Rüya yorumu

Namaz "Dürüst melek ve görkemli seraphim karşılaştırmasız": Rusça metin

Pin
Send
Share
Send
Send


Uzun zamandır dualar ve bir insanın hayatı üzerindeki etkilerini inceliyorum. Son zamanlarda, tüm inananların doğru okumadığı ünlü bir dua buldum. Bugün "Dürüst Melek" metninin özünü ve duanın yükselişinin kurallarını anlatacağım.

Dua "Dürüst Melek"

Ortodokside, özellikle saygı duyulan dualar vardır. Önce onlar denir. Bu isim, diğerlerinden daha erken görünen bu duaların metinleri olduğunu gösterir. Dahası, onların yazarları azizlerdir, Tanrı Mesih, İsa Mesih.

İlk defa, dua "Dürüst Melek", Meryem Ana'nın hamile kaldığı bir zamanda kaydedildi. O zamandan beri, bu dua rahipler tarafından çok aktif olarak kullanılıyor. Oluşum tarihi, anlamın yanı sıra oldukça ilginçtir. Ama herkes anlamıyor.

Duanın tarihi

Yıkım üzerine olan Meryem Ana uzak kuzenini ziyaret etmeye karar verdi. Doğru Elizabeth, ileri yaşta olmasına rağmen, aynı zamanda hamile kalmayı başardı. Ancak, kadının sağlığı baltalandı. Yerel doktorlar bile güvenli bir şekilde doğum yapabileceğini ummamışlardı. Çok üzücü bir haber öğrenen dindar Maria onu ziyaret etmeye ve biraz cesaret vermeye karar verdi. O, hiç kimse gibi, bu mutsuz kadının tam olarak ne hissettiğini anlayamadı.

Tanrı'nın Annesi Elizabeth ile tanıştığı anda, kendisini çok daha iyi hissetti. Aslında, rahmindeki bir çocuk gibi. Çünkü ilahi bir varlık hissetti. Sevinç, tam anlamıyla doğmamış çocuğa boğulmuş ve anında annesine aktarılmıştır. Sonra bir akraba, aslında, Tanrı'nın Oğlu'nun bir nimeti olan peygamberlik kelimeleri telaffuz etti.

Bu sözleri duyan Meryem Ana sevindi. Buna cevaben, ciddi bir konuşma yaptı. Daha çok, En Yüksek'in ihtişamına bir ilahiydi. Daha sonra din adamları tarafından kaydedilen bu teşekkür sözleriydi. Çok geçmeden, rahipler onları "Dürüst Cherubim" adı verilen bir duaya dönüştürdükleri için daha iyi tanındılar.

Gördüğünüz gibi, bu duanın yazarı aslında Tanrı'nın Annesidir. Tabii ki, kiliseye hizmet eden bir adam tarafından kaydedildi. Ancak bu, bu konuşmayı yapanın Kurtarıcı'nın annesi olduğu gerçeğini ihmal etmiyor.

Rab'bin varlığına içtenlikle inanan insanların her zaman dua için özel saygı duymaları dikkat çekicidir. Şimdilik bu gerçeği tartışan birçok kişi var. Heretik, dua hizmetinin tamamen yalnız bir keşiş tarafından icat edildiğini, sonra da rahiplere kaydedildiğini ve teslim edildiğini iddia ediyor. Başka bir deyişle, inanmayanlar, insanların bu duayı çok fazla takdir etmeye başladıkları ve çoğu zaman kutsal metinleri kullanmaya başladıkları için kiliseyi suçlamaya çalışıyorlar.

Ancak derhal not edilmelidir ki, bu ifadenin doğruluğunun kesin bir kanıtı yoktur. Bu yakıcı sözler ancak inançtan hala çok uzak olan ve yüreklerine En Yüce Sevginin sevgisini kabul etmeyi reddeden insanlar tarafından serbest bırakılabilir. Bu yüzden, Gücünü ve gücünü reddetmek için bir fırsat bulmak için her şekilde çalışıyorlar.

Ancak tüm inananlara yönelik bu tür girişimler son derece garip ve uygunsuz görünüyor. Manevi mentorlar ve asla böyle insanlarla bir tartışmaya girmemenizi ve onları özenle görmezden gelmelerini önermiyoruz. Çünkü eğer bir kişinin kalbi kapalıysa, fakat kimse ona ulaşamaz. Ve onu nasıl doğru yola sokacağına karar vermek Yüce'dir.

Bir duayı nasıl ve ne zaman okuyabilirim?

Günümüzde bu dua sıklıkla kullanılmaktadır çünkü bir dava amacı vardır. Yani din adamları, ayin ve teoloji sırasında kullanmaya başladı. Dua hizmeti gerçekten de geniş çapta dağıtılmış ve pratik olarak bütün Hristiyanlar tarafından tanınmasına rağmen, Müjde'de Bakire Meryem'in konuşmalarına ilişkin hiçbir not yoktur. Bu, bir duayı nasıl ve ne zaman okuyacağınıza dair net bir gereklilik olmadığı anlamına gelir.

Ancak zaman geçtikçe kilisenin ortamında belirli bir dua okuma geleneği ortaya çıkmıştır. Halen genel kabul görmüş sayılmaktadır. Bu yüzden tüm Ortodoks din adamları tarafından takip ediliyorlar.

Bir duayı okuma süreci özellikle karmaşık değildir ve kesinlikle tüm rahiplere aşinadır:

 • Dua 8 ila 9 kanon arasında okunmalıdır. Bu metinler her zaman sabahları okunur, bu nedenle Bakire'nin duasının da sabah olduğu söylenebilir;
 • Sayım töreni sırasında, deacon kilisenin arazisinden geçer. Yürüyüşüne Kutsal Görüş ve sunaktan başlar. Sonra kralın kapısından saptı;
 • kilise binasına geri döndüğünde, deacon mutlaka ikonostasisin sağ tarafına geçiyor. Aynı zamanda, Bakire Meryem'in ilahi yüzünü gösteren simgenin hemen yanında durur;
 • din adamları burayı alır almaz hemen koroya bir işaret verir. Ondan sonra, koro şarkı söylemeye başlar.

Bu duanın sözleri o kadar lirik ki söylemesi çok kolay. Bazıları, metni şarkı söyleyen bir seste telaffuz etmenin güvenle zor bir süreç olarak adlandırılabileceğine inanmaktadır. Ancak, gerçekte bu durum böyle değil. Metnin belirli bir lirizminden dolayı, ilahiyi telaffuz etmesiyle hiçbir sorun yoktur.

Farklı tapınaklarda şarkı söyleme sürecinin farklılık gösterebileceğini belirtmekte fayda var. Bazı kiliselerde duayı seslendirmeyi söylemeyi tercih ettikleri bilinmektedir. Dahası, bazen dua aynı anda iki koro söyler.

Ancak, bu kuralın bir istisnasıdır. Bir duayı anlatmak için net bir gereklilik olmadığı için, her rahip, duayı nasıl yükselteceğine kendisi karar verir. Ancak çoğu durumda, din adamları duanın cemaatlerle birlikte söylenmesi konusunda ısrar ediyorlar. Böyle bir eylemin, insanların ruhlarını temizlemeye ve onları düşmekten korumaya yardımcı olabileceğine inanılmaktadır.

İbadetler ayrıca duanın ne kadar güçlü olduğunun da farkındadır. Bu nedenle, namaz vakitleri sırasında kiliseye çok sayıda Ortodoks Hristiyan gelmişti. Her biri Rab'be şarkı söylemek ve Cennetteki Kraliçe'nin uzun zaman önce kullandığı kelimeleri söylemek istiyor. İçtenlikle Theotokos'un onlara kesinlikle kendi kişisel nimetlerini vereceğine inandıklarından.

Tabii ki, bu ancak, duayı okuyan kişi Rab'bin emirlerine göre yaşayan ve onları asla ihlal etmeyen doğru bir kişi olduğunda mümkündür. Papazların kendileri böyle bir ayin olarak Bakire Meryem'in tanınması ve saygısı için bir haraç olarak görüyorlar. Böylece, Hristiyanlar onu tek Cennetin Kraliçesi olarak tanıdıklarını ve Kurtarıcı'nın doğumundan dolayı ona teşekkür ettiklerini göstermektedir.

Dua ne işe yarar ve nasıl okunur?

Bildiğiniz gibi, dua sadece bir araçtır. Bununla beraber, her kişi cennet ile diyalog kurma fırsatı bulur. İnsanlar dua okuyarak farklı şeyler isteyebilirler. Ancak, özellikle Bakire'ye yönelik olanlar, birçok durumda yardımcı olabilir. Örneğin, "Dürüst Cherubim" duası genellikle bir kişi olduğunda şöyle söylenir:

 • Kendinden şüphe etmek - herhangi bir işe başlamak için, kendinize güven duymanız gerekir. Onsuz küçük bir problemle bile baş etmek oldukça zor olacak. Ancak, her zaman bağımsız bir endişe ile başa çıkmak için yönetmek değil. Böyle anlarda ve dua etmek gerekir;
 • günahkar düşünceler tarafından eziyet. Bir günah işlemek ve bunun hakkında düşünmek iki farklı şeydir. Sadece günahı işleyen kişi cezalandırılacak ve sadece bunu düşünen kişi cezalandırılacak. Eğer bir Hristiyan aniden gıpta etmeye başlarsa, örneğin kıskançlık, Meryem Ana'ya dua edip korunmasını istemek gerekir;
 • soruların cevaplarını bulamıyorum. Buna katlanılan işkence acısı son derece tehlikelidir. Bu nedenle, bu tür anlarda sadece almak ve dua etmek daha iyidir, ve ruha işkence yapmaya devam etmeyin. Bundan hiçbir faydası olmayacak;
 • zor bir yaşam durumuna girdim. Tüm sorunlar kendi başınıza çözülemez ve bu normaldir. Bir Hıristiyan, zorluklarla karşılaştığında, Meryem Ana'dan korunma ve himaye talebinde bulunabilir.

Her zor durumda, bir insanın ruhu huzuru kaybettiğinde, cennete dua edebilir. Ama doğru yapılmalı. İlk olarak, duanın ilahiyi hatırladığını unutmayın. İkincisi, kiliseye gidip kilise yetkilileri ve diğer Hıristiyanlarla dua etmenin yanlış bir tarafı yoktur. Üçüncüsü, evde bir dua önerildiyse, tamamen sakin olmak için emekli olmak ve okumak gerekir.

Rusça dua hizmetinin metni

Derhal, duanın asıl olarak Yunanca yazılmış ve okunmuş olduğunu not etmek gerekir. Yavaş yavaş, din adamları onu Eski Slav diline çevirdiler ve gelecekte bu seçeneği kullanabildiler. Başka bir deyişle, Rusça bir metin bulmak imkansız, çünkü mevcut değil.

Sonuç

 1. Bu dua insan tarafından yaratılmayan ilklerden biridir.
 2. Metnin yazarı, Meryem Ana'nın kendisidir.
 3. Hem kilisede hem de evde bir duayı okuyabilirsiniz.
 4. Dua okumak monoton olmamalıdır. Bir şarkı tonunda telaffuz etmek gereklidir.
 5. Bu duayı söyleyerek, kişi ruhunu temizleyebilir ve günahkar düşüncelerden kurtulabilir.

Pin
Send
Share
Send
Send