Rüya yorumu

Kelimelerin büyüsü: günlük hayatımızda nasıl çalıştığı

Pin
Send
Share
Send
Send


Konuşma, günlük kullandığımız çok güçlü bir araçtır. Herkes bilmiyor, ama kelimeler bir yönde ya da başka bir yönde değişerek hayatımızı güçlü bir şekilde etkileyebilir. Bu sanatı nasıl kullanacağınızı öğrenmek ister misiniz? Kelimelerin sihrinin ne olduğu ve mutluluk ve iyi dünya yerine, acı ve ıstırapla dolu bir realiteyi kendimiz için nasıl yarattığımız hakkında daha fazla şey öğrenmenizi öneririm.

Düşüncenin iki yolu, hayatınızı dramatik biçimde değiştirmek

Toplamda, ya hayattan zevk aldığınız, tüm kutsamalarını kullanarak ya da sürekli bir üzüntü durumunda olan ve acı çekmeye zorlanan iki temel düşünce türü hakkında konuşabiliriz.

  1. İlk düşünme (bugün en popüler). Buna "Acı ve ıstırap dünyası" denir. Ona göre, bir insan İlahi doğasını fark etmiyor, etrafındaki insanları sorunları ve başarısızlıkları için suçlamaya çalışıyor. Böyle hareketleri sayesinde, çevredeki gerçekliğe karşı sorumluluk üstlenir.

Bildiğiniz gibi, tüm düşünceler maddidir, bu nedenle, kötüyü düşünerek, bu kötüyü otomatik olarak yaşamımıza çekeriz. Sürekli olarak diğer insanların bizi hayal kırıklığına uğrattığı gerçeklikte kalmak, hepimiz kötülüğü arzu ediyoruz, aldatmak ve kullanmak - acı ve acı dünyasındayız.

  1. İkinci düşünme "sevgi ve adalet dünyası" denir. Burada bir insan zaten bilinçli bir seviyede, dünyadaki tüm İlahi kanunların farkında ve bunlara bağlı. Böyle bir gerçeklikte, insanlar kendilerini ilahi bir tezahür olarak tanırlar ve bu nedenle, başına gelen her şeyden tamamen sorumludurlar.

Bu, tüm insanların sevindikleri, hayatlarının tadını çıkardığı ve görmek istedikleri dünyayı yarattıkları bir gerçektir.

"Aşk ve Adalet Dünyasında" nasıl olunur? Bu, farkındalığınızın artmasının yanı sıra, kelimeler ve ifadelerde çok büyük bir seçicilik gerektirecektir.

Yaşam kalitenizi arttırmayı hayal ediyorsanız, aşağıdaki yaşam türlerini aşağıdaki türden ifadelerden kurtardığınızdan emin olun:

vay

Bu kelime formu ile duygularınızı merak ettiniz, hayranınız ve ifade ettiniz mi? Aynı zamanda, bunu kendi yaşamlarında yapma olasılığını da otomatik olarak engellediler.
Alternatif olarak, sihirli kelimeleri kullanın: serin, serin, serin, vay. Belirsiz bir anlam taşımazlar.

Nasıl yapabilirsin

Böyle bir cümle söyleyerek, çevredeki gerçeklik hakkındaki güçlü kızgınlığınızı ifade ederek, hemen aynı durumda kendinizi bulursunuz. İfadesinin anlamını pratik olarak kontrol edebilme.

Gerçek dışı güzel

Bu kelimelerle, dünyanız için, hiçbir koşul altında böyle bir şeyin olamayacağı bir çerçeve belirlersiniz.

şart

Bugün en popüler kelime. Birçok insan, bilinçli ya da bilmeden, etrafındakileri manipüle etmek için kullanır. Belki de art arda “etrafındaki her şeyi borçlu olmalısın” ifadesine rastladınız.

Çoğunlukla, "mecbur" kelimesi iyi bir anlam ifade etmemektedir. “Borç” hali, bu kelime gibi, negatif enerji ile karakterizedir. Varsayılan olarak kimseye hiçbir şey borçlu olmadığınızı fark etmeniz önemlidir. Ve tüm eylemleriniz bir görev duygusundan gelmemeli, ancak samimi motivasyonlardan gelmelidir.

Makul bir alternatif: birlikte “gidip yiyecek almak zorundayım” ifadesiyle birlikte “gidip yiyecek almak istiyorum” ayarını kullanın.

Seçim yok

"Başka seçeneğim yok, önce yürüyüşe çıkmadan önce görevlerle başa çıkmalıyım."

Aslında, böyle bir öneriyle şiddetle tartışabilirsiniz. Aslında, her zaman seçme hakkına sahibiz. Sadece sağduyu bize, yürüyüşe çıkmanın akıllıca olmadığını ve gerekli tüm çalışmaları yapmamız yerine istenen sonucu vermeyeceğini söyler.

Ne de olsa kimse arkamızda bir sopayla durmaz ve bizi rapor vermeye veya gerekli diğer işlemleri yapmaya zorlamaz. Fakat bağımsız olarak durumun bir analizini yaparız, sonuçları tahmin eder, geleceğe yönelik olası seçenekleri karşılaştırmaya çalışırız ve ondan başlayarak bir şekilde veya başka bir şekilde hareket ederiz.

Buna göre, böyle bir durumda şunu söylemek daha doğru olacaktır: "İlk önce işle baş etmek ve daha sonra yürüyüşe çıkmak daha makul bir çözümdür."

Yapamam

Bu cümleyi kaç kere söylediğini hatırla. Ama her zaman gerçeğe karşılık gelmedi. “Bir adımdan fazlasını geçemiyorum, artık bu kişiyle iletişim kuramıyorum, tek bir satır yazamıyorum ...” Bu olumsuz kelimeyi günlük yaşamımızda bizi çok kötü etkileyen ne kadar sıklıkla kullanıyoruz.

“Yapamam” kelimesinin olmadığı, ancak “İstemediğim” kelimesinin olduğu doğru bir şekilde ifade edilir. Bu nedenle, gelişiminizle, kişisel gelişiminizle meşgul olun ve ısrarla yaptığınız her şeyi kendiniz gerçekliğe inandırmayacaksınız.

Makul bir alternatif: "Ben çizemem" ifadesini "Hala iyi çizemiyorum, ama kesinlikle becerilerimi geliştiriyorum" diyeceğim.

İmkansız

“Asla ünlü bir manken olamayacağım! Çok düşük boylarım / büyük kalçalarım, küçük göğüslerim vb.” Bir kez ve herkes için, bu biçimin ifadelerini günlük yaşamınızdan hariç tutun. Dünyamızda her şeyin mümkün olduğunu unutmayın, asıl şey ona inanmaktır!

Bir örnek, Hindistan'dan bir dağcı, Arunima Sinha tarafından yapılan 21 Mayıs 2013'te Everest'in ünlü yükselişidir. Her şey, ancak yalnızca durum, kızın tek bacağının olmamasıydı (trajik bir şekilde trenin altına düştü). Ancak bu, amaçlı Hindu’nun dünyanın en büyük zirvesini ele geçirmesini engellemedi.

Unutmayın ki, her birimizin yaşamında, başarımıza yeterli ahlaki güç ve inancımız varsa, tüm fizik yasalarına göre "imkansız" olaylar olabileceğini unutmayın.

Öyleyse, ifadesini şu şekilde değiştirin: "Eğer bunun için yeterli enerji koyarsam, model dünyasını ele geçirme ihtimalim var mı?".

asla

Akıllı İngilizciler “asla asla deme”, yani “asla deme” demediler. Ve bu konuda çok haklıydılar. “Asla dans etmeyi öğrenmeyeceğim” birçok kişinin ortak bir şikayetidir.

Sizin lütufunuz ayıya çok benzese bile, ve her düzgün hareket büyük zorluklarla verilir - bu umutsuzluğa sebep olmaz. Demek bugün bugün Ancak düzenli olarak hareket etmeye, kendini geliştirmeye, geliştirmeye ve pratik yapmaya başladığında, gerekli becerileri mükemmelleştirmek için kullanacaksın. Her şey zaman ve sabır alır.

Öyleyse, "asla" ifadesini "iyi bir dansçı olmasam da, kesinlikle kesinlikle güzelce dans etmeyi öğreneceğim" ifadesiyle değiştir.

Öldürecek

Hayatında bir kez bile, komik bir biçimde bile kimseyi öldürmekle tehdit etmeyen birini bulmak zor. “Bir kez daha, kapıyı çok sert çarpıyorsun, ve seni öldüreceğim!” Veya “Bir kez daha köpeğin penceremin altında bir karışıklık yaratacak ve seni öldüreceğim!” ve daha aynı ruhta.

Duygusal bir uyanıklık durumunda olmak, birçok insan kendi konuşmasını kontrol etmiyor. Kelimeler konuşuyoruz, ama aynı zamanda kendi içlerinde taşıdıkları gerçek anlamı bile düşünmüyoruz. Aslında saldırganlıklarını, kızgınlıklarını veya hayal kırıklıklarını ifade etmenin başka bir yoludur.

Duygularını ve konuşmasını kontrol etmeye çalışmalısın. Ve şunu söylemek istediğim her zaman: "Seni öldüreceğim, toplantımıza tekrar geç kaldın," deme zorunluluğu: "Anlıyorsun, üzgünüm çünkü senin için çok uzun süre beklemem gerekiyor. Neden düzenli gecikmelere izin veriyorsun?" .

İnanın bana, sakin bir tonda, kesinlikle bu sözlerin proteinleriniz üzerinde çok daha güçlü bir etkisi olacak.

Sonunda, mutlu bir şekilde yaşamanı diliyorum, daima bir farkındalık durumunda ol ve kendin için istediğin dünyayı yarat! Ve ayrıca - hayatımızda imkansız bir şey olduğuna inanmamak!

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send