Rüya yorumu

Nicholas Wonderworker için dua: para yardımı talepleri

Pin
Send
Share
Send
Send


Eğer bir insan parasıyla veya işte problemleri varsa, Wonderworker'a dua etmenizi öneririm. Bugün, ona finansman konusunda yardım isteyip istemediğinizi ve hangi duaların verilmesi gerektiğini açıklayacağım.

Aziz Nikolaos Yardım

Ortodoksluktan uzak bir kişi bile, defalarca Wonderworker Aziz Nicholas'ın adını duymuştur. Şaşırtıcı olan hiçbir şey, Nicholas Witcher, Hıristiyan dünyasının en saygın azizlerinden biridir. Mirliki'nin başpiskoposu tüm dünyada bilinir ve Katolikler ve diğer inançların temsilcileri de dualarını sunar. Saint Nicholas, hayatında karada ve denizde birçok mucizeler yarattı.

Bugün, artık hayatta olmadığı zaman, insanlar onun için dua ediyor ve mucizevi yardım alıyor. Şerefine kurulan tapınaklar ve manastırlar sürekli ziyaretçi alır, inananlar çocuklarını onuruna çağırır.

Hayatının hikayesi

Nicholas Wonderworker 1 Ağustos'ta, 270 yıl Roma İmparatorluğu'nun Yunan kolonisinde (Patara şehri) doğdu. Atalarının cinsi soyluydu, ebeveynleri dindar Hıristiyanlar olarak kabul edildi. Ailesinde geç bir çocuktu, ebeveynlerinin ondan önce çocuğu yoktu.

Yaşlanmaya başladıklarında, çocuk sahibi olmak, sürekli Tanrı'ya dua etmek, bir oğul istemek için umutsuzluk çekiyorlardı. Rab onlara iyiydi ve Nicholas adında bir oğlu vardı. Bu mucize için minnettarlık içinde, ebeveynler çocuklarının kesinlikle bir rahip olacağına yemin ettiler.

Doğumunun gerçeği zaten bir mucize haline geldi, aynı zamanda bebeklik dönemi için de söylenebilir. Örneğin, vaftizde bebeğin kendisi fontta yaklaşık üç saat durdu. Zaten en erken çocukluk döneminde, Nikolai özenle inceleyerek kutsal yazılar okudu, dua etti, oruç tuttu. Özellikle yeğeninin, amcamı Başpiskoposun başarısıyla gurur duyuyordu. Önce onu bir okuyucu yaptı, sonra da bir rahip ve asistanı. İnanç konusunda, belki de en saygın yaşlı adamlardan daha akıllıydı, etrafındaki herkesi sürekli şaşırttı. İlk yıllardan itibaren, sıradan insanlar için muazzam bir şefkat ve her zaman kurtarmaya gelmeye hazır olma konusunda kendini ayırttı.

Nicholas Mucizeleri

Çevresinde olanlar için mucizeler sergileyerek özel bir sürpriz yaptı. Mesela Filistin’e yaptığı yolculukta korkunç bir fırtına patlak verdi. Duanın gücüyle onu pasifleştirmeyi başardı. Ancak bu, gemideki mucizevi işlerinin sonu değildi: tam anlamıyla güverteye düşen denizciyi diriltmeyi başardı. Yolculuk sırasında, kıyıya gittikleri yerlerde hem ekip üyelerini hem de çevre köylerin sıradan sakinlerini tekrar tekrar başarılı bir şekilde iyileştirdi.

Başpiskopos olmasına rağmen, Saint Nicholas başkalarına karşı nazik, kibar ve merhametli kaldı.

285-300 yıllarında. İsa Kilisesi'nin zulmü imparator Diocletian'ın yoldaşları ile başladı. Koca Koca tüm zamanını cemaatlerine, inançlarını destekleyerek ve Tanrı'yı ​​yücelterek verdi. Bunun için tutuklandı ve hapse atıldı. Fakat orada bile onun ruhu kırılmadı: desteği, mahkumlar tarafından serbest insanlardan daha fazla talep edildi.

Diocletian’ın Galerius ile yer değiştirmesi üzerine, mahkum zindandan serbest bırakıldı ve yine başpiskoposun görevini aldı. Özellikle putperestliğe ve sapkınlığa karşı çok çalıştı. Ancak politikaların sürekli karıştığı tüm bu davaların arkasında Saint Nicholas, insanları unutmadı. Özellikle mucizelerini hayrete düşürdü:

 • denizdeki insanları kurtarırken;
 • mahkumlara yardımı;
 • savaşın uzlaştırılmasında;
 • boşuna ölümden kurtulmada.

Doğru yaşam

Ebeveynleri öldüğünde, bütün servetini ihtiyacı olanlara dağıttı. Nicholas'ın kalmayı düşündüğü Filistin'den döndükten sonra Zion manastırında göründü. Orada büyük neşe ile karşılandı ve hayatının geri kalanını orada geçireceğini düşündü. Ancak durum böyle değildi: Likya kilisesinin en üst lideriydi. Müjde öğretisini ve erdemi halka taşımak zorunda kaldı. Efsaneye göre, Tanrı kendisini dünyaya geri döndürmeye itmiştir.

Likya topraklarının başkentini, dünyalarını sığınağı olarak seçti. Kimse onu orada tanımıyordu ve bundan memnundu: dünyevi zafer istemiyordu. Bir dilencinin hayatını yönetti - daimi bir evi yoktu, ama özenle kiliseye katıldı.

Likya devletinin başpiskoposu John, Mira'da öldüğünde, tüm başpiskoposlar, halefinin olacağı bir süredir düşündüler. Bu sorunun bir cevabı yok gibi görünüyordu - en değerli adaya ihtiyaç vardı. Bir zamanlar, saygın piskoposlardan birinin harika bir vizyonu vardı: halefi, sabah ibadet için ilk kez kiliseye giren kişi olacaktı. Bu adam Nikolai idi. Herkes onu hem piskoposların kendisi hem de kasaba halkı olarak sevinçle kabul etti - birçok kişi bilgeliğine güvendi.

Heretic Arius ile olan çatışma sırasında Nikolai yanağından ona vurdu. Bunun için, aziz çözüldü ve bir kuleye hapsedildi. Ondan sonra, Katedralin Babaları dinlenmedi: her zaman onlara, haklı olan Nikolai olduğu görünüyordu. İsa Mesih ve Meryem Ana'nın Nicholas'a yardım ettiği vizyonlara katılmaya başladılar. Sonra Babalar Aziz'i serbest bırakmaya karar verdi ve hatta onu Tanrı-zevkli olarak nitelendirdi. Kuledeki zindan, Aziz Nikolaos'a içten bir saygı duyan Müslüman Türkler tarafından hala dikkatle tutuluyor.

Büyük Konstantin hüküm sürdüğü zaman, Frigya isyanlarla doluydu, siviller bundan çok acı çekti. Sadece Nicholas isyanları bastırmayı ve bölge sakinlerine yardım etmeyi başardı.

Şöhreti, Nikolai'nin büyük saygı ve iyiliğin tadını çıkarmaya başladığı krala ulaştı. Tabii ki, bu şartlar altında, imrenemedi ama imrenmedi. Belirdiler, zorlu gücünü ondan almak isteyen Nicholas'ı iftira etmeye başladılar.

Paganların bile yardım için Nicholas'a dönmesi şaşırtıcı. Aziz, onları da reddetmedi.

Aziz Nikolaos en ileri yıllara kadar yaşadı ve kısa bir hastalık sonucu sessizce başka bir dünyaya gitti. Şehirde dünyaları katedral kilisesine gömüldü.

Nicholas’a finans konusunda yardım edin

Yukarıda da belirtildiği gibi, diğer şeylerin yanı sıra, Aziz Nicholas'ın yardımı paraya uzanır. Yorulmadan çalışan insanlara yardım ettiğine inanılıyor, ancak para ona gitmiyor ve paralar kesiliyor.

Para konusunda yardım için okuyan bireysel dualar bile var. Bu, temiz olmayan herhangi bir kişinin bir dua okuyacağı ve derhal başka bir kişinin pahasına zenginleşeceği anlamına gelmez. Yardım sadece dürüst işçilere saf düşünceleri olan gelecek. Böylece, bir duanın sözlerini söyleyen bir kişi Kutsal Satcher'a şunu sorar:

 • şans hakkında;
 • hayatta refah hakkında;
 • dürüst kazançla iş bulma hakkında;
 • planlarında ve girişimlerinde yardım konusunda;
 • zor yaşam problemlerinin ortadan kaldırılması hakkında.

Aziz Nicholas'a yapılan dualar büyük bir güce sahip, eğer inanç güçlü ve sarsılmaz ise, yardım gelecektir.

Dua Kuralları

Para toplamak için dualar aşağıdaki durumlarda etkili olacaktır:

 1. Fonlar iyi işler için veya örneğin ailenin gerçekten beslenmesi için yeterli olmaması durumunda gereklidir. Zenginleştirmek için Aziz'den para istememelisin.
 2. Simgelerden önce Nicholas'a dönmek en iyisidir - önemli değil, kilisede veya evde.
 3. Eğer bir mum yakarsanız, Nicholas'la namaz kılmaya ve arkadaşlığa odaklanmanız daha kolay olacaktır.
 4. Herhangi bir iyilik, az bir miktar olsa bile, daha yüksek güçlerin yardımını çekmeye yardımcı olacaktır. Bu, sadece sembolik olsa bile, kiliseye veya sıkıntıdaki insanlara para bağışı olabilir.
 5. Zaten orada olan herkes için Tanrı ve Nicholas'a teşekkür sözlerini söylediğinizden emin olun.

Evde kalacak ve hiçbir şey yapmasanız bile, geleceğini umarak acil yardım almamalısınız. Para toplamak için dualar sadece bir insan bir şey için çaba gösterdiğinde, bir iş bulmanın ve para kazanmanın yollarını aradığında etkili olacaktır.

Her gün aziz için dua etmek gerekir, belki aylar sürer. Bir noktada boşuna gibi görünüyor olsa bile - bu durum böyle değil, şans inatçı olanları sever. İş varsa, Nicholas'a yapılan dualar kendine güven ve güç verecektir.

Birçok insan, cüzdanınızın kutsanabileceğini, böylece paranın içinde görüneceğini söyler. Ellerinde bir çanta olan böyle bir dua tapınakta Aziz Nikolaos'un ikonunun önünde okunur. M-cüzdanda hiçbir şey olmamalı, en küçük para ve kartvizitler bile. Çanta yeni olmalı, eski girişte yoksullara veriliyor veya atılıyor. Doğru yapılırsa, kutsanan cüzdan tılsım olacak.

St. Nicholas için dualar para için işadamları arasında çok popüler. Böyle bir iddia çok doğru olmalı, aksi takdirde para ruhu yok edebilecek bir saplantı haline gelecektir. Yalnızca tapınakta, Kutsal Adam'ın simgesinin önünde dizlerinin üzerinde okunur. Ceplerde küçük paralar olmalıdır. Aynı zamanda ellerinde para tutarlar ve duaların sonuna kadar ellerini açmazlar. Her şey bittiğinde, bu para girişte yoksullara dağıtılıyor.

Sonuç

 1. Nicholas yardımını gönderdiğinde, minnettarlıkla, ihtiyaç sahiplerine mümkün olduğunca yardım etmeye başlamanız gerekir. Böylece, kişi yardım için teşekkürler.
 2. Nicholas'ın ölümünden sonra, Rab onu insan ırkının bir hayırsever bırakmaya karar verdi. Kutsal azizin gövdesi çürümeye maruz kalmaz, kalıntıları esrar akar ve bu güne kadar harikalar yaratır.
 3. Meekness, alçakgönüllülük, nezaket, kibir eksikliği ve kişisel çıkar, Nicholas'ın sadeliği onu harika bir adam yaptı. İnsanlar sürekli ona gidip, günün her saatinde iyi yapmaya hazırdı.

Pin
Send
Share
Send
Send