Rüya yorumu

Dua "Tanrı diriltilmiş ve düşmanlarına atılmış olabilir ..." - metin ve nasıl doğru bir şekilde okumak için

Pin
Send
Share
Send
Send


Onun dünyevi yaşamına her inanan ruhun kurtuluşuna dikkat etmelidir. Bu amaca ulaşmanın en etkili yollarından biri Hristiyan dualarıdır. Örneğin, Etkili, "Tanrı diriltilsin ve düşmanlarını ziyan etsin", "popülaritesi" Babamız "ın altında değildir.

Dua metni, Slavonic Kilisesi'nde "Tanrı yeniden dirildi"

Ortodoks dua, “Allah diriltilsin”, diğer isimler altında da meslekten olmayanlar arasında bilinir - “Rab'bin Kutsal Haçına Dua”veya Pazar namazı. Tam metin Kilise Slavonik dilinde şöyle okur:

En az talep değil kısa biçim. Slavonik Kilisesi'deki Sözler:

Dua unsurlarının yorumlanması ve modern Rus diline çevrilmesi

Pazar namazının içeriğini herkes ilk kez anlayamayacak. Bunun nedeni, metnin dili, eski kelimeler ve ifadelerdir. Onları modern Rusça'ya çevirirseniz, aşağıdakileri alırsınız:

  • dağınık (veya razydutsya) - saçılma, saçılma;
  • bir defada - düşmanlar;
  • Besi - şeytanlar, kara güçler;
  • işaret - kendilerine haç işaretini koymak;
  • konuşanın - konuşma;
  • en şerefli - derinden saygı duyulur, okunabilirdir (“dürüst değil”!);
  • şeytanın gücüne sahip olmak - şeytanın muzaffer gücü;
  • propyaty - haç üzerinde çarmıha gerilmiş;
  • hasım - düşman, düşman;
  • hayat veren - diriliş, hayat veren

Bu ifade özel bir ilgiyi hakediyor. “Umutsuzlukla cehenneme ve şeytanın gücü”. İsa'nın ölümden sonra cehenneme gitme ve mucizevi Dirilişine kadar orada kalma fırsatı olduğu fikrini aktarıyor. Tanrı'nın Oğlu, Azizleri Cehennemden getirip onları Cennete göndermeyi başardı. Böylece şeytanın gücüne karşı bir zafer kazandı, onu yok etti.

Sonuç olarak, namazın kurucu bileşenlerinin dikkatli bir şekilde analiz edilmesinden sonra, ortaya çıktığı ortaya çıktı. modern Rusça seçeneği:

Rus halkının Pazar namazının kısa biçiminin çevirisi şöyledir:

Duanın içeriği ve ideolojik anlamı, "Allah diriltilsin"

Pazar namazının çizgileri insanlık için hayatını veren İsa Mesih'i yüceltmektedir. Çarmıhta çarmıha gerilmiş olan Tanrı'nın Oğlu, şeytanı yenmeyi başardı ve cennetin krallığında sonsuz yaşam buldu, böylece ortak insanların her zaman kurtuluş için umutları olduğunu gösterdi. Dirilişiyle İsa, ölüm hakkında korkunç bir şey olmadığını kanıtlayabildi. En kötüsü, haksız yaşam biçimi ve onun etrafında dönebileceği sonuçlardır.

Dua metnine bakıldığında, bazı Hıristiyanlar, Haç'e (cansız bir nesne) bir yüze benziyormuş gibi hitap eden bir itiraz içerdiğinden şaşırmış olabilir. Bu, bildiğimiz gibi, Kilise tarafından memnuniyetle karşılanmayan putperestliğin düşüncelerine yol açar.

Ancak, bu ortak bir yanılgıdan başka bir şey değildir. Kafa karıştırıcı bir ifade - temyiz “Ah, Dindar ve Hayat Veren Tanrı'nın Haç'ı, yardım et bana ...” - İncil'de bir metafor olduğu için kelimenin tam anlamıyla alınmamalıdır. Pazar namazındaki haç görüntüsü, sırasıyla Tanrı'nın kendisiyle ilişkilendirilir ve içindeki temyiz Rab'be hitap eder. Dürüst haçının yardımıyla, İsa ölümü fethetti, tekrar yükseldi ve cennette ölümsüzlüğü kazandı.

Pazar duası neden ve ne zaman tekrarlanıyor?

“Tanrı düşmanlarına diriltilsin ve fırlatılsın” duasında, ölümlü insanları şeytani güçlerden, Yaşam veren Haç'ın yardımıyla tüm kötülüklerden koruma isteği, bu nedenle genellikle koruyucu olarak adlandırılır. Bir kişi dua ile Rabbe döndüğünde, şeytanın etkisinden korunabilmesi için haç işaretinin gücüne inanır.

Bu nedenle, Özellikle bu denemelerin şeytani güçlerin müdahalesinden kaynaklandığından şüpheleniyorsanız, yaşamdaki herhangi bir zorlukla “Tanrı tekrar yükselebilir” i okuyabilirsiniz..

Pazar namazı da insan ruhunu koruma görevine sahiptir. Ruh üzerindeki yıkıcı etki, günahlar tarafından uygulanır ve ölümlülerin komisyonları için tevbe etme isteksizlikleri vardır. Kara güçlerin temsilcileri bir kişiyi günah işlemeye zorlayabilir - bir kelimeyle kötülük, En Yüksek'e karşı. Ve "Tanrı tekrar yükselsin" duası, inananı şeytanın silahlarından koruyabilir.

“Eski Rusya” sırasında, bu ibadet metni şeytanları kovmak için kullanıldı. Günümüze böyle bir geleneğe ulaştım. Yalnızca Ortodoks Rusya'da değil, aynı zamanda bazı Katolik devletlerde de uygulanmaktadır.

Dua ne zaman ve nasıl okunur?

Duanın temel amacı, “Tanrı tekrar yükselsin”, Rab'den kirli olmayanlara karşı korunma istemek. bu nedenle Metin, inananların yaşamına tehdit oluşturan her türlü kritik durumda telaffuz edilebilir. - Böyle anlarda ve işlerde dua etmek.

“Tanrı'nın düşmanlarına diriltilip atılabilsin” başlıklı okumaya, hem kilise duvarlarında hem de evde ve gerçekten de, herhangi bir yerde, buna ihtiyaç duyulduğunda izin verilir. Eğer tapan bir kez vaftiz törenini geçerse sözler daha da büyük bir güce sahip olacak. tavsiye Pazar dua, aşırı bir durumda, İsa simgesinin önünde konuşmak - çarmıha bakarak (aynı vaftiz çarmıha gerilmiş vaftiz edilmiş kişide bulunur).

“Rab'bin Kutsal Haçına Dua” da bir sonraki rüyanın günlük dualarının koleksiyonuna dahil edilir. Okumaktan önce, tapan her zaman haç işaretini kendine uygulamalıdır.

Anlayıştaki bazı zorluklara rağmen, “Tanrı yeniden dirilebilsin”, dua en güçlülerden biri. Düzenli ifadesi, inanlıya yüksek güçlerden güçlü bir koruma sağlayarak onu kurtuluşa ve mutluluğa götürecektir. Bu gerçekten de mucizevi bir metindir, çünkü bir Hristiyan her zaman iyiliğin yanında durmak, iyi işler yapmak ve başkalarına yardım etmek için güç bulur.

Pin
Send
Share
Send
Send