Rüya yorumu

Sarov Seraphim'den kısa dua kuralı

Pin
Send
Share
Send
Send


Bütün cemaatçilere Sarov'un Seraphim kurallarını takip etmelerini şiddetle tavsiye ederim. Bugün size özlerinin ne olduğunu söyleyeceğim ve ayrıca bu azizin hayatından hikayeler üzerinde duruyorum.

Sarov Aziz Seraphim'i

Sarov'dan Seraphim Hristiyanlık'ta çok önemli ve saygın bir kişidir, çünkü bu Aziz dinimizin gelişimine ve geniş kitlelere tanıtılmasına büyük katkı sağlamıştır. Hayatı boyunca ruhsal gelişmeye kendini adadı ve sadece Rab'be kendi başına yaklaşmaya çalışmakla kalmadı, aynı zamanda etrafındakilere de mümkün olan her şekilde yardım etti.

Bu adam gerçekten doğru bir yaşam sürdü ve insanlar tarafından tanrısal işleri ve akıllıca tavsiye ettiği için hatırlandı. Ölümünden sonra bile, bakımının acısını ve ihtiyacını bırakmadı, azizlere katılması sayesinde, buna ihtiyaç duyanlara, içtenlikle isteyenlere gerçek yardım sağlayabildi. Başka bir dünyaya gittikten sonra, öğretileri şeklinde tüm insanlığa büyük bir hediye bıraktı, çünkü Sarov'un Seraphim'in kuralı, birçok insan tarafından kullanılan nesilden nesile dikkatlice geçiyor.

Bu kutsal ihtiyarın hayatının kısa bir açıklaması

Doğumda Seraphim Sarovsky tamamen farklı bir isim aldı - Prokhor. Babası bir tüccar olduğu ve ticaretle başarılı bir şekilde uğraştığı için oldukça iyi ve varlıklı bir ailede büyüdü. Bununla birlikte, mevcut servet çocuğu asla çekmedi, çünkü çocukluğun erken dönemlerinden beri manevi gelişimin ve kendi dinine bağlılığın önemini anlıyordu. Prokhor'un ailesi Kursk'ta bir katedralin inşası için hayırsever bağışlarda aktif olarak yer almıştı, bu yüzden çocuk her zaman gözlerinin önünde doğru bir örneğe sahipti.

Çok küçük yaşta (bazı kaynaklar bunun on yaşında olduğunu iddia ediyor), çocuk ağır bir hastalığa maruz kaldı ve olumlu bir sonuç için umut olmadığında, anne, gerçek bir Hıristiyan olan, dini bir alayı yapan insanlara bebeği getirdi. Ondan sonra hastalık geri çekildi ve Prokhor hala hayattaydı. Çocuğa ana faaliyetinin vektörünü açıkça belirten böyle harika bir olay ve din ve inançla ilgili derinlemesine soruları anlamaya başladı.

Seraphim tüm yaşamını Yüce Lord'a adadı ve aynı zamanda aktif olarak savaşını yaptı. Asla aşırılıkta, ne gıdada ne de giysi ve sığınağa düşkündü. Bunu yaparak, yaşlı artan ruh halindeki arzuların ve arzuların tatmininin değil, ruhun gelişiminin önemini giderek daha fazla anlamıştı.

Modern Ortodoks insanlar, Serafim Sarovsky örneği sayesinde kendi maneviyatlarına daha fazla dikkat etmeli ve basit ve rahatsız edici bir yaşamın tüm yönleriyle önemini anlamalıdır.

Zenginlik ve lüksü reddeden aziz bir manastıra gitti ve zamanının neredeyse tamamını en yüksek güçlerle dualara ve iletişime adadı. Tabii ki, herkes bu kısıtlamalara ihtiyaç duymuyor, özellikle de modern dünya çok farklı gereksinimler gerektirdiğinden ve hayatın ritmi her gün hızla hızlanıyor. Dayanmanız gereken en önemli şey, yeryüzünde biriken maddi değerlerin ve paranın sizinle cennete götürülememesidir. Tanrı'nın ve Azizlerin önünde, yalnızca edindiğiniz ve geliştirdiğiniz şeyler ile manevi düzlemde görüneceksiniz. Bu nedenle, günlük Yüce'ye dönmenin ve tüm Tanrı'nın emirlerini yerine getirmenin önemini anlayın. Bir Ortodoks insanın hayatını kolaylaştırmak için Seraphim, meslekten mahrumiyet kuralını bıraktı.

Bunun için tarif edilen dua kurallarının talimatlarına uymanız gerekir.

Tanrı Krallığına hevesli olan herkesin hatırlaması gereken en önemli şey, düzenli dua uygulamalarının önemidir. Bununla birlikte, bu baskı altında değil veya cezalandırılma korkusuyla değil, kalbin derinliklerinden gelen niyetlerin en iyisi ile yapılmalıdır. Bunu yaparken neşe ve zarafet deneyimlemelisiniz, üstelik, gerçekten manevi bir kişi emekli olabileceği ve manevi pratiklere başlayabileceği anı dört gözle bekliyor. Eğer sahip değilseniz, o zaman üzülmenize ve üzülmemelisiniz, çünkü inanç ve Tanrı'ya olan tutumunuzu dikkatlice analiz etmeniz ve bununla ilgili tüm olumsuz sınırlayıcı inançları ortadan kaldırmanız gerekir.

Seraphim Sarovsky takipçilerini çok güçlü bıraktı, ama aynı zamanda her koşulda Yüce ve ruhunuz için zaman bulmanızı sağlayacak son derece basit bir araç. Dua kuralının gücü, sizi anında doğru şekilde ayarlayabilecek ve inanç sakinlerine inanca bağlılık gösterecek üç kısa ama çok güçlü kutsal metin içermesidir.

Örnek niteliğindeki pek çok Hristiyan, günlük olarak Devrinin Yaşlılarının talimatlarını kullanır, çünkü onlara, serbest zamanın mutlak olmayışı sırasında bile, Rab yasalarını takip etmelerine ve bir maneviyat durumu sürdürmelerine izin verir.

Ortodoks insanlar için dua kuralını doğru kullanmak

Seraphim, hayatı boyunca öğrencilerine vaaz verdi ve manevi uygulamaların düzenliliğinin önemini hacılar haline getirdi. En önemlisi, insanlara sadece doğru olanı nasıl yapacaklarını söylemediği, aynı zamanda örneğini de gösterdiğidir. Yaşlılar, düzenli olarak sabahları ve akşamları kutsal metinleri okuduklarını söyleyerek, insanların çok fazla zaman harcamadıkça ruhlarına muazzam faydalar getirdiğini savundu.

Peki, Sarov'un En Kutsal Yaşlı Seraphim'i kurallarında neler tavsiye etti:

  • Uyandıktan sonra, bir insanın yapması gereken ilk şey, gelecek gün ve tüm planlanan şeyler için Tanrı'nın rahmetini almaktır. Bu, normal günlük rutinin başlamasından önce sabah yapılmalıdır, çünkü bu şekilde yaşam önceliklerini ve dinin kaderinizdeki önemini göstereceksiniz.
  • İkonostasisin önündeki duaları yanan bir mumla okumak tavsiye edilir.
  • Her zaman belli bir dizi ve kutsal metinleri okuma sıklığını izleyin. En başında, Hristiyanlığın en önemli duası olan “Babamız!” İfadesini üç kere okumalısınız. Sonra “Meryem Ana Şarkısı” namazı da üç kez okunur. Ve sonuç olarak, İman sembolü bir kez okunur.
  • Tüm gün boyunca Rab'bin yüce olanına dönmeyi de unutma, sen kendin için doğru kelimeleri seçebilirsin. Asıl mesele, kendinize Hristiyan için ilk etapta gerçek inanç olması gerektiğini ve sonra maddi yaşamın önemli olduğunu hatırlatmaktır.
  • Böyle bir fırsatınız ve arzunuz varsa, öğle yemeğinde Kutsal Seraphim dua kuralını tekrarlayabilirsiniz. Bunu simgenin önünde yapmak gerekli değildir, tenha ve sessiz bir yer bulursanız yeterli olacaktır.
  • Tüm duaları aynı sırada ve aynı sayıda okuduğunuzdan emin olun.

En Kutsal Olan, sistematik Ortodoks manevi uygulamaların, bir kişinin gerekli mükemmelliği mümkün olduğunca günahkar bir bedende gerçekleştirmesini sağlayacağını iddia etti. Ayrıca, iyi eylemlerin, dürüst bir Hristiyan yaşamı için aynı temel olduğu unutulmamalıdır. Yaşlı, örneğine göre yardımseverliğin ve yoksulluğun muhtaçların yararına reddedilmesinin gönül rahatlığı ve zerafete götürecek doğru bir yol olduğunu gösterdi.

Bu dualar neden kuraldadır ve başkaları ile değiştirmek mümkün mü?

Bir nedenden dolayı böyle bir dua birleşimi seçilmişti ve derin bir manevi anlamı var, çünkü Kutsal Yaşlı'nın emirlerinin yaratılması için çalıştığına şaşmamalı.

Her Dua Metninin, Sarov'un Kutsal Yaşlı Seraphim'in yönetimindeki anlamı:

  • “Babamız” Hıristiyanlıkta temel bir duadır, çünkü bu sözler bize Yüce Rabbimizden oğlu İsa Mesih'in ağzından iletildi.
  • İkinci dua ise kutsal annenin gökdelen sahibi Başmelek Mikail'den bir armağanıydı.
  • Son metin, Ortodoksyanın bütün ana dogmalarını içerir, bu yüzden okurken özel bir farkındalık gerektirir.

Kısa dua kuralının değiştirilmesi tavsiye edilmez, çünkü bileşenlerinin her biri özel bir anlam ile seçilmiştir. Duaları aynen Sarovskii'den Seraphim'in bize emanet ettiği şekilde kullanın.

Sonuç

Pin
Send
Share
Send
Send