanda gerçekleşen her şeye dalmayı ve her zaman akıllıca karar vermeyi pek öğrenmemeyi öğretecektir.

 • İçiniz rahat olsun. Çok uygun mavi topaz sinir bozukluğu olan insanları etkiler. Mücevher onlara denge ekler, hayatta olan her şeyi daha basit ve sevinçli olarak algılamasını sağlar.

Külçe fiyatı

Kristali profesyonel bir kuyumcu pozisyonundan ele alırsak, bu yarı değerli bir taş. Bununla birlikte, kuyumculuk dünyasında, mineral büyük bir saygıyla muamele görür ve bu da onu neredeyse değerli bir külçe olarak algılamayı mümkün kılar.

Ürünün nihai fiyatı (kıymetli veya yarı kıymetli madenlerde olduğu gibi) 4 ana kriterden etkilenir:

 • renk göstergeleri;
 • temizlik;
 • kesim;
 • Dekorasyonda taşın ağırlığı.

Renk özelliklerinden bahsederken, doğada mavi topazın birkaç renkte olduğu not edilmelidir. Ve, buna dayanarak, fiyatları çok önemli olmasa da, fiyatı değişir.

Mineralin ne tür mavi versiyonlarını bulabilirsiniz?

 • Londra mavi topaz - mineralin en elit ve pahalı versiyonu. Zengin bir mavi renk tonuna sahiptir. London Topaz veya London Blue, benzerlerinden biraz daha iyi özelliklere sahip. Maliyete göre, karat başına beş ila on ABD doları arasında değişiyor.
 • Mineral İsviçre İsviçre mavisi - mavinin biraz daha koyu tonunda farklıdır.
 • Gök mavisi - Topaz'ın bu sürümü daha şeffaf bir gölgeye sahip.

Son iki taş türünün fiyatı için, mineralin kesilmesi ve arıtılması için harcanan maliyetlere bağlıdır. Bu nedenle, maliyet değişir ve büyük sınırlar içinde.

Astrolojik uyumluluk

Zodyak işaretine göre mücevher takmayı kim tavsiye eder? Astrologlar koşulsuz olarak Akrep olduğunu kabul etti. Mavi topazın özellikleri ve özellikleri Akrep için idealdir. Bu nedenle, takımyıldız kristalinin temsilcileri daha belirleyici olacaktır (bu, takımyıldızının sık sık acı çektiği zayıf bir özelliktir).

Ve sadece mavi topaz üzerinde duramazlar ve tüm taş tonlarını tercih ederler. Çok genç Akrepler için mücevher, aynı zamanda bir açığı olan değerli yaşam bilgeliklerini doldurmada faydalı olacaktır.

Böyle bir insanı kendinden kurtarmanın çok kolay olduğu ve öfkeyle duygularını kontrol edemediği bir sır değil. Bu durumda, mavi topaz da yardım edecektir - bir çekişme içinde kaybedilen ilişkileri yeniden kurmaya yardımcı olur, uzlaştırır ve diğer insanlarla kopmuş bağlar kurar.

Taş, Akrep'in enerjisiyle çok yakından temas ediyor. Bundan dolayı, sürekli olarak yeni şeyler öğrenmek, onların ruhsal yaşam alanlarını geliştirmek ve diğer insanlarla uyumlu bir şekilde etkileşime girmek için su unsurunun bir temsilcisini motive eder.

Topaz'ı kullanan tabelanın erkek yarısı daha kısıtlı ve akıllı olacak ve dişi yarısı doğal cazibesini ve cazibesini artıracak.

Ancak mavi topaz, Zodyak'ın işaretine göre en çok Akrep'i tercih etse de, neredeyse bütün takımyıldızlar inanılmaz yeteneklerini kullanabilir. Terazi, Toros ve Balık - sadece üç karakter hariç.

 • Terazi burcu - İçsel uyumsuzluk duygusu ile dolu mineralin enerjisi ile çatışma riski.
 • Boğa - ayrıca bazı mücevherleri de tercih etmelidir, çünkü işareti doğrudan Akrep burcunun tam karşısındadır.
 • balık - mavi topaz tarafından çok tarafsız algılanıyorlar, kristalin bunlar üzerinde olumlu bir etkisi olması muhtemel değil. Bu nedenle, son onikinci takımyıldıza aitseniz, topazlarla takı takmaktan kaçınmak daha iyidir. Aksi takdirde, aile hayatınızı olumsuz etkileyebilir.

Ama bize mücevherden yardım isteyebilecek ve talep edilmesi gereken takımyıldızlara geri dönelim.

Bunlar Yay burcunun ateş temsilcileri. Özellikle maden, adil cinsiyetteki kadınlara gösteriliyor: kendilerinde nezaket, dünyayı iyi niyetli algı, barış gibi nitelikleri geliştirmelerine izin verilecek.

Bayanlar okçularının, sadece kişisel tercihleriyle yönlendirilen herhangi bir rengin topazlarını seçmeleri dikkat çekicidir. Topaz ve erkek Yay tarafından tercih: huzursuz doğalarını engellemeye yardımcı olur, yiyecek ve alkolde daha fazla kısıtlanmayı öğretir.

Bu durumda, erkek cinsiyeti daha uygun taş doygun koyu renk versiyonlarıdır. Öz disiplini geliştiriyorlar, aşk hayatında birçok zafer sağlayan kişisel çekicilik katıyorlar.

Koç ve Aslan da mavi topaz ile çatışmazlar. Ancak bu durumda, taş pozitifden daha nötr olacaktır. Takımyıldızlara göre, hala topaz giymek istiyorsan, mavi yerine kırmızımsı ve altın rengini seçmelisin. Soğuk tonlara karşı büyük bir sevgiyle, mor taşa odaklanmalısınız.

Mavi topazların İkizler kadınlar üzerinde büyük etkisi vardır: Sık sık depresif bozukluklardan ve hızlı ruh hali değişikliklerinden kurtulurlar. Gem ayrıca enerji ve psikolojik iyilik halinin uyumuna da katkıda bulunur.

Dünyevi Oğlak ve Başak leylak, yeşil ve şeffaf taş çeşitlerini seçmelidir.

Astrologlar, Akrep'in kendileri üzerindeki etkisiyle desteklenmiş olan mavi topazın sertlik derecesinin, herhangi bir insanda, dünyanın nesnel bir algısını uyandırabildiğini, daha önce bakış açısından neyin saklandığını fark etmeyi öğretebileceğine inanıyor. Bu, taşın özel enerjisine yardımcı olacaktır.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, mavi topaz Akrepler için böyle bir iyilik gösteriyor. Zodyaktaki Yay, ilk takımyıldızın yanındadır. Bu nedenle, mavi kristallerin bu iki işaretle en uyumlu olduğu açıktır.

O kadar karizmatik ve çekici bir mavi topaz.

Bu konuda daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Ardından aşağıdaki görüntüleri izleyin:

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send