Rüya yorumu

Yuryev günü ne anlama geliyor ve bu tatilde ne yapmalı

Pin
Send
Share
Send
Send


Kilise takviminde pek çoğunun bilmediği birçok tatil var. Ve her birinde belirli etkinlikler insanlar için veya zıtlar için uygundur. George Günü, büyük şehit George the Victorious anısına adanmış bir bayramdır. Günün adı neden Yuryev, eğer kutsal isim George ise, bu gün ne yapılabilir ve yapılamaz ve ne tür bir tatil bu yazıdan öğrenilir.

Neden St. George günü, St. George kim?

Kilise isimleri arasında George ismi yoktur, dolayısıyla tatil Rus usulü olarak adlandırılır: Yegoriy bahar, Yuri bahar, Yegoriy - tembel pulluk. En yaygın Yuriev Günü adıdır.

George, Lübnan’da zengin bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi ve Hıristiyan dininde büyüdü. Askerliğe kaydolan genç adam, olağanüstü bir zihin, cesaret ve cesaretle ayırt edildi. Genç adam alışılmadık derecede güzeldi, gururlu bir duruş ve görkemli bir görünüme sahipti. Hemen İmparator Diocletian'ın favori savaşçısı oldu.

İmparator yetenekli bir liderdi ve ustaca hükmetti. Ancak, yönetici, putperestliğin şiddetli bir destekçisi idi ve bu dini Roma İmparatorluğu'nda yeniden canlandırmak için bir hedefi vardı. İnançlarına göre Hristiyanlardan nefret ediyordu, onları kara emeğe zorladı ve bir hata durumunda acımasızca katledildi.

George nasıl öldü ve neden muzaffer oldu?

George, bir zamanlar Diocletian’ın Hıristiyanlarla ne yaptığını öğrendi ve onlar için çok üzüldüğünü hissetti. İmparator, inancını öğrenirse, aynı işkencelerin onu beklediğini anladı. Bu nedenle, genç savaşçı köleleri serbest bıraktı, tüm mülklerini muhtaçlara dağıttı ve vali olarak göründü ve Hıristiyan olduğunu ilan etti. Kralı zulüm ve adaletsizlikle suçladı. İkna edici bir şekilde konuştu ve konuşması doğru öfkeyle doluydu.

İmparator savaşçıyı Mesih'ten vazgeçmeye ikna etmeye çalıştı, ama genç adam bükülmedi. Ve sonra yönetici, bir işkenceye maruz bırakarak George'u bir zindanda hapsetme emri verdi. Yere zincirlendi ve göğsüne kocaman bir taş kondu. Genç adam kararlı bir şekilde katlandı, Lord'u övmeye devam etti ve onu inkar etmedi. Sonra onunla daha acımasızca alay etmeye başladılar: kırbaçlarla dövüldüler, üzerlerine asit döktüler, içinde çivili ayakkabılarla koşmaya zorladılar.

Genç adam cesurca tüm acılara katlandı ve pes etmedi. Ve sonra imparator başını keserek bir savaşçının idamını emretti. Bu 23 Nisan 303'te gerçekleşti. Olağan takvime göre, St George Günü kutlamalarının tarihi 6 Mayıs'ta düşüyor. George, korkunç bir işkence olsa bile, Hıristiyanlığın dininden vazgeçmedi. Kral Diocletian'ı yendi, bu yüzden Muzaffer dendi. O zamandan beri, her 6 Mayıs'ta, kilise bu büyük şehit anısına adanmıştır.

Neden ikonlar George bir yılanı öldürüyor?

Simgelerde şehit, beyaz bir ata oturan bir binici olarak tasvir edilmiştir. Elinde yılana sallanan bir kılıç tutuyor. Bu görüntü, George'un ölümünden sonra ortaya çıkan efsaneyle ilişkilidir.

Aziz Beyrut'ta, birçok yılanın bulunduğu yaylalarla çevrili olarak doğdu. Efsaneye göre, bir zamanlar göle yerleşmiş büyük bir yılan gibi korkunç bir canavar. Her gün canavar avlanmaya ve yerel sakinleri öldürmeye başladı. İnsanlar ondan çok korkuyorlardı ama onunla kavga edip nüfusu koruyacak cesur bir adam yoktu.

Canavarı yatıştırmak için sakinler her gün insan tarafından yenilmesini sağlamak için başladı. Bu amaçla, çok kullanılmış. Kimin bıraktığı önemli değildi. Hem genç erkekler hem de kızlar feda edildi. Fakat bir keresinde mezura yerel bir yöneticinin kızını gösterdi. Kız göle götürüldü, bağlandı ve bir yılan tarafından yenilmek üzere bırakıldı.

Korku ile korkunç bir canavarın görünmesini bekledi. Ama birdenbire at üstünde genç bir adamın parlayan bir görüntüsünü gördüm. Kılıcını salladı ve yılanın kafasını kesti. Muzaffer George'du. Mucizevi görünüşüyle ​​kızı kaçınılmaz ölümden kurtardı ve Beyrut'ta insanların ölümünü durdurdu. Bu şehrin sakinleri daha önce putperestlerdi, ancak böyle bir mucizeden sonra İsa'ya inanan dini Hıristiyanlık olarak değiştirdiler.

George Günü'nde neler yapılamaz ve yapılamaz?

6 Mayıs, çalışma toprakla başlıyor. Bu gün en iyisi bahçe arazilerini temizlemeye, çöpleri yakmaya ve toprağı gübrelemeye adanmıştır. Bu günde dünyanın en duyarlı olduğu düşünülüyor, çünkü 6 Mayıs'ta kutsal adamın emanetlerine ihanet edildi. Bu gün ekilen meyveler, meyveler ve sebzeler sonbaharın sonuna kadar zengin bir hasat verecek ve toplanan meyveler lezzetli ve sulu olacaktır.

Egory gününde ilkbahar evcil hayvanlara dikkat edilmelidir. Hayvanları yıka, saçlarını fırçala ve iyi besle. 6 Mayıs'ta yapılacak bu kadar basit bir eylem, hayvanların sağlıklı olmalarına, yavrulara devam etmelerine ve daha sonra lezzetli et vermelerine yardımcı olacaktır.

St. George Günü, aynı zamanda çobanların tatili olarak kabul edilir. Tebrik edilir ve sembolik hediyeler verilir. Ve 6 Mayıs'ta çobanlar çırpılmış yumurta ile beslenir. Böyle basit bir ayin, sürüyü bir yıl boyunca başarıyla yönetmelerine ve kaybetmemelerine yardımcı olur.

Egory gününde, bahar yün ile meşgul olmamalıdır. Etkinliği eğirme veya örme ile ilgili olan kadınlar ipliğin yönüne bile bakmamaya çalışırlar. Kurtların yerli sürülerden koyunları çalabileceklerine inanılmaktadır.

George Günü İşaretleri

Atalarımız 6 Mayıs'ta belirli şeyler olursa, bunun somut sonuçları olduğunu fark ettiler. İşte bazı özellikler:

  • Don bu gün zengin bir darı ve yulaf hasadı vaat ediyor.
  • Sıcak bir gün erken yaz büyüler.
  • O gün yağmur yağarsa, çok fazla çim yetişir.
  • Kuzey rüzgarı soğuk sonbaharı ve erken donları önler.
  • Egory'de bir huş ağacı yaprakları üzerinde bir gün büyükse, zengin bir hasat için bekleyin.
  • 6 Mayıs'ta kimseyle kavga edemezsiniz - gök gürültülü fırtınalardan ölebilirsin.

Sonuç

Ortodoks tatillerinin ciddi zeminleri var. Aziz George Günü, kayda değer bir savaşçının ölümü ve daha sonra büyük şehit olan George Muzaffer olarak ortaya çıktı. Bu günde, hayvanlara ve toprağa elverişli bir şekilde girişti. Herhangi bir kilise tatilinde olduğu gibi, yakın insanlarla çatışma ve kavga olmamalıdır.

Pin
Send
Share
Send
Send