Rüya yorumu

Vaftiz kızı: kurallar ve işaretler

Pin
Send
Share
Send
Send


Vaftiz aile için önemli bir olaydır. Kilise, küçük kızı göğsüne götürür. Bundan sonra yalnız değil, daima kişisel bir Koruyucu Meleğin eşliğinde. Her şey nasıl yapılır, kızın vaftizinde hangi kural ve işaretler bulunur?

Bu, ebeveynlerin vaftizleri için seçtikleri tapınakta en iyi şekilde açıklanmaktadır. Dahası, detaylar tapınaktan tapınağa farklılık gösterir: ne tür kıyafetlerin bulunmasına izin verilir, vaftiz babalarının son 10 gün içinde cemaat edinmemeleri mümkün değildir.

Ancak tapınaktaki işaretler söylemeyecek, Kilise onlara ihtiyatlı davranıyor. Ancak insanlar onları koruyor ve nesilden nesile geçiyorlar.

Geçiş ayini, insanın Tanrı'ya katılımı, kötülüğün güçsüzleşmesi ve ruhun kutsal korumaya devredilmesi ile sembolize edilir. Tabii ki, her şeyi doğru yapmanız gerekir! Vaftiz edilmeyen çok katı kural yoktur. Ancak bazı incelikler - fazlasıyla yeterli!

Kilise kuralları

Papaz her şeyi açıklayacaktır, ancak önceden bilgilendirilmek daha iyidir.

Kızın vaftiz etmesi için kesinlikle ihtiyacın olacak:

 1. godparents;
 2. hazır isim;
 3. çapraz;
 4. vaftiz elbisesi ve kryzhma.

Her şey oğlanla aynı (ama adı elbette kız gibi). Erkeklerin ve kızların vaftiz kıyafetleri bile pek farketmez: en az mücevherle süslenmiş beyaz bir elbise veya gömlek.

 • Vaftiz ebeveynleri, güçlü ahlaki ilkelere sahip insanlar olan, gelecekteki vaftiz (Ortodoks inancında vaftiz durumunda Ortodoks) ile aynı mezhebe sahip, birbirleriyle evli olmayan, yetişkin olmalıdır.
 • Takvim tarafından seçilen kızın adı. Yaptıklarını ve erdemlerini etkileyen azizlerin tercihi yapılmalıdır. Papazın tavsiyesi olacak ve iyi bir alâmet - Onunla isim hakkında tartışma.
 • Bir kız için pektoral haç gümüşü seçmek daha iyidir. Kesinlikle yeni ve kutsanmış. Kilise dükkanında satılanlar, zaten yanan, dükkan vaftizden hemen önce kutsanacak.
 • Kryzhma, bir fonttan sonra bebeğe sarılmış özel bir bebek bezidir. Vaftiz annesi, kural olarak, elbiseyle birlikte alır. Kryzhma ve kıyafet ile özel vaftiz kitleri satılmaktadır.

Kızın vaftiz edilmesi için vaftiz anne seçiminde özel dikkat gösterilmelidir. Örnek olarak ve manevi danışman olarak vaftiz kızına destek verecek.

İsteğe bağlı anlar ve ritüeller

Ailene seni nasıl vaftiz ettiklerini sor? Herhangi bir aile geleneği var mı?

Buna ek olarak:

 1. Vaftiz annesinin, krizi ve vaftiz babasını hazırlaması iyidir - haç.
 2. Vaftiz inancının aksine, vaftiz annesi olmak için hamile bir kadın mümkündür, ama zordur: kilisede uzun süre ayakta durmak ve bebeği kollarında tutmak zorunda kalacaksın.
 3. Kızın yüzündeki vaftiz suyu kendini kurutmalı - şans için.
 4. Vaftiz elbisesi yeni olmasına izin verdi, fakat kız kardeşinden alamadı. Aynı giysilerin çocuklar arasındaki ilişkiyi güçlendirdiği iddia ediliyor, ancak bir hastalık bir hasta diğer hasta ise.
 5. Vaftiz annesinin annesinin, ilk vaftiz oğlu olarak bir kızının olmaması gerektiğine inanılır - aksi takdirde kişisel yaşamda başarısızlıklar olacak. Birisi bu kurala sadık kalır, biri yapmaz, ara sıra çıkan sonuçlar düşmez.

Böyle büyük bir olayın olduğu gün, her şey kararlı bir şekilde önemlidir. Kızın kaderini tahmin etmeye çalışın, vaftizin nasıl gittiğini dikkatlice izleyin ve ayrıca bazı ritüellerle mutluluğu çekmek için deneyebilirsiniz.

ortak

 • Bebek vaftiz sırasında ağlıyorsa iyi şanslar.
 • Vaftiz elbisesi ve kryzhmu saklanmalıdır. Vaftizden sonraki ilk günlerde çocuğu bir rüyaya sarmak için sakin ve huzurlu.
 • Hayır iyirahip ayin sırasında nesneleri bırakır ve kelimeleri şaşırtırsa.
 • Ailenin çocuğu vaftiz edeceğini bildirmek alışılmış değildir. O olacak en iyi koruma altındaTörenin ne zaman yapılacağını fazladan insanlar bilmeyecek.
 • Kiliseden sonra bir yere gitmemek, dümdüz eve gitmek daha iyidir. böylece Koruyucu Melek güçlü kalacaktır.

Nadir ve ilginç işaretler

 • Kızı kilise çiti içinden geçirip pencereden vaftiz ettikten sonra eve getirirseniz - o sağlıklı olacak. Kapıdan içeri sokun - tam tersine, azaltmak.
 • Vaftiz sırasında yağmurun altına düşmek - sevinç.
 • Kız vaftiz sırasında hapşırma - iyi değil.
 • Çocuğu büyütmek için vaftiz günü para saymak gerekir bolca.
 • Aile kiliseye gittiğinde, kalan evler vaftiz edilen kızlarla birlikte dönene kadar hiç kimseye kapı açmamalı - yani beladan uzak dur.
 • Örgü yapmak, dikmek, vaftiz gününde boşluk açmak - şanssızlık.
 • Birkaç kişi aynı anda kilisede vaftiz edilirse ve dahası, isimleri aynıdır - bu maalesef.

Kilisede ayin sadece başlangıçtır. Bir bayramdan sonra gerektiği gibi organize etmek de aynı derecede önemlidir.

 • Eğlence gürültülü olmamalıdır. aksi halde kızın hayatı telaşlı olacak.
 • Alkol vaftiz ebeveynleri için - kötü işaret.
 • Bayram sırasında pencereye bir bardak su koyun - vaftiz kızını sağlayın bu dünyada kolay hayat.
 • Kıza iyi büyüdü, vaftiz annesi zencefilli çörekleri masadan almalı, yüksek bir rafa koymalı ve ilan etmelidir: böylece büyük vaftiz kızı çok büyür!
 • Tabaklardan kıza kadar bütün yiyecekleri yemelisin. güzelleşti.

Vaftiz için geleneksel yemekler: tereyağlı süt üzerinde tatlı yulaf lapası, hamur işleri, tatlılar. Turta, tavuk yemekleri - bir patlama ile. Hala çocuklar varsa, bir kek pişirmek iyidir. Tatilin amacı görünsün diye bir haç şeklinde bile düzenleyebilirsiniz.

Çok kötü bir şans vaftiz için krep servis etmektir. Domuz eti de tavsiye edilmez.

İdeal - simgeler, manevi kitaplar ve filmler. Kız küçükken, kitapları beğenmeyecek, ama sonra işe yarayacak. Ayrıca geleneksel bir hediye - gümüş takılar, kaşıklar, çıngıraklar.

Bu vaftiz babalarından. Konuklar oyuncak ve güzel kıyafetler verebilir. Hediye bebeği yetişkin bir kadın değil, çocuk biçimindeyse iyi bir alâmet. Bir çocuk bebekleri sevmez - işaretler bir kıza yönelik işaretler-oyuncaklar, boyalar ve tasarımcılara aldırış etmez, gelişim her zaman mutlu bir yaşam için iyi bir temeldir.

Unutulmaz bir hediye - şık eşarplar ve şapkalardan oluşan bir set.

Videoyu izle: Yahudilerin Bizi Şaşırtan Gelenekleri (Aralık 2021).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send