Rüya yorumu

Yatmadan önce dualar - kısa ve uzun

Pin
Send
Share
Send
Send


Kutsal metinlere yalnızca hayatınızın zor anlarında dönmemelisiniz. Geçtiğimiz gün her gün Tanrı'ya şükretmek için bir kural olarak almak yararlı olacaktır. Bu amaçla, yatmadan önce, gece için, bir sonraki için bir dua söylemelisin - başka bir deyişle, bir akşam duası.

Akşam namazı

Bu tür dualar günlük son kısmıdır Dua kurallarıOrtodoks geleneği tarafından kurulmuştur. Kompozisyon ayrıca sabahları telaffuz edilen dua metinleriyle de temsil edilir.

Dua Kuralı Nedir?

Kilise'nin vurguladığı gibi dua kurallarından günlük metinlerin okunması, meslekten olmayan kişinin ruhu üzerinde yararlı bir etkiye sahiptir ve içindeki dürüstlüğün ve dindarlığın özünün korunmasına yardımcı olur. Bir kişi kendini ikna olmuş bir ateist olarak görürse, Rab'bin varlığını reddeder ve kutsal metinlere kuşkuyla yaklaşırsa, ruhu en sonunda kötülüklere katlanabilir ve şeytanın gücünde olabilir.

Genel olarak, bütün Namaz Kuralı Ortodoks Namaz Kitabına yerleştirilir ve esas olarak keşişlerin ve deneyimli inananların ifadesine yöneliktir. Sadece son zamanlarda dine döndü, Tanrı'ya katıldı ve Ortodoksluk'ta ilk adımlarını atmaya başlayanlar için bu kodun kısa bir versiyonu derlendi.

Böyle bir ihtiyaç, yeni başlayanlar için tüm kuralın tamamen okunmasının kesin bir zorluk yaratması nedeniyle ortaya çıkmıştır. Herkesin başından sonuna kadar telaffuz etmeye ve ayrıca her gün pratik yapmaya yetecek gücü ve sabrı yoktur.

Dua Kuralını ilk okumaya başlamak için, rahipler çeşitli dualarla tavsiyelerde bulunur ve bu listeye kademeli olarak yeni bir metin ekler. Bu teknik, ritüele doğal ve doğal olarak katılmaya yardımcı olacaktır.

Kilise, tüm inananların kurallara uymalarını şiddetle tavsiye eder, ancak her Ortodoks insan bunu yapmada başarılı olmaz - modern yaşamın çılgınca hızı değişimlerine katkıda bulunur. Sık sık, duaları okumak için çok az zaman kalıyor ve inanan, metinleri karşılıksız bir dua eden tutum olmadan yüzeysel ve acımasızca telaffuz etmeye zorlanıyor.

Sonuç olarak, bu günlük geleneğin basitçe mekanik ritüele indirgendiği ve bu rite eşlik etmesi gereken saygı, saygı ve dikkatin arka plana kaydığı ortaya çıktı.

Tabii ki, bu eğilimin tamamen etkisiz hale getirilmesi muhtemel değildir, ancak Dua Kuralında yer alan metinlere dikkat edilerek mümkün olduğu kadar en aza indirilebilir.

Duaların tam metni, bütün aksan ve kurallarla buradan indirebilirsiniz. Rahatlık için yazdırın.

Sürekli acele çağımızda, akşamları kutsal metinler en yaygın olanlardır. Bunun nedeni, sadece zor bir günün sonunda, uyumadan önce, yoğun bir insanın tamamen rahatlamayı göze alabileceği, düşünceleri ve Rab ile yalnız kalabileceği gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Bu, hiç kimsenin ve hiçbir şeyin bu derin kişisel sürece müdahale etmeyeceğini bilerek, Tanrı ile konuşabileceğiniz tek zamandır.

Uyumadan önceki zaman dilimi, Hıristiyan konuşmaları veya dualarıyla kayıtları dinleyerek veya izleyerek geçirilebilir. Ama en iyisi kendin için dua etmektir. Bunlara ek olarak, farklı durumlar için tasarlanmış çok sayıda başka Ortodoks dua vardır.

Videoda dinleyebilirsiniz:

Diğer Ortodoks duaları

Yatmadan önce kısa

Eğer yatmadan önce kısa bir dua etmek, eğer inanan Rab'le olan görüşmeler için ne kadar zaman harcıyorsa uygun olacaktır (hangi nedenle olursa olsun). Bu yazı zaten yatakta yatar, fısıldayarak veya kendime telaffuz edilir:

Ana fikir övgü ve Tanrı'ya şükür. Kaba olmalarına rağmen, bu kutsal sözler kalpte Ortodoks inancını güçlendirme ve kişiyi gerçek bir mucize için dua etmeye yönlendirebilir. Etkileri altında, yaşam güçlüğü, inananların kaderi değiştikçe daha iyi hale gelir.

Yüce

Bir inancının, hangi nedenle olursa olsun, her gece Dua Kuralını okumaması durumunda, diğer Ortodoks dualarıyla Tanrıya dönüşmesi yasaktır. Kutsal metinler Yüce'den yardım ve destek almak için kullanılabilir.

Önemli bir durum: kelimeleri bütün kalbiyle okumalısınız ve duadan gelen inanç içten ve sarsılmaz olmalıdır.

Yardım için Tanrı'ya çağrı bir kez yapılmamalı - düzenli olarak Rab'be dönmeli ve her şeyden önce Yaratan'a olan şükranınızı ifade etmelisiniz. Bu amaçlar için, aşağıdaki metin yapacaktır:

Bu duadan önce, Rab'ye ruhu işkence eden düşünceleri ve korkuları paylaşma isteği ile ilgili basit sözlerle söylenebilir. İnanan, metni uyguladıktan birkaç gün sonra önemli bir rahatlama hissedecektir.

Koruyucu Melek

Bir Ortodoks insan, en önemli yardımcısı ve koruyucusu olan Koruyucu Meleği asla unutmamalı.

Herhangi bir koşul altında cennetsel işlemcinize dua edebilirsiniz: neşe ve keder içinde, ricada olsun veya olmasın.

Yatmadan önce günlük okuma için, Koruyucu Melek için aşağıdaki dua tavsiye edilir:

Hepsinden iyisi, eğer metin yatmadan hemen önce üç defa telaffuz edilirse. Dua, inananın daha iyi olmasına, başını ciddi düşüncelerden kurtarmasına yardımcı olacaktır. Başvurunun ilk sonuçları birkaç hafta içinde göze çarpacak.

Faydaları

Akşam dualarını söylemek, daha yüksek güçlerin desteğini almaya, düşünceleri ve bilinci olumsuzluktan arındırmaya, endişeleri, kaygıları ve stresleri ortadan kaldırmaya, sıkıntılardan ve tehlikelere karşı korumaya, duaya barış getirmeye, olumlu olayları çekmeye yardımcı olacaktır.

Genellikle kutsal metinleri okuduktan sonra meydana gelen sakin bir durum, uykunuzu en iyi şekilde etkiler, sizi kabuslardan ve uykusuzluklardan korur, kişiye rahatlamak ve önümüzdeki gün güçlenmek için bir fırsat verir.

Pin
Send
Share
Send
Send