Rüya yorumu

Şeytan çıkarma - şeytanlar Orta Çağ'da nasıl sürüldü

Pin
Send
Share
Send
Send


Birçok insan için şeytan çıkarma, korkudan ya da tarihten bir kelimedir. Annem aniden hastalanınca ilk kez onunla karşılaştım - kötü uyumaya başladım, geceleri çığlık atmaya başladım, aniden sinirlenebilirdi, nesneler fırlatırdı. Bu noktada, biz bile inançsızlar bunu düşündük, rahip çağırıp çağırmayacağımızı düşündük. Ve aradılar. Kutsal Baba yalnız annemle çok konuştu, sonra bizimle konuştu. Sonuç olarak, bir şeytan çıkarma ayini gerçekleştirdi - bence annesine yerleşmiş kötü bir ruh. Bunun doğru olup olmadığını bilmiyorum, ama gerçek onun için daha kolaylaştığı şeklinde.

Bu fenomeni incelemeye başladım - tarihi ve modernliği ve genel olarak - şeytan çıkarma nedir ve modern dünyamızda yaşama hakkının olup olmadığı. Bilgiyi ve seninle paylaşacağım.

Şeytan çıkarma nedir?

Öyleyse, şeytan çıkarma, bedeni, ruhu veya bedeni ve ruhu üzerindeki gücü ele geçiren bir şeytanlardan kovma sürecidir. Tam olarak bu kavram ortaya çıktığında bilinmez - Orta Çağlarda bunun aslında yaygın olarak bilindiğini düşünmek gelenekseldir.

Neredeyse tüm dünya dinlerinde benzer bir tasviri olan süreçler vardır - kötü bir ruhun, şeytanın ya da şeytanın bir insan vücudundan atılması. Bu nedenle, tarih üzerinde ayrıntılı olarak durmayacağız - şeytanların şeytanların kovulmasına atıfta bulunmak, dünya tarihinde oldukça sık rastlanır.

Her rahip bir şeytan çıkarma olamazdı. Bu çalışma kabul edildi ve çok zor olarak kabul edildi - hem ahlaki hem de fiziksel olarak, beylere sarsılmaz bir inanç olan kilisenin adamından devasa güçler gerektiriyor. Bu nedenle, şeytan çıkarıcılar her zaman diğer rahiplere göre çok az olmuştur.

Şaşırtıcı bir şekilde, şeytan çıkarma şimdi oldukça popüler. Her ülkede, bu konuda uzmanlaşmış birkaç yüz rahip vardır.

Bir şeytanın bir erkeğe sahip olduğunu nasıl anlayabilirim?

Zamanla, şeytan çıkarmalar bir kişinin takıntılı olduğunu varsaydıkları tüm işaretlerin listesini geliştirdiler. çağdaş

 • Adam kendisi şeytanlar tarafından ele geçirildiğini onaylar veya kabul eder.
 • İnsan kilisenin yasalarına göre yaşamıyor ve onları onurlandırmıyor.
 • Topluma aykırı davranır, agresif veya meydan okurcasına davranır, görgü kurallarına uymaz
 • Takıntı belirtileri kalıcı hastalık, uyuşukluk, kabuslar olabilir.
 • Takıntılı çoğu zaman çok küfür etmeye başlar, küfür, aleni bir şekilde kutsal ve dürüst insanlara hakaret edebilir.
 • Bir kişi acı çeker ve acı çeker, ancak bir sebep bulamaz.
 • Yüzü korkunç yüz buruşturmaları tarafından çarpıtılıyor, sürekli yüz buruşturuyor, korku, öfke ve öfke gösteriyor.
 • Sürekli yorgunluk, yaşam doygunluğu hisseder.
 • Bir anda gergin olur, sinirlenir, aniden çığlık atabilir, insanlara saldırabilir. Zulüm ve öfke ortaya çıkar.
 • Bir adam garip bir şekilde hareket etmeye başlar ve hatta korkunç bir şekilde, doğal olmayan sesler çıkarmak için bir canavar gibi olur.
 • Hafızasını kaybediyor ve kendisi nöbetler sırasında neler olduğunu hatırlamıyor - deli gibi görünüyordu.
 • Bir kişi aniden kilisenin önünde sadece hayvan korkularını deneyimlemeye başlar. Yan yana yürüyemiyor, emanetler veya ayinler, hatta basit haçlar bile korkuyor.
 • Takıntılı olan, duayı yüksek sesle okuyamaz ve sık sık Tanrı'nın sözleri yerine, küfürler ve küfürler ağızlarından dökülür.
 • Sürekli olarak uygunsuz hareketler yapmaya, taklit etmeye ve hatta cinsel eylemlere katılmaya başlar, çoğu zaman toplumda.
 • Doğaüstü becerilerde kendini gösterebilen insanüstü bir güç kazanıyor.

Nasıl kovulan şeytanlar

Yüzyıllar boyunca, iblislerin insandan kovulması ayinleri. Bugün, sadık olmaktan çok daha fazlası - çoğunlukla bir dua. Ancak Orta Çağ'da, takıntılı oldukları düşünülenler bazen şaşırtıcı derecede zalimdi. Ruhları kovan ayinler, binlerce var. Başlıcaları anlatırız:

 • Namaz. Başlayalım, çünkü onsuz başkası yapamaz. Günümüzde iblisler çoğunlukla sadece özel dualarla sürülürken, daha önceki kilise ilahileri ritüellere eşlik ediyordu.
 • Bedensel ıstırap. Karanlık Orta Çağ'da onlarsız nerede? Bir noktada, bir teorinin bir şeytanın bir kişiden acı çekerek atılabileceği teorisi ortaya çıktı - eğer et acı çekecekti, şeytan da acı çekip kaçacaktı. Bu takıntılı anlamıyla işkence gördü - ateşle yaktılar, rafa uzattılar, iğnelerini tırnaklarının altına sürdüler.
 • Kilise bakanlığı. Huzurlu takıntısı için daha sadık yollara işaret eder. Alçakgönüllülük, hırs eksikliği, sürekli dualar ve fiziksel emek - aslında, kötü ruh vücudunu terk edene kadar bir insan bir manastıra gönderilir.
 • Tüm açıklıkların kutsal suyunun sızdırmazlığı. Komik ritüel aynı zamanda Orta Çağ'dan geliyor. Acımasız bir insanın vücudunda içinden bir iblisin girebileceği 9 delik olduğuna inanılıyordu. Gözler, kulaklar, burun, ağız, anüs ve üretra - vücudun tüm bu kısımları kutsal su ile kapatılmış ve böylece şeytanlardan korunmuştur.

Kısaca ana şey hakkında

Pin
Send
Share
Send
Send