Rüya yorumu

Davut 34'ün Mezmurları: Rusça'daki duanın metni

Pin
Send
Share
Send
Send


Tüm inananların mezmurları okumasını şiddetle tavsiye ederim. Bir insanı tehlikeden koruyabileceklerini biliyorum. Bugün size, Mezmurların nasıl ortaya çıktığını, doğru bir şekilde nasıl okunacağını ayrıntılı olarak anlatacağım.

Mezmur Savunması

Zebur'da kaydedilen mezmurların çoğu, Kral Davut'un kaleminden geldi. Bugün tüm Ortodoks Hristiyanların iyi bildiği meşhur koruma mezmurlarına ait olanın yazarıdır.

Rahipler, kişinin tehlikede olduğunu hissettiği zamanlarda bu tür duaları okumanızı şiddetle tavsiye eder. Bu tür metinlerin gerçekten muazzam bir güce sahip olduğuna inanılmaktadır. Bu nedenle eğer ruh ve düşüncelerde saf olan bir kişi tarafından okunurlarsa, cennetin lütfu ile kutsanacak ve herhangi bir tehlike geçecektir.

Din eğitimi alan bütün uzmanların, Mezmur 34'ün Kral Davut tarafından yazılmış olduğu görüşüyle ​​aynı fikirde olmadıkları dikkat çekicidir. Eleştirinin nedeni Davut'un bir kral ve yüceltilmiş bir savaşçı olmasıydı. Ayrıca, o da halkın favorisiydi. Belki de hiç kimse bir cetvel, insanlar ve dinin takipçileri tarafından övülmedi. Bu, bu cetvelin dindar olduğu ve konularına zulmü göstermediği gerçeğiyle açıklanmaktadır.

Bu yüzden bilim adamları böyle bir insanın bir şeyden veya birinden korkmayacağını düşündüler. Sonuç olarak, savunma duaları yazmaya ihtiyacı yoktu. Ancak, bu ifadenin tartışılabilir. Hangi konuşmanın yapılacağı hakkında mezmurluk olarak, David için zor zamanlarda yazıldı. Ne de olsa tam anlamıyla kaçaktı.

David neden bir yönetici olarak Hıristiyanların dikkatini çekebildi?

Ortodoks Hıristiyanların her zaman politikadan uzak durmaya çalıştıkları iyi bilinmektedir. Her kralı Tanrı'nın emrettiği olarak algıladılar ve cennetin iradesine asla müdahale etmediler. Ancak, bu hükümdar taht işgal etmeye layık, gerçekten adil bir insanın şerefini kazanmak mümkün oldu.

Her şeyden önce, cetvelin ünlü olduğunu belirtmek gerekir, çünkü:

  • tanrısal bir adamdı;
  • Tanrı'nın taahhütleri;
  • içtenlikle gerçek Lord'a inandı.

O günlerde insanların inancının istedikleri kadar güçlü olmadıklarını belirtmekte fayda var. Ve birçok kral kullandı. Ancak, David, insan ırkının cehaletini kendi amaçları için kullanabilen bir adam değildi.

Dahası, asla tahtı işgal etmeye ve ülkeyi yönetmeye çalışmadı. Peygamber Samuel yanına gelip onun görevdeki Tanrı olduğunu ve dolayısıyla bir sonraki hükümdar olduğunu açıkladığında, genç adam buna inanmadı. Ne de olsa sıradan bir çobandı ve tahta geçmeyi hayal bile edemedi. Ama bu tam olarak göklerin karar verdiği şeydi.

Bu arada, bazıları daha sonra peygamberin yanlış olduğunu düşündü. Ne de olsa, David tahtta korkunç bir günah işledi. Sadece komutanının karısını istemekle kalmadı, aynı zamanda onunla bir ilişki içine girdi. Kız hamile kaldı ve hükümdarın emirleri üzerindeki mutsuz eşi öldüğü savaş alanına gönderildi.

Kralın bu fakir adamın ölümünde bir elinin olduğuna inanılıyor. Daha doğrusu, tarihçiler, emirlerinde, yoldaşlarından birinin, cetvelin günahını insanlardan gizlemesini ve Hamamı karısını hamile bırakmasını sağlamak için Uriah'ı öldürdüğünü öne sürmektedir. Buna rağmen kanıt bulunamayacağına dikkat etmek gerekir.

Halkın sonradan öğrendiği bu kadar büyük bir günah, bazılarının İsrail’in ihtiyaç duyduğu bu kadar açık bir şey olduğundan şüphe etti. Bununla birlikte, günahkar tövbe ettiğinde bu konuda şüphe tamamen ortadan kalktı. Dürüst bir adam olarak yaşamaya başladı ve diğer insanları da yola sokmak için çok çaba sarf etti. Tanrı'nın ne kadar korkunç ve cömert olduğunu fark etmesine yardım eden mükemmel günahın ağırlığıydı.

Ne de olsa böyle korkunç bir günahın cezası oldukça ağır. Sonunda, kral cehenneme gidebilir ve orada sonsuzluğu harcayabilir. Bununla birlikte, En Yüce, ona nasıl yapılacağını anlamak için günahları ve aynı zamanda aydınlanmayı destekleme fırsatı verdi. Bu nedenle Davut, Rab’yi övdüğü bir çok mezmur yazdı.

Lütfen, Davut'un Mezmur 34'ü telaffuz etme geleneğinin de yazarı nedeniyle ortaya çıktığını unutmayın. Kutsal yazılarda, kralın bu metinleri bir ilahiye döktüğünü, bahçede oturduğunu ve bir harp'a benzeyen bir müzik aleti çaldığını söyler. İşte bu yüzden bile, zalimler rahipler tarafından şarkı söyleyen bir sesle okunur. Ayrıca, bazı kiliselerde koronun bir parçası olan rahipler tarafından söylenirler. Dahası, performans biçimi metnin telaffuz edildiği kiliseye bağlı olarak büyük ölçüde farklıdır.

Mezmur yazısının tarihçesi

Tarihte Kral Saul’in Tanrı’nın görevlendirmesinden şiddetle nefret ettiği bilgisi vardır. Çünkü onu yönetimi için gerçek bir tehdit olarak görüyordu. Hiç kimse temperli ve acımasız hükümdarı David'in kendisine sadık bir şekilde hizmet ettiğine ikna edemedi.

Dahası, hükümdar kendisine karşı bir isyan hazırlayamadığına inanamadı. Hükümdar için gerçek bir endişe sebebi olmamasına rağmen, bir şey için çok endişeliydi. Gerçek şu ki, birçok despotik cetvel nefret ediyordu.

İnsanlar, David gibi nazik ve dindar bir insanın bir sonraki yönetici olması gerektiğini öğrendiklerinde, neşe sınırlaması yoktu. Bu nedenle Saul, sonunda basitçe devrilmiş olduğuna ikna olmuştur. Ancak gelecekteki yöneticinin gerçekten bir girişim veya darbe hazırladığına dair kanıt bulunamadı.

Bu, yöneticiye hiçbir şekilde güven vermedi. Aksine, kendisi faaliyet göstermeye başladı ve hatta sadık konusunu öldürmeye çalıştı. Bu tür bir davranış bir kargaşaya neden oldu. Sonuçta, o zaman, eski çoban şimdiki kralın kızıyla evlendi. Sonuç olarak, evlenmek için zamanları vardı. Ve o yıllarda akrabaların öldürülmesi, tıpkı şimdi olduğu gibi, büyük bir günah olarak kabul edildi.

David, yalnızca ölümünün kralın kanına olan susuzluğunu giderebileceğini anlamıştı. Bunu gündeme getirmemek için kaçmaya karar verdi. Onunla birlikte saraydan kaçtı ve hoşnutsuzluğa giren diğer konular. Çılgın adamlarının hayat alacağından korkuyorlardı.

Görevdeki uçağın uçuşunu öğrenince, Saul çok sinirlendi. Hemen peşinden gitti. Davranışçılarından uzaklaşmak kolay olmadığından David hile yaptı. Halkı bir mağarada sakladı. Cetvel girdiğinde, sessizce ona doğru süzüldü ve pelerininden bir bez kesti.

Ondan sonra zaten mağaradan ayrılan ve bir kumaş örtü gösteren kralın peşinden koştu. Kendisini yaşamından mahrum etme fırsatı olduğunu söyledi, ancak bunu yapmadı, çünkü oyunculuk hükümdarının mütevazi hizmetçisi idi. Bu nedenle, kendi adına ihanet etmekten korkmasına gerek yoktur. Bu sadece genç adamın sözleri onu yatıştırıcı etkilemedi. Aksine, cetvel kelimenin tam anlamıyla öfkeli oldu. O zaman David, Mezmur 34'ün sözlerini dile getirdi.

Ve sadece dua okunduktan sonra, etraftakiler Saul’da bir değişiklik olduğunu fark etti. Öfkesi azaldı ve hizmetçisini affetmeyi kabul etti ve hatta kaleye dönmesine izin verdi. Dahası, hükümdar Davut ile kaçan diğer insanların İsrail'e geri dönmelerini ve sessizce vatanlarının iyiliği için çalışmaya devam etmelerini sağlayarak merhamet gösterdi. Bu mucizeye şahit olanlar kilisenin bakanlarına bunun hakkında bilgi verdiler.

Rahipler derhal insanları Rabbin David'in istediği başka bir mucize yaptıklarını bildirmek için acele ettiler. Bu sayede halkın, David'in En Yükseklerden biri seçildiğine olan inancı daha da güçlendi.

Mezmur okumak hangi durumda gereklidir?

Yazı zaten bu mezmurun savunmacı bir dua olduğunu belirtti. Bu nedenle, aşağıdaki durumlarda okunması önerilir:

  • Bir insan kalbinde huzursuzdur - bazen bir Hristiyan'ın açıklayamadığı garip bir endişe hissetmeye başlaması olur. Ama yavaş yavaş kişiyi tüketmeye başlar, onu zayıflatır. Ruhu sakinleştirmek için, böyle bir mezmur okumak gerekir;
  • bir Hristiyan tehlikeli hissettirir - eğer bir tehdit hayatı ve sağlığı tehdit ediyorsa, Yüce'den koruma isteyebilirsiniz;
  • Düşmanlar tehlikeye girmeye başlıyor - gerçekten muazzam bir güce sahip olan bu dua, kendisini kıskanç insanların ve düşmanların işleyişlerinden koruyacak.

Şimdi bu mezmurluğun neden okunduğu oldukça açık. Ancak, her Hıristiyanın var olan tüm silahların en güçlüsü ile silahlı olduğunu belirten önemli bir gerçeği anlamak da önemlidir - bu, Rab’ye olan inancınızdır. Bu inanç ne kadar güçlüyse, bir insanın böyle bir şeyin tamamen imkansız olduğu anda bile hayatta kalma şansı o kadar artar.

İnsanların mucizevi kurtuluşu için pek çok örnek var. Kilise, bu mucizeleri gerçekleştiren Lord olduğu konusunda ısrar ediyor. Ne de olsa, sadece ona insanın kaderini elden çıkarma yetkisi verildi. İncil, insanlara Yüce Olan bilgisi olmadan, bir Hristiyan'ın başından saç dökülmeyeceğini öğretir.

Sonuç

  1. Mezmur 34, yazarı Kral Davut olan koruyucu dua olarak bilinir.
  2. Mezmur, Tanrı'nın görevlendirildiği zamanın yalnızca sarayda servis edildiği sırada yazılmıştı ve tahtta başka bir kral oturuyordu.
  3. Yazılarının nedeni, hükümdar hükümdarının gazabı nedeniyle Davut'un İsrail'den uçmasıydı.

Pin
Send
Share
Send
Send