Rüya yorumu

Tanrım, Kral Davut’u ve onun bütün isteklerini hatırla

Pin
Send
Share
Send
Send


Tüm insanlara olumsuz duygulardan kurtulmalarını ve kimseyi kızdırmamalarını öneririm. Öfke durumunda, "Rab, Kral Davut'u ve tüm uyuşukluğu hatırla" duasını okumalısınız. Bugün size bundan biraz daha bahsedeceğim.

Öfke tehlikesi

Modern insanlar ne kadar kızdıklarını bile düşünmezler. Onlar için öfke uzun zamandır normal bir durum olmuştur. Ancak herkes bu duyguların ne kadar tehlikeli olduğunu unutmuş görünüyor. Bunun yıkıcı olduğu düşünülmemesine şaşmamalı. Hatırlarsanız, çoğu zaman insanlar arasında çatışmalara neden olan bir öfke dalgasıdır. Bu nedenle öfkenin 8 günahkâr tutku listesine dahil edilmesidir. Her ne kadar bazı insanlar bunun farkında bile değil. İşin garibi, ama öfkenin günah olmadığını düşünüyorlar. Ama sonunda kiliseye geliyorlar ve bunun kesinlikle böyle olmadığını anlıyorlar.

İncil, insanlara suçlularını affetmeyi ve kendilerine karşı kötülük etmemeyi ve duygularını tam olarak kontrol etmeyi öğretir. İtaat ve sadakat gerçek bir hristiyan ayırt etmelidir özellikleridir. Bunu öğrenebilirsin. Hristiyanlar için bu zor görevdeki asıl yardımcı, "Rab Tanrı, Kral Davut'u ve her türlü haksızlığı hatırla" metni olmalıdır.

Davut'un Hükümdarlığı ve Duananın Kökeni

Hemen Hristiyanların Kral Davut'a büyük saygı duyduklarını not etmek gerekir. Çünkü bilgelik ve alçakgönüllülükle ayırt edildi. Her ne kadar kral her zaman böyle niteliklere sahip değildi. Saltanatının başlangıcında tamamen farklı bir insandı.

Ayrıca, Hıristiyan kanonlarının aksine, adamın birkaç karısı vardı ve kategorik olarak kendi arzularını bir şekilde pasifize etmeye çalışmayı reddetti. Ancak, korkunç bir günah işledikten sonra her şey değişti. Duada tarif edilen bu günah olduğuna dikkat etmek önemlidir. İktidar kralının karakterinde tam olarak neyin değiştiğini anlamak için, bu hikaye hakkında daha ayrıntılı olarak konuşalım.

Bir gün, kral ormanda yürüyordu ve orada yıkanan çıplak bir kızlık olduğunu fark etti. Güzelliği ile onu çok etkiledi, hükümdar saraya götürmesi için emir verdi. Hükümdar, bu kız, Bathsheba'nın, savaş ağası Uriah'ın meşru eşi olduğu gerçeğinin farkındaydı. Yıllarca imparatora sadık bir şekilde hizmet etti. Ancak bu durum imparatorun günah işlemesini engelleyemedi.

Daha sonra bu ilişkinin iz bırakmadan geçemediği ortaya çıktı. Mutsuz kız hamile kaldı. Zina bir şekilde saklanabilmesi için kral derhal o anda başka bir ildeki komutanını çağırdı. Ancak şartlar öyle ki, insan gelemezdi. Sonra kral, kimsenin savaş alanında Uriah'a yardım etmeyeceği şekilde gizli bir emir verdi. Adam orduyu taarruza götürdüğünde, yoldaşları ayrıldı ve öldürüldü. Ölen komutanın karısı yasla biter bitmez saraya çağrıldı. Bundan sonra, Bathsheba imparatorun karısı oldu.

Bu günahı gizlemek için insan ırkından yönetti. Fakat Davut Yaratan'ı aldatamadı. Zina hakkında peygamberlerden birine bahsetti ve David ile konuşması ve doğru yola koyması için kaleye gitmesi talimatını verdi. Sarayda görünen peygamber, krala garip bir benzetme olduğunu söyledi. Bu hikayenin kahramanı David'indi.

Ancak onu ziyaret eden peygamber çok ustaca ustalıkla ayrıldı. Ve bu yüzden hükümdar bu hikayede ana karakterin kendisinin olduğunu anlayamadı. Hikaye sona erdiğinde, peygamber Davut'a adamın hakettiği cezayı sordu. Tabii ki, hikayeyi dinleyen kral öfkeli oldu ve dürüst bir Hıristiyan'ın bunu asla yapmaması gerektiğini söyledi. Adamın ölümü hakettiğini bile söyledi.

Kral, benzetmenin kahramana atamak istediği kararını verir vermez, bilge peygamber ona gerçeği söyledi. David'in ne tür bir günah işlediğini bildiğini söyledi. Dahası, Yaradan'ın, kusursuz zina için onu cezalandırmak istediğini belirtti. Günahının ciddiyeti o kadar büyüktü ki, gerçekten ölümle tehdit edildi. O sadece başka bir adamın karısıyla yakınlaşmadığı için.

Onu karısına götürmek ve işlenen günahı gizlemek için aldatmaya ve ihanete gitti. Tanrı'nın bu günahın farkında olduğunu duyan David, dizlerinin üzerine çöktü ve bir dua önerdi. Göklere merhamet etmeleri için dua etti. Duası kısaydı, ama En Yüksek olanı ona acımaya karar verdi. Tanrı bu talihsizliğin hayatını elinden almadı.

İlk başta, hiç kimse Rab'bin neden bu kadar ağır bir günah işleyenlere rahmet etmeyi reddetmediğini anlamadı. Sonuçta, bilindiği gibi, günahkarlar cehennem ateşinde yanmalıdır. Ancak bu hikaye, Rabbinin tökezleyen kölesiyle ilgili olarak ne kadar cömert davrandığını gösteriyor. Ve sonra, David'in neden cennetten merhamet dilenmeyi başardığı belli oldu.

Sonuçta, daha sonra alçakgönüllülük ve ihtiyat modeli oldu. O zamandan beri, Rabbin emirlerini asla ihlal etmedi ve doğru bir Hıristiyan olması gerektiği için yaşadı. Ayrıca, oğlu doğduğunda, David onu değerli ve dürüst bir adam olarak yetiştirmek için elinden geleni yaptı. Daha sonra oğlu çok ünlü oldu. Ne de olsa Kral Süleyman Davut'un oğluydu.

Dua tedavisi

Kral Davud'un hükümdarlığı ve çöküşünün tarihini inceledikten sonra, herkes kesinlikle duanın anlamını anlayacaktır. Sonuçta, bu dua ile Rabbe dönerek, David sordu:

  • merhamet - onun tarafından işlenen günahın yükünün tümünün farkında olan kral, yalnızca yaşamına devam etmek için değil, onu kefarete adamak için Rab'be affetmeye çalışmaya karar verdi;
  • aydınlanma - bu korkunç günahı mümkün olduğunca çabuk kefaret etmenin bir yolunu bulmak için kral aydınlanmasını istedi;
  • karakterin uyuşmazlığı - kral her zaman arzularına kolayca cevap veren ve onlara karşı koyamadığı sıcakkanlı bir adam olduğundan uyuşukluğu öğrenmek istedi.

Dolayısıyla, bu duayı sunan kişi, Rab’ye sadece aydınlanma ve merhamet göstermesini istemez. Ayrıca, uyuşmazlığı öğrenmek için Yaradan'a yalvarmaya çalışıyor. Sonuçta, itaat öğrenmek çok önemlidir. Ve eğer bir insan duygularını durdurabiliyorsa, öfkeyi kontrol altına alırsa, Rab'be daha yakın olması garanti altına alınır. Bu nedenle din adamlarının bu duayı olabildiğince sık kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Bir kişinin yardımı ile bir kişinin kendi öfkesini engellemenin gerçekten bir yolunu bulabileceğine inanılıyor. Bunun sadece içtenlikle dua etmesi gerekiyor. Bir insanın kendisi duyguları nasıl kontrol edeceğini öğrenmek istemiyorsa, kimse ona bu konuda yardımcı olamaz. Bu basit gerçeğin hatırlanması gerekir. Ne de olsa, dua sunan bazı insanlar, sihirli bir değnek darbesinden sonra hayatlarının değişeceğini umuyorlar. Duanı okudum ve uyuyakaldım. Ne yazık ki, bu mümkün değil.

Dua, Hristiyan'a yalnızca öfkeyi ve daha fazlasını yapmak için doğru ve etkili yolu bulmada yardımcı olacaktır. Diğer her şey tamamen kişiye ve arzusuna bağlıdır. Bu konudaki son rol inanç tarafından oynanmıyor. Eğer bir Hristiyan cennetin kendisine yardım edeceğine inanıyorsa, bu tam olarak ne olacak.

Dua ne korur

Rahipler böyle bir soruyu çok sık duyuyorlar. Çünkü tüm insanlardan uzak, bu duayı okumak için neden gerekli olduğunu anlıyor. Bazıları bu metni yalnızca aşırı durumlarda, öfkenin kişiyi tamamen ele geçirmesi durumunda kullanmanın gerekli olduğundan emindir. Gerçekten, böyle bir durumda, gerçek bir dua okunabilir. Ancak bu, yalnızca ani öfke patlamalarından koruduğu anlamına gelmez.

Kral David’in duası yardımcı olabilir:

  • Öfkeyi sakinleştirmek için - çoğu zaman bir insan sürekli olarak kendi içinde öfke hisseder. Bu konuda hiçbir şey yapamaz. Sadece bu duruma katlanmak zorunda. Bu, hiç kimsenin yapamayacağı böyle bir stres durumunda uzun süre kalmak. Er ya da geç, herhangi bir işlem yapılmazsa, korkunç olacak. Bunu önlemek için, içtenlikle cennetten yardım isteyen bir kişi bu duayı sunmalı;
  • kendini günahtan korumak için - bir kişi öfke gibi olumsuz ve yıkıcı duygulara maruz kaldığında, üzerine korkunç bir tehlike takılır. Ne de olsa, istediği zaman düşüşün kurbanı olabilir. Bu durumda, bu anı uyarmak ve zaman içindeki duyguları kontrol altına almak son derece önemlidir;
  • Kötü insanları reddetmek - çoğu zaman dürüst Hıristiyanlar öfkeyle takıntılı insanların mağduru olurlar. Bu insanlardan ciddi şekilde etkilenebilirler. Dahası, asıl tehlike, bir kişinin Tanrı'nın emirlerini tamamen unutabilmesidir.

Ayrıca, din adamları Kral Davud'un duasıyla ilgili sözlerin insanların kızgın düşüncelerden kurtulmasına yardımcı olacağından emin. Bu nedenle evden çıkarak her gün bir dua okumak tavsiye edilir. Bu, özellikle bir insanın çalışması belirli riskleri içeriyorsa önemlidir. Sonra Kral Davut’a yapılan dua gerçekten de mükemmel bir yardımcı olacak.

Sonuç

  1. Kral David’in duası bir kişiyi öfkeye karşı koruyabilir.
  2. Sadece öfkenin tamamen ele geçirildiği anlarda okuyamazsınız.
  3. Her gün bir dua okumak, kişinin kendini kötü düşünceleri olan insanlardan korumasına yardımcı olur.
  4. Bir kişi öfkeyle düşebileceğini hissediyorsa, bu duayı kullanması gerekir.

Pin
Send
Share
Send
Send