Rüya yorumu

Evde kedi - işaretler ve inançlar

Pin
Send
Share
Send
Send


Bir kedi, eski zamanlardan beri bir insanın yanında yaşadığı için, insanlar tarafından evine kabul edilen ilk canlı yaratıktır. Şu anda, kedilerle ilgili birçok işaret ve inanç var. Farklı eyaletlerde bu şaşırtıcı hayvanlar hakkında çok sayıda farklı işaret vardır. Bu makalede, bu konuyu mümkün olduğunca ayrıntılı olarak vurgulayacağız.

Ortodokside, köpeklerin aksine, bir köpeği sunağı ziyaret ederse, tekrar kutsanması gerekir (hayvanın onu kirlettiğine inanılır) ve kedi kolayca tüylü bacaklardan ayrılır.

Nuh'un ailesiyle birlikte gemide yüzerken, alttan kemirmeye başlayan fareler sorunuyla karşılaştığı bilinmektedir, ancak kedi tüm kemirgenleri yok etti ve böylece kutsal aileyi ölümden kurtardı.

Yüzyıllar boyunca, çeşitli milletlerden kediler hakkında işaretler katlandı ve iletildi, birçoğu günümüze ulaşmayı başardı. Bugün, kedinin olmadığı bir ev bulmak zordur: birisi kemirgenlerden kurtulmak için bir hayvana başlar ve biri hayatını çeşitlendirmek amacıyla birisine. Modern toplumda, soylu kedilere başlama eğilimi oldukça popüler hale geldi. Neyse ki, hem görünüşte hem de karakter olarak tamamen size uyacak bir kedi seçmenize izin veren çok çeşitli ırklar var.

Belki de en popüler inanç, yeni bir meskene yerleştiğinde, oraya ilk önce bir kedi sokan kişi olmanız gerektiğidir. Bu, gelecekteki kiracılar için refah ve iyi şanslar kazanmayı vaat ediyor. Kabarık bir hayvan seçtiğiniz yerde, bir yatak koymalısınız - bu sağlığınızı olumlu yönde etkileyen enerjisel olarak temiz bir bölgedir.

Kediler, insanların ve mülklerin çok ince enerjisini hissederler. Negatifleri emme ve geri dönüşüm eğilimindedirler, böylece insanları daha sakin ve mutlu ederler. Antik çağlardan beri, kedinin sağlık verebileceği ve refahı iyileştirebileceğine inanılıyordu.

Şimdi kedilerle ilgili en popüler işaretleri göz önünde bulundurun:

 • kedi bir kişiye uzandıysa ve kalkmaz, negatif enerjiyi elimine ettiği anlamına gelir - hayvanı götürmeyin, önlemi hissettiğinde kendiliğinden uzaklaşacaktır;
 • kediler hasta insanlardan uzaklaştırılamaz - iyileşmeye katkıda bulunur ve ağrıyı hafifletir;
 • halk bilgisine görekedi ev hanımı olarak hizmet eder ve eğer onu sevmezse, ondan kesinlikle evinden kurtulur. Kendini bundan korumak için, eski bilgeler, evin sahibinin saç rengiyle aynı renkte bir kedi başlatmaları önerildi;
 • kedi evden ayrılır - ondan bela alır;
 • kedilerin yaşamadığı bir evdeİçinde yaşayan insanları olumsuz yönde etkileyen negatif enerji birikimi var;
 • göre, ölümden önce hayvan evden çıkar, efendisine sorun çıkarmamak için;
 • kedi eve geldiyse - Bu iyi şans ve refah gösteren iyi bir işaret. Eski zamanlarda, hayvanın ölen bir akrabanın ruhuna sahip olduğuna inanılıyordu, bu nedenle her zaman sıcak bir şekilde karşılandı, ısıtıldı, beslendi;
 • kediyi öldüren adam, 7 yıl mutluluktan ve sükunetten mahrum kalacak;
 • kedi bir kişi üzerinde esnetiyorsa - alışverişe hazır olun;
 • inanılmaktadır kedi alamazsınve bunu bir tavuk yumurtası ile değiştirmeniz veya sokaktan bir hayvan almanız gerekir;
 • çamaşır hayvanı konukların gelişini gösterir;
 • kedi kıvrılırsa burnunu pençesiyle kapatır, soğuk bir çırpıda beklemek gerekir, kışın ise büyük donlardan bahseder;
 • hayvan duvarı çizerse ve kulakları yıkarsa - yağmur yağacak;
 • zemin ovma - rüzgar ve kar fırtınası;
 • kedi güvercini öldürdü - Hoş olmayan haberler alın;
 • imkansız hayvan yemek masasında yatıyordu - kiracılardan biriyle hayatta kalabilir;
 • bir kedinin çığlığını duy - Diş ağrısı;
 • gelin kedi hapşırma duymak - mutlu bir evli yaşama sahip olacak;
 • Bekar kızlar bir kedi başlatmamalı - Bu hızlı bir evlilik vaat etmiyor ve düzenlenen sendikanın mutlu olması pek mümkün değil.

Kediler hakkındaki inançlar da hayvanların rengine göre farklılık gösterir.

Örneğin, üç renkli kediler Bu rengin bir hayvan bir konut çivilenmiş ise her zaman şans ve refah kişileştirmesi vardı - bu, çok başarılı ve uzun ömürlü yeni bir ilişki gösterir. Üç renkli kedi onuruna Japonya'nın sakinleri, "para kedileri" veya "mutluluk kedileri" olarak adlandırılan porselen figürinlerini üretmeye başladı.

Üç renkli kedi aynı zamanda evi ateşten ve felaketten korur. Böyle bir kedinin sahibini kabul etmekle asla ateşi olmaz.

Üç renkli kediler hakkındaki halk inancı her zaman olumludur. Bu hayvan, her biri zıt üç rengi birleştirir, sırayla bir şeyi kişileştirir: beyaz - temizlik ve huzur hakkında der, siyah - sıkıntılardan kurtulmaya yardımcı olur, kırmızı - gölgeleri giderir maddi refah.

Kara kedi belirtisi Bu renkli bir hayvan yolunuzu geçerse - başarısızlığa hazırlıklı olmanız gerektiğini söylüyor. O zaman geziyi iptal edip eve dönmek daha iyi olur. Antik çağlardan beri, kara kedi kötü ruhlarla bağlantılı olarak suçlandı. Ancak kara kediler hakkındaki tüm inançların olumsuz bir anlamı yoktur.

Örneğin, bir gemide siyah bir kedinin varlığı iyi şanslar verir. Balıkçılar, kendilerini bu tür kasırga veya fırtınadan korumak için bu cins kedileri tuttu.

Beyaz kedi evde uyum söz veriyorum. Bu elbisenin bir kedi yavrusu size geldiyse - onu aldığınızdan emin olun, size mutluluk, sağlık ve huzur getirecektir. Ayrıca, doktorlara göre, beyaz kediler alerjen üretmez.

Evden çıkarsanız ve beyaz bir kediyle karşılaşırsanız, bu iyi bir işarettir, planlanan şeyler mutlaka yerine getirilecektir, başarılı olacaksınız.

Kırmızı cins kediler maddi refahı ve dengeyi gösterir.

Gri kediler evin siyahlarla aynı özelliklere sahip olması, sahiplerini negatif enerji, sorun ve başarısızlıktan korur.

Her neyse, mal sahibi evcil hayvanını seviyor ve ona iyi davranıyorsa, kabarık hayvan sahibine sıcaklığından dolayı kesinlikle teşekkür edecek, hastalıklardan kurtulacak ve varlığından memnun kalacak.

Pin
Send
Share
Send
Send