Rüya yorumu

İtiraf ve cemaatten önce hangi duaları okumak için?

Pin
Send
Share
Send
Send


Herhangi bir inananın hayatının görevi manevi yenilenmedir. Bu, Rab’nin kendisi tarafından verilen iki güçlü yolun yardımı ile yapılabilir - itiraf ve Cemaat. İtirafın amacı, kirli olmayan her şeyin insan vicdanını temizlemek, kutsal Gizemleri kabul etmek için bir kişiyi hazırlamaktır. Cemaatte inanan, İsa ile birleşir, İlahi yaşamı ve onunla ilişkili tüm kutsamaları kabul eder: güç ve iyi ruhlar, iyi düşünceler ve duygular, güç ve iyi şeyler yapma arzusu. Bu iki kutsallık - itiraf ve cemaat - her şeyden önce dua ile hazırlık yapılmasını gerektirir.

Dua metinleri buradan indirilebilir. Aşağıda nasıl hazırlanacağını, itiraftan ve cemaatten önce hangi duaları okuyacağımızı tartışacağız.

Cemaat için hazırlık genel ilkeleri

İnananın, yalnızca dua, oruç ve tövbe gibi bazı hazırlık tedbirlerinden sonra, Kutsal Cemaat'in kutsallığına girmesine izin verilir. Sacrament için hazırlanıyor Kilise goshen çağırır. Genellikle 3-7 gün sürer ve hem manevi hem de fiziksel yaşamla doğrudan bir ilişkisi vardır. Oruç tutulan günlerde, bir cemaat cemaat döneminde oluşacak olan Rab ile buluşmaya hazırlanır.

Toplamda, cemaat hazırlığı aşağıdaki adımlardan oluşur:

 • cemaatten hemen önce oruç tutmak;
 • kutsallığın arifesinde akşam servisinde kalmak;
 • belirli bir dua setinin söylenmesi;
 • cemaatte yemek yemekten ve içilmekten, gece yarısından kutsallığın kendisine kadar;
 • bir kişinin Cemaat'e kabulü hakkında karar verdiği bir din adamından gelen itiraf;
 • İlahi Liturgy'de kalın.

Konuşma, günahlarından biri, bir ruhsal insana ve Tanrı'ya karşı itiraflarını günahkâr tutku ile mücadelenin başlangıcında gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır. Cemaat hazırlığı sırasında bir inanan, ruhunu gereksiz bir telaşla dolduran her şeyden uzaklaşmalı. Rab yalnızca saf bir kalbin içinde yaşar, bu nedenle yahniye en yüksek ciddiyet ve konsantrasyonla yaklaşmak gerekir.

Gönderi ve özellikleri

Geri çekilme günlerinde, inanan bedensel saflığı - başka bir deyişle samimiyet ve evlilik ilişkilerinden uzak durarak - gözlemlemelidir. Zorunlu yemeklerde kısıtlamadır (post). Gönderi hakkında birkaç söz:

 • gönderinin süresi en az 3 gün olmalıdır;
 • Bu günlerde hayvansal kökenli herhangi bir yiyeceği (et ve süt ürünleri, yumurtalar) terk etmelisiniz. Gönderi katı ise, balıklar hariç tutulur;
 • Sebze ürünleri (sebzeler, meyveler, tahıllar, un ürünleri) ılımlı miktarlarda tüketilmelidir.

Eğer bir kişi Kilise’ye yeni yeni katılmışsa veya uzun süredir görüşmemişse, Tanrı’yı unutarak ya da yerleşik tüm görevlere uymamışsa, bu durumda din adamı kendisine 3-7 gün boyunca ek bir görev atayabilir. Bu zamanda, sıkı yiyecek kısıtlamaları, eğlence mekanlarını ve etkinliklerini (tiyatrolar, sinemalar, kulüpler vb.) Ziyaret etmekten, eğlence şovlarını, filmleri izlemekten ve popüler seküler müzik dinlemekten kaçınmakla birlikte, orta derecede yeme ve içme ile birleştirilmelidir. . Cemaat'i hazırlayan bir kişinin aklı eğlendirilmemeli ve günlük konuşmalar için değiştirilmemelidir.

En katı oruç, cemaatin kutsallığından bir gün önce, gece yarısından başlayarak gelir. Bu zamanda, yiyecek ve içeceklerden uzak durma mutlak olmalıdır. Cemaat aç karnına gönderilmelidir. Ayrıca bu süre boyunca, bir kişi sigarayı ve alkolü tamamen bırakmalıdır. Kadınlar (adet döneminde) arınma günlerinde kutsallığı almaya izin verilmez.

Cemaat öncesi davranış ve ruh hali hakkında

Cemaat'e hazırlanan bir kişi tüm olumsuz duygu ve duyguları (nefret, öfke, tahriş, öfke vb.) Serbest bırakmalıdır. Ayrıca, suçlularınızı affetmeniz ve bir zamanlar size hakaret etmiş olanlardan affetmeniz, ilişkinin zorlaştığı kişilerle uzlaşmanız gerekir. Bilinç kınama, uygunsuz düşüncelerden arınmış olmalıdır. Aynı zamanda anlaşmazlıkları, boş konuşmayı da atmalı. Müjde ve manevi kitapları okuyarak en iyi zaman sessizlik ve yalnızlık içinde harcanır. Bir olasılık varsa, kilisede düzenlenen hizmetlere mutlaka katılmanız gerekir.

Dua kuralı hakkında

Dua, Günah ve tutkularla savaşmaya yardım etmek, gündelik ve manevi ihtiyaçlarda lütuf vermek için günahları affetmesini, günahkar tutku ve ahlaksızlıklarla mücadeleye yardım etmesini içeren, Tanrı ile olan bir kişinin kişisel bir sohbetidir.

Çalma günlerinde Komünyon için hazırlanan bir kişi günlük ev dua kuralını dikkatlice ve özenle gözetmelidir. Sabah ve akşam namazı tam olarak telaffuz edilmelidir. Ayrıca, her gün en az bir tane kanon okumalısınız.

Cemaat için dua hazırlığı aşağıdaki duaları içerir:

 • sabah namazı kuralı;
 • yaklaşan uyku için dualar;
 • “Kanon, Rabbimiz İsa Mesih'e tövbe”;
 • “Tanrı'nın En Kutsal Annesine Dua Kanyonu”;
 • “Koruyucu Meleğe Canon”;
 • “Komünyon'u takip et”.

Duaların metinleri bu makalenin Ekinde bulunabilir. Diğer bir seçenek ise “Dua Kitabı” ile raya gidip gerekli olan her şeyi işaretlemesini istemek.

Cemaatin kutsallığından önce bütün duaları söylemek, sakin, dikkat, konsantrasyon ve uzun zaman gerektirir. Bu şartların yerine getirilmesini kolaylaştırmak için, Kilise tüm kanonların okunuşunu birkaç güne dağıtır. “Kutsal Cemaat'in Takibi”, akşamın bir sonraki rüyasındaki dualardan önce, kutsallık günü arifesinde okunmalıdır. Kalan üç kanon, sabah namazlarını okuduktan sonra üç gün boyunca telaffuz edilebilir.

İtiraf hakkında

İtiraf, Govenia'nın ayrılmaz bir parçasıdır. Sabah veya akşam ya da her zaman hizmet başlamadan önce itiraf edebilirsiniz, bu nedenle kiliseye önceden de gelmelisiniz (geç kalmak derin bir saygısızlık ifadesidir). İtiraf etmeden, Komünyon'a kimsenin girmesine izin verilmez, tek istisnalar, 7 yaşın altındaki çocuklar ve ölümcül tehlike altında olan kişilerdir.

Komünyon Günü'nde

Cemaat gününde, “Babamız” okuduktan sonra inanan, sunağa yaklaşmalı ve Kutsal Hediyeler'i beklemelidir. İleriye doğru itilmemelisiniz - önce Kase'ye çocukları, yaşlıları ve hastaları özlemeniz gerekir. Sıranızı bekliyorum, Kase'ye geliyorsunuz, hala uzaktan uzağa eğilmeli ve kollarınızı göğsünüzün üzerine katlamalısınız (sağdan sola koyun). Yanlışlıkla itmemek için kendini Kutsal Kupanın önündeki haç üzerine koymak gerekli değildir. Kupadan önce, vaftizden alınan tam adınızı vermeniz ve ardından ruhunuza saygı göstererek, Mesih'in Vücudunu ve Kanını alın, yutun. Kutsal Gizemler kabul edildiğinde, vaftiz edilmeden, Kadehi'nin kenarını öpmeli ve masaya gitmeli, prohora yemeli ve sıcacık içmelisin.

Cemaat'i aldıktan sonra derhal tapınağı terk edemezsiniz - rahibin bir sunak haçı ile yürümesini ve o haçı öpmesini beklemelisin. Teşekkür dualarına katılmak çok arzu edilir, ancak aşırı durumlarda evde okunabilirler.

Komünyon Günü'nde, katılan bir kişinin davranışı kraliyet ve saygılı kalmalıdır.

Cemaat frekansı

İlk Hıristiyanlar her pazar bir araya geldiler. Şimdi, insanların yaşama şeklindeki bir değişimle bağlantılı olarak, Kilise, mümkünse her yazı sırasında, ancak yılda en az bir kez bir araya gelmesini önerir.

Pin
Send
Share
Send
Send