Rüya yorumu

Kehribar: oluştuğu gibi, mineral büyüsünü biriktirir

Pin
Send
Share
Send
Send


Amber, iğne yapraklı ağaçların sertleştirilmiş bir reçinesi olan inanılmaz bir mineraldir. Kehribar yaşı milyonlarca yaşında, oluşum zamanı Paleojen ve Üst Kretase dönemleri.

Bu güzel güneşli taşlı takılar antik çağlarda giyilirdi. Ve bugüne kadar amber popülaritesini kaybetmedi: kuyumculuk endüstrisinde ve litoterapide kullanılmaya devam ediyor. Hangi değerli özellikleri var? Daha fazla öğreniyoruz.

Amber tarihi arka plan

Doğal kehribarın ilk sözünü M.Ö. 10. yüzyılın elyazmalarında bulabilirsiniz. Mineral, eski Mısır'da mumyalanma ve cisimlerin mumyalanması sürecinde kullanılmıştır. Ayrıca brülör üretimi için malzeme olarak da kullanılmıştır.

Mücevherden gelen Roman kuyumcular, sadece patrici giymelerine izin verilen mücevherleri yarattılar.

Eski Yunan savaşçıları arasında ise amber, savaş alanını korumak için tasarlanmış bir muska görevi görüyordu. Tanınmış Hipokrat ve Avicenna şifacıları şaşırtıcı yetenekleri hakkında yazdı.

Antik çağda, amber koruma ve zafer kavramları ile ilişkili, canlı, hareketli bir mineral olduğuna inanılıyordu. Amber mücevherleri, MS 17. yy'da popülerliğiyle zirveye ulaşıyor.

Bu mineralden yapılan en ünlü eserler arasında, İmparator I. Frederick sarayında bulunan Amber Room'u arayabilirsiniz. Doğru, bugün ziyaret etmek imkansız, çünkü II. Dünya Savaşı sırasında kayboldu ve hiç bulunmadı.

mevduat

Baltık devletlerinin yanı sıra, Rusya Federasyonu olarak da adlandırılan en büyük sarı taş birikimi yerlerinden. Aynı zamanda, takı başyapıtlarının yaratılmasında en değerli ve uygun olanın statüsünü hak eden Baltık’tan gelen kehribar rengiydi.

Diğer alanlar şunlardır: Kuzey Amerika (Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Meksika), Avrupa (İtalya, Romanya, Ukrayna) ve Asya (Myanmar).

Renk çeşitleri

Gemoloji ve mineraloji uzmanları üç yüzden fazla renk değişimini ve amber tonlarını oluşturdular. Yani doğada tanışın:

 • sarı-kahverengi taşlar - en yaygın olarak kabul edilir;
 • turuncu;
 • kırmızı (olgunlaşmış kiraz rengi olabilir) - bu amber, "ejderhanın kanı" olarak bilinir, görünüşte yakut gibi görünür, nadirdir, bu da yüksek maliyete neden olur;
 • beyaz - aslında sarımsı bir renge sahip, beyaz taşın kabarcıklar oluşturduğu yanılsaması;
 • yeşil;
 • herhangi bir gölgeden yoksun;
 • mavimsi - Dominik kehribar denir;
 • siyah - gagata olarak bilinen opak bir yarı değerli taş çeşididir.

Kuyumculuk dünyasında en seçkinler, sarı saydam bir renge ve homojen bir yapıya sahip bir mineral olarak kabul edilir.

Meksika'da Amber Müzesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Farklı tip ve tonlarda yaklaşık on bin taş içerir. Bu gerçekten paleontolog için bir cennet!

Kehribar taşı iyileştirici özellikleri

Güneş enerjisi bir kişiyi çeşitli patolojilerden tedavi edebilir. Eski doktorlar bile sertleştirilmiş odun katranının tıbbi amaçlar için nasıl kullanılacağı konusunda yüzlerce tarif bırakmışlardır.

Örneğin, Polonyalılar taşı bir toz haline getirmek ve akciğer hastalıkları için tedavi etmek için kullanılır. Bugün, anti-enflamatuar özelliklere sahip merhemlerin temel bileşeni olan süksinik asidi çıkarır. Onun yardımı ile, sadece ağrıyı gidermek ve iltihabı hafifletmekle kalmaz, aynı zamanda kırmızı kan hücrelerinin tahrip olmasını da önlersiniz.

Gem'in değerli özellikleri nelerdir?

 • kan basıncını düşürür, kalp aktivitesini geliştirir;
 • dalağın çalışmasını normalleştirir;
 • kan dolaşım süreci üzerinde faydalı bir etki, kansızlığı iyileştirir;
 • venöz kapakçıkların çalışmasını geri yükler, varis damarlarını ortadan kaldırır;
 • astım atakları, bronşit;
 • amber bağırsak enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır;
 • mineral ayrıca diş ağrısını azaltır, emayeyi beyazlatır, çürüğün önlenmesinde etkilidir;
 • sinir sistemi üzerinde sakinleştirici görevi görür;
 • vücuttaki iyot depolarını normalleştirir, tiroid hastalığının önlenmesi olur (tiroidde bir artış ile, litoterapistlerin amber kolye ve boncuk takmaları önerilir);
 • bir mücevher eklem patolojilerini (artrit, artroz, romatizma vb.) tedavi eder;
 • ortadan kaldırır ve böbrek taşlarının görünümünü engeller;
 • onun inanılmaz gücü onkolojiyi bile tedavi etmeyi mümkün kılıyor!
 • ayrıca mücevher, kadın organlarının, mastitin iyi huylu kitlelerini de ortadan kaldırır;
 • vücudu güçlendirir.

Taş kehribar büyülü özellikleri

Güneş ve Işık kehribarının taşı, ışık büyüsünü simgelemektedir. İçinde bir kişiyi olumsuz etkisinden korumak ve hayatındaki olumlu olayları çekmek için kullanılır. Kara büyücüler de madeni ritüellerinde kullanmaya çalıştılar, ancak onlar için çalışmadılar. Amber hiçbir zaman kötü niyetli olanlara yardım etmez.

Ancak eski zamanlardan beri, birçok millet gücünü şanslarını, sağlıklarını ve refahlarını hayatlarına çekmek için kullandı. Kehribarlı muska, sahibi için hasara ve gözlere karşı güvenilir bir koruma olacaktır. Aynı amaçla, kadınların pozisyonda ve küçük çocuklarda kullanılması önerilir.

Gem, kişiye dünyaya iyimser bakma fırsatı verir, entelektüel yeteneklerin geliştirilmesine yardımcı olur. Farklı planlar onunla daha hızlı gerçekleştirilir, yaşamın doğru yolunu bulmak daha kolaydır.

Ayrıca kendi evlerinde ve bina dış yüzeylerinde sertleştirilmiş ahşap reçinesi olması tavsiye edilir. Böylece mülkünüzü yangından ve evin tüm sakinlerini - başarısızlıktan koruyabilirsiniz.

Geceleri, yastığın yanına bir katran altın katran koyun - kötü ruhları korkutup kaçırmak için. Kolyeler ve kehribar halkaları yol boyunca düşmanlara, yıldırım çarpmalarına ve sorunlara karşı korur.

Işık sihirbazları, ezilmiş olan taşları ayinlerinde toza aktif olarak uygularlar. Özellikle, kehribar ateşe verilir ve onun yardımı ile konutları kötü varlıklardan ve kötü insanlardan temizler. Amber tozu Hindu ve Budist arasında bile popülerdir.

Bazı haberlere göre, Litvanyalılar, Slavlar ve eski Vikingler, çeşitli pagan ritüelleri sergilediler.

Öneri. Küçük bir taş parçası alın, evinizde ateşe verin - bu sayede konutu temizleyebilecek ve içine pozitif enerji çekebileceksiniz.

Burç işaretlerinden hangisi uygundur

Geleneksel olarak kehribar, bir Leo minerali ve tılsımdır. Hem mücevher hem de bu takımyıldızın, koruyucu bir gezegeni olan Güneş vardır. Ancak kehribar takıları kim kullanmamalı Toroslar. Ve bu kontrendikasyonların varlığı bile değildir, ancak sadece Venüs'ün hayvanı, mineralin enerjisini algılamamaktadır.

Bir mücevher diğer burç takımyıldızlarını nasıl etkiler?

 • Koç'ta - bir taş iktidara ateşli bir işaret verir, iş başarısını arttırır. Ayrıca, Koç'un tüm olumlu özelliklerini geliştirir ve geliştirir. Altın çerçeveli çerçeveli boncuklar veya süs mineralleri satın almak en iyisidir;
 • Toros Dünya'nın işareti, mineral enerjisine kesinlikle nötrdür. Doğru, koyu veya siyah tonların kehribarı Boğa'yı hatalardan ve tehlikelerden korur;
 • İkizler Kehribar takı yardımı ile Merkür'ün değişmez çocukları kendi başlarına bir denge kuracaklar, başladıklarını her zaman tamamlamayı öğrenecekler, artı sonsuza dek yanlarından acele edeceklerdir. İkizler, yarı saydam ve dumanlı çakıl taşları sığar;
 • Kerevit Belirtilen takımyıldızın her iki cinsinin temsilcileri, yeşil ve mavi tonlara sahip, şeffaf kehribar çeşitleri edinmelidir. Onun yardımıyla, Ay Kanseri aşırı şüphe, endişe ortadan kaldıracak, kendine inanacak;
 • Lviv’de. Taş, hayvanların kralı için ideal, çünkü onunla aynı elementte. Aynı zamanda, aslanların zengin turuncu, sarı veya kırmızı tonlarla saydam taşlar üzerindeki seçimlerini durdurmaları önerilir. Amber, Leo'nun başarıya ulaşmasına yardım eder, altıncı hissi geliştirir, halkın dikkatini ve saygısını kazanmayı sağlar - genel olarak, çok sevdiği her şeyi sağlar;
 • dev. Güneşin gözyaşlarıyla birlikte ürünler giymek, Bakirelerin aklını arttırmalarına, stresli faktörlerden, sinir yorgunluğundan kurtulmalarına ve iletişim becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacaktır. Bal, portakal ve soluk sarı taşlar satın alın;
 • Terazi üzerinde. Bu takımyıldızı zarif el yapımı takılar satın almak için tavsiye edilir. Onları taşıyarak, Terazi daha fazla özgüven sahibi olacak, yaşamlarından zorlu şüpheleri, kaygıları kaldıracak ve manevi güçlerle dolu olacak;
 • Akrepler. Zodyak su işareti, mineral doymuş bir renktir, çeşitli kapanımlara sahip olması önemlidir. Bu tür süslemeler sayesinde Akrep, ruhsal gelişimini geliştirecek ve diğer insanlarla ilişkiler kuracak. Popülerlik bile kazanabilir;
 • Streltsov için. Temsilci takımyıldızlar, düzgün olmayan renge sahip büyük amber ürünlere uyar. Böyle bir taş kariyer gelişimine katkıda bulunacak, Yay burcundaki toplumun otoritesini artıracak, her zaman başlamış olanları tamamlamaya yardımcı olacak ve en gerçekçi olmayan girişimleri bile hayata geçirecek;
 • Oğlaklar için. Maruz Kalma Kral - Oğlak, kehribar rengi (beyaz, krem, limon ve gri) tercih etmelidir. Donmuş Güneş, Oğlakların doğal izolasyondan kurtulmalarını, daha sosyal ve açık olmalarını sağlayacak. Bununla birlikte, her zaman kehribarla mücevher giymenin imkansız olduğunu aklınızda bulundurun - sizden "dinlenmeleri" için periyodik olarak gereklidir;
 • Kova üzerinde. Bütün Zodyak'taki en orijinal kişilikler, içinde hava kabarcıkları bulunan küçük sertleştirilmiş reçine parçalarını seçmelidir. Bununla beraber, rüya gibi Kova günahkar Dünya'ya düşecek, başkalarıyla ilişkilerini normale döndürecek, artı hedeflerine ulaşmaları kolaylaşacak;
 • Balık Su takımyıldızı, mavimsi bir renk tonu dökerek saydam ve yarı saydam taşlar için idealdir. Refahı artıracak, genel bağışıklığı artıracak, özgüvenini artıracak, Rybka'ya çalışma yeteneği yükleyecek ve gizli fırsatlarını ortaya çıkaracaklar.

Artık kehribar taşı'nın hangi sihirli özelliklere sahip olduğunu ve kiminle birlikte mücevher takmaya uygun olduğunu biliyorsunuz.

Sonuç olarak, tematik videoyu izlemenizi tavsiye ederim:

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send