Rüya yorumu

En güçlü dua değişen kaderi, Wonderworker Nicholas'a.

Pin
Send
Share
Send
Send


Yıllarca papaz gibi görüneceğim ve zor kaderi olan insanlarla tanışacağım. Hayatınızı dua ederek etkileyebilirsiniz. Bugün size Wonderworker Nicholas'ın kaderi hakkında nasıl soru soracağınızı anlatacağım.

Kötü bir kaderle nasıl baş edilir

Her insanın kendi kaderi vardır. Ama bazen bu kader o kadar dayanılmaz hale geliyor ki, bir insan kendi hayatını almayı düşünmeye bile başlıyor. Ve birkaç kişi bunun büyük bir günah olduğunu düşünürken. Daha doğrusu, Hıristiyan inancına göre, bir kişinin ölümden sonra sonsuza kadar bedelini ödeyeceği ölümcül bir günahtır. Ne de olsa, kendini ıstırabından kurtarmaya ve hayattan ayrılmaya karar verdi. Bu nedenle, Yaradan'ın planını ihlal etti ve parasını ödemek zorunda kalacak.

Ama kaderini değiştirmeyi deneyebilirsen neden kendini hayattan mahrum ediyorsun? Elbette, birçok insan için böylesine basit bir çağrı, alay konusu gibi gelebilir. Çünkü her insan kendisine gelen yaşamda katılımsız yardım ile başa çıkamaz. Fakat sonuçta hiç kimse inananın kaderle tam yalnızlık içinde savaşması gerektiğini söylemedi. Nicholas Wonderworker ve duası ona bu konuda yardımcı olabilir.

Kader: kaçınılmazlığı veya bir şeyi değiştirme yeteneği?

Günümüzde, her insanın kendi kaderinin yaratıcısı olduğu ifadesi oldukça popülerdir. Derhal, din adamlarının kategorik olarak buna katılmadığını belirtmek gerekir. Onların görüşüne göre, insan yaşamında olan her şey cennetin iradesinin yalnızca bir tezahürüdür. Başka bir deyişle, insanın kaderi sadece Rab ve başka hiç kimse tarafından yönetilmez. Yaratılışını kendileri için gelecek seçmek için verilen değil. Ancak bu, hiç kimsenin başka seçeneği olmadığı anlamına gelmez.

En Yüksek'in yaratılışı, kilisenin kanonlarına göre yaşamayı bağımsız olarak seçebilir veya bir mürted olabilir. Bir Hristiyan ilk seçeneği seçerse, kaderi mutlu olacaktır. Kendisini Rabbin hizmetine adayarak, bir Hristiyan ilahi bir lütuf alacak. Bütün girişimleri başarılı olacak. Sonuçta, o en yüksek iyiliği alacak - cennetin lütfu. Ancak, yalnızca doğru bir yaşam süren kişiler, En Yüksek’lerin lehine güvenebilirler.

Günahlarından tövbe etmeyen günahkarlar hayatlarını asla huzur içinde yaşayamazlar. Sonuçta, göklerin büyük miktarda test gönderecekler. Ve hepsi çok karmaşık olacak. Bu acımasız görünebilir. Bununla birlikte, böyle bir önlem alınması gerekir, böylece bir kişi günahkar ve tövbe ettiğini kabul edebilir. Papazların, yukarıdan gönderilen bir hastalığın bazen bir insanın günahını durdurmak için gerekli olduğunu söylediği hiçbir şey için değildir.

Ve rahiplerin kendileri, Yüce tarafından hazırlanan kaderi değiştirmenin kolay olmadığından emin olmalarına rağmen, böyle bir fırsatın varlığını inkar edemezler. Tanrı'nın, hatalarını düzeltmek ve kaderi daha iyi hale getirmek için bir şans bulabileceği düşünülmektedir.

Şefaat için kim sormalı?

Bildiğiniz gibi, her insanın koruyucu meleği vardır. Ama sadece o kişiyi koruyamaz. İnsanları koruyan başka azizler de var. Sonuçta, onlar da hayatta sadece ölümlülerdi. Ve bu nedenle, hiçbir şey onlara yabancı değildir. Bu son derece önemli bir açıklamadır. Bir erkek olarak doğmuş olanlar, bazen günaha karşı koymanın ve zorluklarla ve zorluklarla baş etmenin ne kadar zor olduğunun farkındadırlar. Bu nedenle, bir problem ortaya çıktığında, rahiplerin her şeyden önce prelate'den şefaat talebinde bulunmalarını önermeleridir.

Bununla birlikte, bazen yardım için hangi azize bakacağını tam olarak anlamak o kadar kolay değildir. Bunun nedeni, Ortodokslukta pek çok azizin kaplanmasıdır. Ve belli bir zamana kadar inançtan uzak olan bir kişi için, kimlerin dua vermesi gerektiğini anlamak çok zor.

Derhal, kaderin değişmesi için dua edecek daha iyi seçenekler için bol miktarda seçenek olduğu belirtilmelidir. Ancak bir insana böyle bir fırsat verebilecek en güçlü patronun, Wonderworker Nicholas olduğu düşünülmektedir.

Ona yöneltilen en güçlü dua birçok yönden yardımcı olabilir. İnsanlar ona dua eder ve farklı şeyler ister:

 • bedenleri hastalıktan etkilenen akrabaların iyileşmesi ve ilaçların güçsüz olması;
 • Bir insanın hayatında değişiklikler olduğu zaman, büyük sıkıntı yaratmaya başlayan iç huzuru hakkında;
 • tüm girişimlerde şans;
 • kişisel hayatındaki mutluluk hakkında.

Bu isteklerle en sık olarak azizlere hitap ederler. Bu, hayatı boyunca Nicholas'ın Wonderworker'ın birçok mucizeler yarattığı gerçeğiyle açıklanır. Aslında bu sebepten dolayı onun meraklı isminin takma adı verildi. Birçok Hıristiyan, azizin yardım edemeyeceği böyle bir şey olmadığına inanıyor. Ayrıca, tövbe etmek için zihinsel güç bulabilen günahkarları fazlasıyla desteklemektedir.

Aziz tarafından yaratılan mucizeler hikayeleri

Aziz'in ne kadar güçlü olduğunu anlamak için Mucize-İşçi Nicholas, önce hayatının tarihini tanımak zorundasın. İşin garibi, ancak çok azı sadece bu azizin hayatına değil, aynı zamanda yaptığı mucizelere de aşina. Bu nedenle, bir ricada bulunmadan önce, hayatını nasıl yaşadığı hakkında bir şeyler öğrenmek gereksiz olmayacaktır.

Gelecekteki aziz, fakir ama dindar Hıristiyanlardan oluşan bir ailede doğdu. Bir çocuğun doğumundan önce bile, ebeveynler onu Rab'den bir lütuf olarak kabul etti. Ve bunun nedeni basitti. Uzun yıllar boyunca Nonna ve Theophan bir çocuğu gebe bırakamadı. Ancak, Rab'be ciddiyetle dua etmeye ve ondan merhamet istemeye devam ettiler. Nonna hamile kaldığında, derhal bunun Rab'den bir hediye olduğunu anladı. Sonuçta, tüm yerel şifacılar, anneliğin neşesini asla hissetmediği konusunda ikna oldular.

Bir bebek olarak Nikolai dünyaya gerçek mucizeler göstermeye başladı. Doğumundan hemen sonra ilk mucize gerçekleşti. Annesi ağır hastaydı. Birçoğu, kadının, doğumunun, hastalığının ne kadar şiddetli olduğu konusunda hayatta kalamayacağına ikna edildi. Ancak birçoğunun sürprizine göre, sadece hayatta kalmakla kalmadı, aynı zamanda tamamen iyileşti. İkinci mucize, bebeğin vaftiz edildiği anda gerçekleşti. Ne de olsa, yazı tipinde üç saat durdu. Aynı zamanda, yetişkinlerin hiçbiri onu tuttu. Tek başına yenidoğan yazı tipinde durabildi ve böylece Kutsal Üçleme'ye saygı duymayı başardı.

Nicholas, küçük yaşlardan itibaren Rab'be özenle dua etti ve ilahi yazıları inceledi. Minnettarlık aramayacağından, iyi işlerini gizlemek için elinden geleni yaptı. Bir gün, harap bir tüccarın ne kadar acı çektiğini öğrendi. Her şeyini kaybetmiş olan ailesi yavaş yavaş açlıktan ölüyordu. Umutsuz, adam büyük bir günah planladı. Üç kız çocuğunun babası olarak, onları zina etmeye vermeye karar verdi.

Sonuçta, açlıktan kaçmak için para alabilmesinin tek yolu. Talihsiz günahkârın ne kadar korkunç bir eylemi planladığını öğrenen Nikolai, yardımına acele etti. Gecenin örtüsünün altında, evinin avlusuna gizlice girdi ve orada tam üç torba altın bıraktı. Altın bulduktan sonra günahkar, Rab ve rahmetine inandı. Yani, aziz insanları yalnızca açlıktan kurtarmaz, aynı zamanda onları imana da dönüştürür.

Kaderi değiştirmek için bir dua nasıl okunur?

İşte ana konuya geldik. Ancak, duanın metnini okumadan önce, okumanın inceliklerini incelemeniz gerekir. Rahiplerin, kaderi değiştiren bir dua da dahil olmak üzere, herhangi bir kilisenin kanonlara göre yetiştirilmesi gerektiği konusunda ısrarcı olmadıkları hiçbir şey değildir. Çünkü bu, dua sunacak olanın niyetinin ciddiyetini açıkça gösterecektir. Ek olarak, kurallara uymak, bir insanın, duayı yükseltme sürecine tamamen konsantre olmasını sağlayacaktır:

 1. Duaları okurken oruç tutmaya gerek yoktur. Ancak, kendinizi en azından biraz sınırlamanız önerilir. Örneğin, sigara içmeyi ve alkol almayı bırakın ve ayrıca fazla yemek yememeye çalışın.
 2. Kaderi değiştirmek için, dua üst üste 40 gün okunmalıdır. Herhangi bir nedenle bir gün kaçırıldıysa, her şeye yeniden başlamanız gerekecek.
 3. Bir sayfadan dua okumak yasaktır. Ancak, bir kişi metnini ezberlemeye çalışırsa, çok daha iyi olacaktır.
 4. Aziz ile namaz kılan üç kez ibadet etmek gerekir. Dua ilk kez sakin bir sesle yüksek sesle okunur, ikinci kez düşük sesle yapmak gerekir ve üçüncüsü tamamen zihinseldir.
 5. Aziz simgesinin önünde dua etmeniz önerilir. Lütfen 40 günlük dua okumaları tamamen tamamlanıncaya kadar kaldıramayacağınızı unutmayın.
 6. Simgeden önce lambayı yakmanız gerekir. Ancak bunu yapmak için önce papazın iznini almalısınız.

Gördüğünüz gibi tüm bu kurallar kesin değil. Mümkün olandan daha fazlası. Bu nedenle, kaderi değiştirmeye karar verirken, bahaneler aramayı bırakmalı ve sadece 40 günlük duaları dinlemeye başlamalı ve kendiniz için dua etmelisiniz.

Sonuç

 1. Gerçek kaderini değiştir. Fakat bunun biraz çaba sarf etmesi gerekecek.
 2. Kaderi değiştirmek için en güçlü ve en etkili dua, Wonderworker Nicholas'a hitaben yapılandır.
 3. Arka arkaya 3 gün 40 günde bir duayı okumak gerekir.
 4. En az bir günü kaçırırsanız, her şeye yeniden başlamak zorunda kalacaksınız.
 5. Bir dua okurken bazı kısıtlamalar getirmeniz önerilir. Oruç isteğe bağlıdır, ancak bazı kısıtlamalara uymak gereklidir.

Pin
Send
Share
Send
Send