Rüya yorumu

Ficus Benjamin - İşaretler ve Batıl inançlar

Pin
Send
Share
Send
Send


Ficus Benjamin ismini İngiliz botanikçinin onuruna aldı, sık sık orijinal forma eklenmiş yeşil yapraklı ince dallarının orijinal forma eklenmiş olduğu ince dallarının - çeşitli çiçek aranjmanları oluşturduğu bitki tasarımında kullanılan popüler bir yabani yetişen veya ev bitkisidir. Benjamin, eski zamanlardan beri, Ficus'un etrafında, onu mutlu bir evli yaşamla bağdaştıran pek çok işaret ve batıl inançla ya da tam tersine, birçok sıkıntıyla dolaşıyor.

Doğu ve Slav halklarının bu bitkisine çok farklı tutumlar dikkat çekmektedir. İlki aile hayatındaki mutluluk sembollerinin kurgusunu göz önüne alırsa, ikincisi buna üzücü bir ağaç denir ve bu da sorun yaratır. Çeşitli milletlerin kurgularına ilişkin tutumu yakından inceleyelim:

  • Çinliler ficus'u düğünler, doğum günleri için hediye olarak sunulan ve aynı zamanda soyundan gelen bir aile bitkisi olarak algıladı. İnançlara göre, negatif enerji odasının temizlenmesine yardımcı oldu, insanlara canlı ve fiziksel aktivite sağladı; bu da onu yaşlılar için ideal bir seçenek haline getirdi.
  • Taylandlılar Ayrıca ficus'u kutsal bir bitki olarak gördüler ve kötü ruhları engelleyebileceğinden emindiler. Ficus Benjamin, Tayland'ın başkenti Bangkok'un bir ağaç sembolüdür. Ve bir başka tür Barbados adasının kişileşmesi haline geldi ve devletin amblemi üzerinde tasvir edildi.
  • Slav halkları Benjamin Ficus'un büyülü özelliklerinin balmumu yapraklarına atfedilen, bitkiye aileye uyumsuzluk getirme, çatışmaları kışkırtma ve ayrılmaya yol açma yeteneği verdi. Ficus Benjamin, savaş sonrası dönemde, ağacın büyüdüğü ailelerin çoğunun, cephede ölen adamları kaybettiği zamanlar edindiği mülkler gibi bir muzhegon gibi davrandı.
  • uygun olarak bir ficus incilden bahsediyor. Bu yüzden çeşitlerinden biri Havva ve Adem için ilk kıyafet olarak görev yaptı ve başka türdeki meyveler (yani incir) ikincisi Cennet'ten atıldıktan sonra ilk yemekleri yapıldı.

Ficus Benjamin'in doğru kullanımıyla, kesinlikle tüm aile üyelerine fayda sağlayacaktır. Makalede ayrıca bir bitkinin insan yaşamının farklı alanları üzerindeki olumlu etkisini ele alacağız.

Ruh halini geliştirmek için

Böylece ficus yaprakları havayı temizleyen ve patojenleri ortadan kaldıran özel fitoksit ve eterler yayar. Ek olarak, bu maddeler sinir sisteminin durumunun normalleşmesine katkıda bulunur, ruh halini iyileştirir, yorgunlukla etkili bir şekilde baş eder ve depresyonu ortadan kaldırır.

Bahsetmek için

İnsanlarda, bu kurgunun bir kişiye düşünceleri daha net bir şekilde ifade edebilme yeteneğinin yanı sıra muhatap hakkında daha iyi bir inanç verebileceğine inanılmaktadır. Öte yandan, bu bitki aşırı konuşkanlıktan kurtulmanızı ve yalan söyleme eğiliminden kurtulmanızı sağlar, konuşmalarını kontrol etmenize yardımcı olur.

Finansal refah için

Kural olarak, etli yeşil yaprakları olan ağaçların nakit olduğu kabul edilir. Fakat aynı zamanda bir eve para kazanacak ve refah sağlayacak şekilde programlanmıştır. Bunu yapmak için, büyük miktarda yaprak kaybına izin vermemek için düzenli olarak ondan yardım istemeniz ve uygun bakıma uymanız gerekir.

Ağacın yeşil bir tencereye nakledilmesi ve özel malzemelerle üstüne yapıştırılması önerilir. Ayrıca toprağa aynı zamanda birkaç para gömmek gerekir - kendi türünü çekmek için.

Aşkı çekmek

Ayrıca Benjamin’in kurgu kişisel yaşamında mutluluğa ve sevdiği kişiyle olan ilişkilerini güçlendirmeye katkıda bulunur. Bunun için pembe renkli bir kabın içine, tercihen de plastik malzemeden değil, saksıya dikilmeli (veya ekilmelidir). Ek bir avantaj, bu arada, tencerede bağımsız olarak çizilebilecek kalplerin varlığıdır. Bu süreçte, ağaçların köklerine birkaç kalp de eklenir, probleminiz hakkında onlarla konuşmak ve aşk ilişkilerinde yardım istemek önemlidir.

Hamilelik için

Tesis ayrıca çocuksuz çiftlere yardım sağlıyor. Uzun zamandır beklenen hamileliğin gelmesi için, yatağın başının yanındaki evlilik odasına yerleştirilmeli ve bebeğine zamanında dikkatle su vermesi, toz birikintilerinden silinmesi, yapraklara vurması, konuşması, gübre kullanması gibi özen gösterilmesi gerekir.

Bu tür hareketler, bir kadının hormonal arka planını son derece olumlu yönde etkilemekte ve gebe kalmaktadır. Ağaçta görünen yeni sürgünler de çok iyi bir işaret.

Yeteneklerini en üst düzeye çıkarabileceği bu tesis için doğru yer seçimine katılmak önemlidir.

  1. Eski öğretim Feng shui odanın güneydoğu tarafındayken kendisini en iyi şekilde ortaya koyacağını öne sürüyor. Ailede huzuru sağlayacak ve doğru kararları vermenize yardımcı olacak orada.
  2. Yerleştirirken oturma odasında Ağaç, enerjiyi dengeleyip sadece doğru insanları evinize çekecek ve aynı zamanda aile üyeleri arasındaki ilişkilerin uyumuna da katkıda bulunacaktır.
  3. ekili mutfakta Ficus, maddi refahı, öngörülemeyen giderlerden tasarruf ederek eve çekecek.
  4. Yatak odasında Tesis size tam bir gece uykusu sağlayacak, kabuslardan ve uykusuzluktan kurtulacak.
  5. İş yerinde tesisin konumu iş sürecini kolaylaştıracak, çatışma durumlarından çıkışları hızlandıracak ve ayrıca çatışma seviyesini azaltacaktır.
  6. Bitkinin odanın kuzey-doğu veya orta kısımlarına yerleştirilmesi önerilmez. - o burada odanın enerjisine asgari etkili olacak.

Pin
Send
Share
Send
Send