Rüya yorumu

Başmelek Mikail'e dua - en güçlü savunma

Pin
Send
Share
Send
Send


Büyük bir savunucunun ihtişamını alan Holy Archangel Michael, pek çok din tarafından saygı görüyor: Hristiyanlık, İslam, Yahudilik. Tüm insanlığın koruyucusu, kötülüğe ve tüm kötülüklere karşı savaşan en önemli melek olarak bilinir. Kremlin'deki Mucize Manastırı'nın verandasında yer alan Başmelek Mikail'e yapılan bir dua, isteğini aziz ilan eden herkese çok güçlü bir koruma sağlayabilir. Kilise, gerçek ve potansiyel tehlikeler halinde bu koruyucu duayı okumanızı tavsiye eder.

Başmelek Mikail'den nasıl korunacağını sorma: dua metinleri

Başmelek Mikail'e günlük en güçlü dua

Başmelek Mikail'e yapılan sonraki dua hem en dua eden kişiye hem de tüm akrabalarına ve arkadaşlarına güçlü bir koruma sağlayabilir. Bu metin günlük dualar kategorisine aittir, bu nedenle her gün uygun bir zamanda söylemeniz önerilir. Kelimeler şöyle:

Parantez ile işaretlenmiş yerlerde, ibadetçi, Başmelek Aziz Michael'in görünmez koruyucu kanadı ile örtmek istediği kişileri çağırmalıdır. Kazara birisini kaçırmamak için, tüm isimleri önceden bir kağıda yazmanız önerilir.

Karanlık güçlerden dua koruması

Başmelek Mikail'e aşağıda verilen dua ile seslenen bir kişi her zaman karanlık güçlerin, tüm büyücülük ve kötülüklerden, şeytani işlenmelerden ve günaha karşı gelen kötü etkilerden korunacak ve aynı zamanda cehennemin işkencelerinden teslim edilecektir.

Metin aşağıdaki gibidir:

Samimi bir istek evet duymak

Bazen Ortodoks dua metinlerine aşina olmayanlar için Yüksek Kuvvetlerin işleyişi de gereklidir. Bu durumda, Kilise, Kutsal Başmelek Mikail'e onları kendi sözleriyle korumak için tavsiyede bulunmalıdır. Böyle bir dua bile saf bir yürekten gelmesi ve içten olması şartıyla azizler tarafından kesinlikle duyulacaktır. Mesela şöyle diyebilirsiniz:

“İsteğimi duy! Lütfen yardım edin (ben) (adınız veya yardıma ihtiyacı olan kişinin adını yazın)!”

Bu cümlenin yardımı ile kendinize ve insanlara sevgili olanlar için bir tılsım isteyebilirsiniz. Hepsinden iyisi, bu kısa, en güçlü duayı Michael'a itiraz ederek başlarsanız. Temyiz başvurusu olarak:

 • “Baş Melek Lord Michael”;
 • “Büyük Başmelek Mikail”;
 • “Harika Michael Archangel, Cherubim ve Seraphim.”

İstediğiniz gün, istediğiniz zaman kendi sözlerinizle dua edebilirsiniz. Bu temyizden sonra, belirli bir isteği dile getirmek yasaktır - Başmelek Aziz Michael'in yardımına tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu belirtmek.

Kim Başmelek Mikail'e dua edebilir ki?

Herkes korunmak için Kutsal Başmelek Mikail'e başvurabilir (kendilerini ikna edici ateistler olarak tanımlayanlar bile). Başmelek Mikail için, hangi cinsiyet için dua ettiği, hangi ırk, inanç vb. Olduğu önemli değildir. İhtiyaç olduğu anlarda herkese yardım etmek için gelir, desteğini verir.

Başmelek Mikail'e ne zaman dua edebilirsiniz?

Başmelek Mikail'in yardımcı olabileceği ve korunabileceği yaşam durumları farklıdır. En yaygın örnekler:

 • karışıklık, karışık koşullardan kurtulma ihtiyacı;
 • trajik olaylardan, sıkıntılardan, savaştan, ölümden korunma;
 • kötü insanlardan korunma: düşmanlar, aldatıcılar, soyguncular, katiller, vb.
 • olumsuz sihirli etkiye karşı koruma (hasar);
 • lütfen belirli bir problemi çözmede yardım edin;
 • lütfen yaşam amacına karar verin;
 • canlılık, sabır ve dayanıklılık verme isteği;
 • ruhu işkence eden endişelerden, şüphelerden ve korkulardan kurtulma isteği.

Bu listeye devam edilebilir. Rab'bin elçisi, onunla konuşan herkesi duyacak. Tek şart, içtenlikle, duanın olumlu sonucuna olan inancınızla sormaktır.

Başmelek Aziz Michael kimdir?

Aziz Michael, Lord'a yakın olan en eski melek (baş melek, baş melek - eski Yunan “baş komutandan”). Adının anlamı “Tanrı'ya eşit olan” olarak yorumlanır. Bu, karanlık güçlere karşı savaşan melek, Lord ordusunun başıdır, tüm insan dünyasına yardım eder ve onu korur. İkonlar üzerinde bile her zaman uzun ve keskin bir kılıçla tasvir edilir - onun yardımı ile kötülükleri yener, insanlığı korkudan, kaygıdan, günaha indirmekten kurtarır, aldatmacayı ve diğer kötülüklerden kurtarır.

Başmelek Mikail'in ismini ilk önce Eski Ahit'ten almıştır. Özellikle, bu yüce meleğin ışık güçlerinin karanlık güçlere karşı mücadelesinde nasıl öncülük ettiğini ve şeytanı cehenneme nasıl gönderdiğini açıklar. Başmelek Mikail'in şefaatını hatırlatan insanlar, kötülükten, kötülüklerden, komplolardan ve büyücülükten korunmak için ona dua ederler.

Unutulmaz tarihler

yılda 19 Eylül Kilise kutlandı Başmelek Mikail Mucizesi Anıları - Başka bir deyişle, azizin anma günü. Bu gün için en uygun gün koruma için dualarve inananlar bu fırsattan tam anlamıyla yararlanırlar.

Ek olarak, Michael'ın günü kutlamak ve 21 Kasım. Bu gün ölüler için dua edin, her türlü günahlar için dua edintemsilcilerinin her birini vaftizde verilen isimle çağırıyor. Dua konuşması, son cümleyi ekleyerek sona erer. “Ve ete göre tüm akrabalara, Adamik kabileye”.

Sonuç olarak

Başmelek St. Michael’a yapılan dua basittir, ancak inanılmaz derecede mucizevidir. Onun sözleri en güçlü koruyucu yeteneklere sahip. Bunun kanıtı, Tanrı'nın Başmeleklerinin hayatlarının en zor zamanlarında yardım ettiği derinden inanan birçok insanın örnekleridir.

Pin
Send
Share
Send
Send