Rüya yorumu

Theodore Tiron Ortodoks dua - kutsal metinler, aziz sorulan

Pin
Send
Share
Send
Send


Maddi zorluklar ortaya çıktığında herkes bunun ne kadar zor olduğunu bilir. Diğer sorunların parayla tam olarak ilişkisi açıktır ve bu nedenle bunları çözmek zor olabilir. Bu olduğunda, Theodore Tiron'un duası bu tür durumlardan çıkmanın bir yolunu görmenize yardımcı olur.

Ortodoksluğun ortaya çıkışının ilk günlerinden bu güne dek, inanç ve yoksunluk ve acılarına karşı metanet yardımı ile yükselen Hıristiyan münzevi vardı ve vardır. İnananlar onları hatırlar, adları Kutsal ve dini edebiyatta ölümsüzleştirilir. Kutsal şehit Theodore, hayatını Hristiyanlığa gayretli bir hizmet vermeye adayan bir savaşçıydı.

Finansal problemlerle ne yapmalı?

Her şeyden önce, cesaretini kırma ve kötü sağlık şansı verme. Dua okumak zamanla ve ruhla sakinleşmeye ve rahatlamaya yardımcı olacaktır. Rab'le cemaat her zaman iyileşir. Davanın başarısı fikrinden vazgeçemezsiniz.

Eğer sorun finansal olarak renkliyse, din adamları Tironlu St. Theodore'a dönmenizi önerir. Doğru kişinin, kayıp eşyaların iadesine, hatta çalınmasına katkıda bulunduğuna inanılmaktadır. Direkt dönüşümden önce, Babamız telaffuz edilir ve yalnızca namaz sonrası kelimelerdir.

Theodore Tiron'a dua eden nedir?

İnananlar, sık sık şehit olur ve şu tatsız durumlarda Saint Tyrone'den yardım ister:

  • depresif devlet ve onun tarafından sarsan inanç;
  • finansal problemler;
  • cüzdan ve diğer eşyaların çalınması;

Tyrone Theodore'un Hayatı

Tyrone'un hayatındaki ana kilometre taşları hakkındaki bilgiler, hayatında ayrıntılı olarak ortaya konan günümüze kadar korunmuştur. Dördüncü yüzyıl hala Hıristiyanlara yönelik acımasız zulüm de dahil olmak üzere kanlı çatışmalarla doluydu. Bu yıllar boyunca, aziz yaşamak için düştü. Orduda görev yaptı, asil doğdu, ailesinin Amasia kentinde saygın insanlar olarak kabul edildi.

O zamanlar, Hristiyanların emperyal komutasına göre, zorla putperestliğe yol açmaya başladılar. Taş putlara tapmaya ve kurban sunaklarına takılmaya zorlandılar. Muhalifler hapse atıldı, zorbalık ve hayattan mahrum edildi.

Bu durum, genç Theodore'un bulunduğu lejyonda duyuldu. Bir Hristiyan olarak, inancından geri çekilme şartı altında olduğu bu tür eylemleri açıkça kınadı. Genç adamı, durumu değerlendirmek için sadece birkaç gün sürdü. Asker her zaman dua etti ve bir kez sokağa çıkınca, Roma'nın eşliğinde dolaşan bir Hıristiyan alayı izledi. Şehir meydanına ulaştığında, orada güçlü bir canlanma olduğunu fark etti. Tapınakta, putperestlerin diktiği rahip, papaz ve putlara bir fedakarlık çağrısında bulundu.

Theodore kendini sınırlamadı ve gece örtüsü altında pagan yapısını yaktı. Tapınak güçlü bir şekilde yanıyordu ve şafakta neredeyse hiçbir şey kalmamıştı. Böylece, şüpheler birçok insanın ruhuna çarptı, neden bu kadar güçlü ata tanrılar evlerini kurtarmadı?

Ağır testler bitti. Theodore

Öyle oldu ki, yetkililer kendi tapınağına kimin ateş ettiğini tespit etti. Sıradan putperestlerin fanatikliğini geçti. Genç adam hapishane hücrelerine atıldı. Şehrin başı onu hiçbir şeyle beslememesini ve acı veren bir ölüm beklemesini emretti. Ancak, gardiyanlar talihsizlerin tükenmişlikten ölüp ölmediğini görmek için her geldiğinde, çiçek açması ve sağlıklı görünümüne sürekli şaşırdılar. Bu İsa geceleri aç görünüyordu ve inancını güçlendirdi.

Yetkililerden memnun kalmadan Theodora'yı birçok işkenceye maruz bıraktı, ancak pes etmedi ve ruhu kırılamadı. Bunu gören Amasya belediye başkanı devasa bir şenlik ateşi yakmak ve kalıcı Hristiyanları canlı yakmak için emretti. Theodora'dan gelen böyle korkunç bir kader onu korkutmadı, Tanrı'ya dua etti, Mesih'e teşekkür göndererek öfkeli bir alevde öldü.

Vücudun ateşe dokunulmadan kaldığı bir gelenek var. Birçok putperestin böyle bir mucizesi daha sonra Mesih'e iman etti.

Öldürülenlerin tüm kalıntıları, memleketleri yakınındaki iyi kalpli bir Eusebius tarafından gömüldü. Daha sonra bir kısmı Konstantinopolis'e, diğeri, yani başı, bu türbenin bugüne kadar kaldığı İtalya'ya transfer edildi.

apokrifa

Aziz Hristiyan sömürülerinde Tyrone'lu Theodore apocrypha'yı katladı. İçinde korkunç bir yılanla mücadele eden genç adam temsil edilir. Bu metne, işkencelerin çektiği acıların anlatıldığı bir bölüm adı verilebilir. Yaşamın kendisi, apocrypha'nın ilk bölümünde sadece biraz belirtilmiştir. İyi bilinen azizin adı Theodore'dur, ancak Tyrone kelimesi, oğlan uzun süre hizmet etmediği için çaylağın anlamını taşır.

Tüm çizim, ikon ressam N. Savina için ilham kaynağı oldu. “Yılanın Theodore Tyrone Mucizesi” imgesini yarattı (17. yüzyıldan çevrildi). Kompozisyonun simgesine bazen mozaik denir, çünkü birkaç sahne bir kerede izlenir.

İkon ve Anma Günü

Kutsal görüntünün orta kısmı, kanatlı bir yılanın taşımaya çalıştığı dişi bir figürle temsil edilir. Sağ tarafta, kuyu çukurunda sürüngenlerle çevrili - şehit annesi. Sol tarafta, kraliyet çifti, Theodore'un savaşını birkaç kafa hakkında bir toplayıcıyla izliyor. Alt kısım rengarenk bir şekilde annenin kurtarılmasını ve cennetteki meleğin tacı kazanana getirdiğini söyler. Gelenek olarak, kahraman mızraklı ve uygun biçimde bir savaşçı olarak tasvir edilir.

Theodore Tiron'a yapılan duanın bir kişiyi mahkumiyetinde sağlamlaştırdığı, aile refahını koruduğu, cazibelere ve kötü düşüncelere giden yolu tıkadığı düşünülmektedir.

Melek günü 17 veya 18 Şubat'ta eski tarz ve yeni - 01.03. (asılı) ve 02.03. (Nevis.). Sv kutlamaları şehit Lent'in 1 cumartesi günü düzenleniyor. Ve bu haftanın tamamı Fedorova yedili. Tüm Ortodoks Fedorov için - bu, bir dua topu sipariş edebileceğiniz Meleğin Günü. Buna ek olarak, şehit adreslerinde insanlara yardım eden tropari var.

Sonuç

Mutsuz bir insanın başına gelen talihsizlik durumlarında, kendi dualarınızı Kutsal Şehit'e Theodore Tiron'a gönderebilirsiniz. Ancak, çoğu zaman belirli durumlara ve durumun bozulmasına işaret eder:

  • eğer biri aniden soyulursa ve bir hırsızı cezalandırmak için büyük bir istek varsa;
  • beklenmedik şekilde çöktü yoksulluk, harabe;
  • önemsemeler üzerindeki kavgalar çoğu zaman ailede patlar;
  • inançlı umutsuzluk ve zor durum nedeniyle, Rab'be olan eski inancını yitirdiğini hissediyor.

Her durumda, dua metinlerini özenle ve Tanrı için içten bir arzu ile okumak gerekir.

Videoyu izle: "Marching to Zion" Full Movie with subtitles (Aralık 2021).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send