Rüya yorumu

İşaret: balık sudan atlıyor - yarın hava güneşli olacak!

Pin
Send
Share
Send
Send


“Sudaki bir balık gibi” ifadesi, insanın Dünya faunasının tatlı su, deniz ve okyanus temsilcileri kadar verimli bir şekilde hareket etme kabiliyetine sahip olmaması nedeniyle ortaya çıktı. Bu arada, insan ve balık, uzunluk ve yükseklik dahil, atlama yeteneği ile birleştiler. Ve eğer bir insan bu şekilde hareket etme motivasyonuna sahipse - sayısız, balık davranışı istediğimiz kadar iyi çalışmamasına rağmen daha öngörülebilirdir.

Anksiyete ve atlama - bir fırtına, yağmur veya genel bir hava değişikliği

Küçük kardeşlerimizin hızlı hareketlerini birlikte izleyelim, özellikle doğal çekiciliğinde gerçekten kusursuz ve güzel oldukları için:

Tüm gözlemlerde, balığın huzursuz davranışı, havadaki bir değişikliğin veya sadece bozulmasının bir öncüsü olarak kabul edildi:

 • akvaryum balıkları için bile kaygının tezahürü, kötü hava beklentisiyle ilişkilidir;
 • Aynı örnekte, dekoratif yayın balığı fırtınalardan önce davranır, ancak önemli bir süre boyunca hareketsiz kalırlar ve akvaryumun bir köşesinden diğerine hızla yayılır ve bazen yüzeye hızla yükselirler.

Yaban hayatında, balığın sudan atlama davranışı daha çeşitlidir. Her şeyden önce, bu tür atlayışları açıklayan işaretler üzerinde durmak gerekir - güzelliği çabucak:

 • Herhangi bir balıkçı havayı tahmin ederek etrafta dolanabilir, çünkü balıklar yüzeye sıçrarsa, iyi bir hava verir ve eğer yağmur yaklaşırsa hava daha nemli olur, böceklerin kanatları ağırlaşır ve üst kafanın yakalanmaya başladığı yerde suya doğru iner. sazan ailesinin kefal, ide, asp ve diğer balıkları;
 • buna göre, yağmurun yaklaşmasıyla, yoğunluğunun yargılanması mümkündür, eğer uzun süren kötü hava bekleniyorsa, midge yüzeye düşer ve hafif yağmur yağarsa, balık daha yükseğe zıplar.

Bu davranış, nehir ve göl derinliklerindeki tüm tatlı su sakinleri için tipik değildir.

Egzotik balık türlerinin zıplaması - büyüleyici bir manzara

Dünyada güneşli açık havalarda su yüzeyinden atlayan güzel balık türleri vardır:

 • atıcı balık avını “hedefe” ve baş döndürücü bir dikey sıçramaya su jeti ile ateşleyerek yakalar;
 • Yüzeyin üstündeki dallarda, S harfi şeklinde dışarı fırlayarak ve kıvrılarak, Arovan balıkları kendileri için balıklar;
 • uçan balıkların, dipteranların ve dört kanatın sıçraması özel bir zevk yaratır: bu türlerde, kanatçıkların kanatları hipertrofiklenir;
 • Afrika nehirleri sakinleri, suya, yaylı ve kelebek balıklara atlamakta harikalar duyuyor ve bir tür balta gerçek zevk veriyor.

Somon spawns - ayı avını bekler

Uzak Kuzey bölgelerinde, Sibirya ve Uzak Doğu'da olduğu gibi, su yüzeyinde farklı bir atlama türü vardır. Buradaki nehirler irili ufaklı ve küçüktür ve yumurtlamadan önceki dönemde bütün sularda somon balığı sığ ağızlara kadar yükselir:

 • chum somon balığı;
 • Asma;
 • alabalık;
 • keten;
 • chinook;
 • pembe somon;
 • beyaz balık,

kraliçe-somon - tatlı su gibi güzelliği. Bu yıllık yolculuğun ilkesi, akan su ve havyar havasıyla sakin bir sığ akış bulmaktır. Birçok kilometrelik dolaşımda, balık okulları büyük engellerin üstesinden gelir ve barajlar ve taş sırtlar üzerinde harika atlamalar yapar. Bu güzel manzara sabırla ayıyı ve diğer Tayga avcılarını izliyor. Suya tırmanan sakar ayı, sudan çıkan somon balığı avlar - pençesini bastırır ve pençelerle avını kıyıya çeker.

Balıklar çılgına döndü - üst üste birkaç güneşli gün beklemelisiniz

Genel olarak, irili ufaklı balığın yüzeyindeki canlanma, uzun süreli mükemmel havanın garantisidir:

 • Böyle güneşli bir gün - biri değil - eğer büyük tatlı su örnekleri sahilin en ucuna hareket ederse, bu periyotlar sırasında normal bir olta takımıyla "büyük kızartma" yı başarıyla yakalayabilirsiniz;
 • genellikle iyi günlerde, bir balık sudan nasıl atladığını, avcıların varlığından bahseder ve balıkçının iplikçiliği ortaya çıkarmanın zamanı geldiğini gözlemleyebilir;
 • birkaç balık tuğlası tarafından levrek avı, "bütün takımı sürüyorlar", yavrular gibi, sıçrayanlar gibi, yüzeydeki küçük sıçramalarda ufalanan, çizgili kamburun açgözlü ağzından gizlice girmeye çalışan yavru bir sürü;
 • Volga asp'in geleneksel nüfusu aynı zamanda topluca avlanıyor, yavruları sürüyor, ancak bu durumda avcıların kendileri hareket vektörünü ayarlayarak sudan atlıyorlar, iplikçiler bu tür patlamalar tarafından yönlendiriliyor;
 • Yüzeyin üstündeki aktif "yaygın" hızlı hareket eden bir kefenin özelliğidir, bu güçlü spor balıkları sudan atlayarak böcekleri avlar, olta takımı ya da normal olta takımı ile bir çekirge ya da bir kancaya sineği atma zamanıdır.

Genel olarak, çeşitli balık ırklarının zhorlarını yüzeye yakın olarak gözlemlemek, şöyle diyebilir: Balıklar yaşamda sevinir, bu duyguyu keyifli atlamalar ile gösterir.

Sazan ve sazan "Mumlar" - balıkların aktif ısırığına

Aynı sazan ya da sazan, iyi hava bekleniyorsa, duyguların ifadesinde kendisini sınırlamaz. Bu güçlü, sportif balığın su yüzeyinin üzerinden atlamak, olumlu duyguların fırtınasına neden olur:

 • Balıkçıların izlerine göre, mükemmel bir ısırmaya göre, bu tür anlarda balık, rezervuarın üst katmanlarında hızlanır ve daha sonra güçlü bir torpido gibi bir kuvvetle su kenarının üzerinde belirir, sıçramaya, bol su sıçramalarına ve yüzeye temas anında vücudun karakteristik bir “pop” u eşlik eder;
 • bu tür atlayışlara “mumlar” denir ve eğer bir nehir, rezervuar veya göl üzerinde büyük bir “manzara” varsa, yakında bir sazanın aktif sazanını ya da evcil sade sazanını beklemelisin.

Tabii ki, bu beklenen güneşli hava, hafif bir esinti ile.

Pin
Send
Share
Send
Send