Rüya yorumu

Lord'a sabah duaları sunuyoruz.

Pin
Send
Share
Send
Send


Ben her zaman sabah namazlarını okurum ve herkese tavsiye etmelerini tavsiye ederim. Bugün Lord'a sunulabilen basit metinler göstereceğim ve sabah namazının kuralları hakkında konuşacağım.

Sabah namazının önemi

Bir çocuk doğduğunda, ebeveynler onu vaftiz etmek zorundadır. Ancak bunun üzerine Tanrı ile olan görüşmesi sona erdi. Gerçek şu ki, tüm ebeveynler çocuklarında Rab'be olan sevgiyi geliştirmeye hazır değil. Sakinleşmelerini sağlayan birçok bahane buluyorlar. Ne de olsa, Tanrı’yı banal istihdama katılma isteksizliğini açıklıyorlar. Ne yazık ki, çoğu insan gerçekten uygun bir bahane bulabileceklerini ve vicdanlarını yatıştırabileceklerini düşünüyor. Aslında, bu tamamen kabul edilemez.

Ayrıca, tam olarak ebeveynlerin inanca olan ilgisizliği nedeniyle çocuklar ateist olarak da büyüyorlar. Tanrı'nın var olduğu gerçeğini inkar etmeyebilirler. Ancak aynı zamanda, kategorik olarak belirli kurallara uymayı reddediyorlar ve Yaradan'ın emrettiği gibi emirlere göre yaşıyorlar. Çoğu zaman, Hristiyanlar ruhu sakinleştirmek ve Rab'be daha yakın olmak için sık sık dua etmeleri gerektiğini unuturlar. Özellikle, düzenli olarak verilmesi gereken sabah namazlarını unuturlar.

Tabii ki, Rab çok zarif. Ve bu nedenle, kaybedilen her ruh er ya da geç, ancak Rab'bi kabul etmek ve kalbini ona açmak için bir fırsat alır. Bir kişi kendisi için doğru yolu seçmek istediğine karar verdiyse, belirli kuralların çalışmasına dikkat etmek gerekir.

Aynı şey, sabah saatlerinde okunması gereken duaların incelenmesi için de geçerlidir. En azından bir kez kiliseye katılanlar, papazların Slavonik Kilisesi'nde duaları okuduğunu biliyorlar. Ancak, yeni başlayanlar için bu dili çok iyi anlamak oldukça zordur. Ve böylece itirafçılar, ilk olarak inananların anlayacağı dua metninin bu versiyonunu kullanmaları konusunda ısrar ediyorlar. Sabah namazı kuralı o zaman çok zor görünmüyor.

Onaylanmış ritüellere uygunluk

Birçok insan, hatta dinden uzak olanlar bile, uyulması gereken belirli kurallar olduğunu bilir. Bu kurallar sadece dualar için geçerli değildir. Dikkat edilmesi gereken bazı genel noktalar var. Bu, yakın zamanda inanca dönüşmüş insanlar tarafından bile yapılması gereken bir önkoşuldur. Bunların çok karmaşık kurallar olduğunu düşünmenize gerek yok. Çünkü öyle değil. Her şey çoğu insanın düşündüğünden daha kolaydır.

Hatırlanması gereken ilk şey, sabahları okunan duaların listesidir. Çünkü sabah ve akşam namazı birbiriyle değiştirilemez. İlk başta, bir insanın tüm duaların bir listesini hatırlaması oldukça zor olacaktır. Bu nedenle, ilk önce bir dua kitabı kullanmanın yanlış bir tarafı yoktur.

Ayrıca, hafıza problemleri nedeniyle, tüm insanlar bu metinleri öğrenemez. Ancak bunun da yanlış bir yanı yok. Çünkü eğer duaları sadece dua kitabından okumak bir hastalık ise, o zaman bu saygısızlık olarak kabul edilemez. Özellikle, hafızayı bozan bir hastalıktan muzdarip yaşlı bir kişiden bahsediyorsak. O zaman dua kitabındaki sabah duası tuhaf bir şey olmayacak.

Aynı derecede önemli olan pektoral haç kullanımıdır. Diğer dinlerde olduğu gibi, Ortodoksluğun da kendi inançları vardır. Bu durumda pektoral haçtan bahsediyoruz. Haç çok güçlü bir koruma işlevi gördüğünden kesinlikle tüm Hıristiyanların giymesi gerektiğine inanılıyor. Her ne kadar çok kişi bu kurala uymuyor.

Ayrıca, tüm Hristiyanlarla ilgili birkaç kural daha hatırlamak önemlidir:

 • ikonların ve kutsal eserlerin kuşağı - neredeyse tüm inananların evlerinde ikonların durduğu özel köşeler vardır. Bu simgelerin önünde duran bir adam dua etmeli. Ayrıca rahipler, Hristiyanların yenilmez kalıntılara dokunmak için kiliseye düzenli olarak katılmaları gerektiği konusunda ısrar ediyorlar;
 • hac ziyareti - Ortodoks'ta ziyaret edilen Ortodoks kutsal mekânlarını ziyaret edebilirsiniz. Herkesin kutsal yerleri ziyaret etmeleri gerektiğine inanıyor. Bu tür gezilerin, insanlar tarafından Rabbin insafını almak için sıkça yapılması dikkat çekicidir. Özellikle, ailelerinde keder olduysa ve kendi başlarına baş edemiyorlarsa;
 • mesajların gözlenmesi - belki de bu, son zamanlarda inanca gelen insanlar için en utanç verici an. Sonuçta, diyetlerini sınırlamaları ve daha önce edindikleri yiyecek alışkanlıklarından kurtulmaları gerekiyor. Tabii ki, bu kolay değil. Ancak, bir kişi kendini yemeğe sınırlandırarak ruhunu arındırır;
 • tatil ibadetine katılmak bazılarının unutacağı çok önemli bir husustur. Bir kişi hafta içi kiliseye katılırsa bu çok iyidir. Ancak, tatil ayinleri hakkında hatırlamak gerekli. Sabah ibadetine katılmak da istenmektedir.

Bir dua sunarken, bir kişinin ruh ruhunun önemini de hatırlaması gerekir. Gerçek şu ki dua okumak her zaman bir zevk olmalıdır. Bir görev veya yük olarak kabul edemezsiniz. Sabah duaları her gün okunması gerektiğinden, zamanla, bazı insanlar gerçekten bu günlük ritüeli bir yük olarak algılamaya başlarlar. Tabii ki, bu durumda iyi bir şey beklemek zorunda değildir.

Bir dua okumaya hazırlanırken, olumlu bir şekilde ayarlamaya çalışmalı ve Rabbe ne soracağınızı düşünmelisiniz. Dua ederken, bir kişi arzusunu düşünmelidir. Tabii ki, dindar olmalı. Hiçbir durumda bir başkasına kötülük dilemez, günahkar için ceza talep edemez. Rab’nin her şeyi bildiği unutulmamalıdır. Ve kesinlikle istemlere ihtiyacı yok. Bu nedenle, başka birinin günah işlediğini hatırlatmaya gerek yoktur. Kısa bir dua kuralı da bunu öğretir.

Rahipler, Rab'be gönderilen duaların çoğunun hala yanlış olduğunu iddia ediyorlar. Sonuçta, insanlar suçluları için ceza istiyorlar. Bu tür istekler arzu edilmez. Ortodoksinin, kendisine hakaret edenleri affetmeyi öğrettiği gerçeğini anlamak ve kabul etmek gerekir. Aynısı mürtedler için de geçerli. Ateşli bir Hristiyan'ın bile henüz iman edemeyen birini kınama hakkı yoktur. Çünkü görevi tam olarak bunun tam tersi. İnanmayan kişiyi hakikat yoluna sokmak için neler yapabileceğini düşünmelidir.

Sabah namazı nasıl okunur?

Ortodokslukta çok sayıda dua vardır. Her birinin belirli bir anlamı vardır. Ayrıca dualar da kurallara göre okunmalıdır. Sabah namazlarından bahsedersek, bazı kanonlara göre de okunmaları gerekir.

Onları daha ayrıntılı olarak düşünün:

 1. Uyandıktan hemen sonra bir duayı okumanıza gerek yok. Önce bir kişinin rahat ettiği kıyafetleri yıkamalısınız.
 2. Evde dua okuyan bazı kadınlar bir eşarp bağlamayı unuturlar. Bu yanlış, çünkü temel kurallardan biri bir kadının evde bir fularda dua etmesi gerektiğini söylüyor.
 3. Dua etmeden önce birkaç dakika oturmanız ve sakince ayrılmış bir şeye düşünmeniz gerekir. Bu gereksiz düşüncelerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.
 4. Yalnız dua etmek gerekir. Dahası, hiçbir şeyin dikkatini dağıtmamaya çalışmak gerekiyor.
 5. Dua kitaplarını, duaları ezberleyemeyen insanlar için kullanabilir.
 6. İkonların önündeki duayı okuyarak lambayı yakmalısınız. Eldeki değilse, düzenli bir mum kullanabilirsiniz.

Bu kurallar birçok insanın unutmasını sağlar. Elbette kimse, Rab’nin kilisenin kuralları tarafından önerilmeyen duaları duyacaklarını kesin olarak söyleyemez. Ancak, Rab'bin samimi olan taleplere kayıtsız kaldığına dair hiçbir kanıt yoktur. Ne de olsa, samimiyet önemli. Bu nedenle, bütün kurallara göre dua okuyan bir günahkarın, kalbinde bir samimiyet yoksa cennete ulaşabileceğini düşünmek gerekli değildir.

Sabah namazının özellikleri

Dua kitabında gerekli tüm duaları bulabilirsiniz. Sabah namazlarının tam bir listesini içerir. Burada sadece rahipler, kiliseye uzun zamandır devam edenlere kullanımı tavsiye ediyor. Ve son zamanlarda dine dönüşen insanlar için kısa bir liste kullanmak daha iyidir. Sadece okunan dua sayısını kademeli olarak artırmak gerekli olacaktır.

Rahiplerin kendilerinin, Rusların tüm sabah namazlarını kesinlikle okumakta ısrar etmemeleri dikkat çekicidir. Onların görüşüne göre, burada sadece samimiyet önemlidir. Bir kişi yalnızca bir kez içtenlikle dua ederse, 100 kez dua etmek ve tamamen içgüdüsel olarak yapmaktan daha iyi olacaktır.

Sonuç

 1. Sabah namazı sadece sabahları okunur. Hiçbir durumda akşamları onları okuyamaz.
 2. Belli kurallara uyarak onları okumalısınız. Bu çok önemlidir, çünkü kilisenin kanunları bağlayıcıdır.
 3. Yeni başlayanlar için ihmal edilmesi gerekmeyen özel hoşgörü icat etti.
 4. Dua etmek, ikonların önünde durmaktır. Ayrıca gereksiz ve yanan bir mum veya lamba olmamalıdır.

Pin
Send
Share
Send
Send