Rüya yorumu

Kutsal Bakire Meryem'e dua ederek duayı okuduk.

Pin
Send
Share
Send
Send


Ben çok dindar biriyim, günlük dualar sunmaya çalışıyorum. Son zamanlarda, Bakire Meryem'in etkili beş kelimelik dualarını öğrendim. Bugün özelliklerini ve okuma kurallarını anlatacağım.

İnananlar için dua gücü

Duaların yükselişine bir kutsallık adı verilebilir. Sonuçta, dua metinlerinin yardımıyla, bir kişi Yüce ile iletişim kurar. Tabii ki, tüm dualar özel olarak Rab’ye hitap etmemektedir. Ayrıca inananların yardımı ile koruyucu azizlere, koruyucu meleklere, Meryem Ana ve İsa Mesih'e yardım etmeye gelenler de var. Hepsi çok güçlü ve etkilidir, ancak yalnızca bir kişi kendi gücüne gerçekten inanıyorsa.

En çok duymadığı pek çok dua çeşidi olduğu dikkat çekicidir. Ve bu, dinden ve gerçek Tanrı'dan uzak olan insanlarla ilgili değil. Düzenli olarak kiliseye katılıp cennete dua teklif edenler bile, daha detaylı olarak tartışacağımız beş katlı duaların varlığından haberdar olmayabilirler.

Gizli dualar

Yukarıda yazıldığı gibi, her dua cennetle yapılan bir konuşmadır. Yüksek güçlere dönüştüğünde, bir kişi merhamet ve gizli arzuların yerine getirilmesini isteme konusunda serbesttir. Eğer doğru bir yaşam sürdüğü takdirde, isteği samimi ve kibarsa, En Yüksek kesinlikle onu duyacak. Bu nedenle, bir kişiye Rab ile diyaloga girme fırsatı vermek için pyatichasnye dualarının var olduğunu varsaymak zor değildir.

Ancak, bu ifade sadece yarısı doğrudur. Aslında, bu tür dualar çok özeldir. Efsanelere göre Rostovlu St. Dmitry tarafından kaydedildi. Onları icat etmedi, ama başka bir kişinin sözlerinden yazdı. Bir gün yaşlı bir adam ona geldi ve bir rüyanın bir vizyonu olduğunu bildirdi. Aziz'e bunu anlattıktan sonra, bu vizyonu yazmasını istedi.

Daha sonra bu dua adreslerinin Bakire Meryem'e adandığı anlaşıldı. Daha doğrusu, Bakire Meryem'in katlanmak zorunda olduğu tüm üzüntüleri. Bu nedenle, bu duaları sadece belirli çevrelerde ve durumlarda kullanmak gelenekseldir.

Dmitry Rostovsky'nin Hayatı

Beş katlı duaları kaydeden kişi olduğu için bu aziz olduğu için biyografisini tanımak gereksiz olmazdı. Gelecekteki aziz, Kiev yakınlarındaki kasabada doğdu. Ailesi çok fakir insanlardı. Fakat aynı zamanda kaderlerini asla homurdanmadılar ve bunu gençliklerine de öğrettiler. Derinden dindar insanlar olarak, Rab ve oğullarına sevgi aşılamaya çalıştılar. Bunun için özel çaba sarf etmeleri gerekmemesi dikkat çekicidir.

Çocuk yeterince büyük olduğunda, ebeveynlerine ilahiyat akademilerinden birine kaydolma niyetini anlattı. Kendisi için, Dmitry bütün hayatını Rab'be hizmet etmeye ve tüm günahkarların gerçek yolunda talimat vermeye adamak istediğine karar verdi. Bu hedefe ulaşmak için genç adam Kiev-Mohyla Akademisine girdi.

Bilimin gelişiminde büyük adımlar atan titiz bir öğrenci olarak hatırladığı bütün öğretmenler. Ve öğrenme sürecinin kendisinin bile zor olduğu söylenebilir. Ne de olsa, Dmitry yabancı dillerin derinlemesine çalışmasına katılıyordu. 18 yaşındayken genç bir adam mezun oldu. Ve bundan sonra, Akademi liderliği kararı ile Kirillov Manastırı'na gönderildi. Orada Rab'be hizmet yoluna başlayacaktı.

Din adamının faaliyetleri

Peter iktidara geldiğimde başka bir cemaate rahip göndermeye karar verdi. Yani, Rostov'da, bu nedenle, gelecekte, aziz, sadece Dmitry Rostovsky olarak adlandırılmaya başlandı. Aziz, hükümdarın inandığı fikirleri tam olarak paylaşmasına rağmen, kilise ve hükümetin ayrılması gerektiğinde ısrar etmeye devam etti. Ve böylece din adamları mümkün olan herşeyi yaptılar; böylelikle son durum meselelerinin kilise meseleleriyle ilgisi yoktu.

Aziz'in ölümünden sonra tapınağa gömüldü. Ölen keşiş hücresini temizlerken, kilisenin diğer bakanları, En Kutsal Theotokos'a beş kat duaların kaydedildiği bir kitap buldu. Fakat bütün rahiplerin çoğu buna şaşırmadı. Dmitry Rostovsky'nin ölümünden yıllar sonra katedral kilisesini onarmak gerekli hale geldi. Zamanla mülklerinin birçoğundan beri itibarsızlık doğdu. Dahası, basitçe çökebilecek gerçek bir tehdit vardı. Bu yüzden kilisenin bakanları derhal tamir etmeye başladı. Bu nedenle vefat eden Dmitry'ın mezarını taşımayı düşünmek zorunda kaldılar. İşçiler tabutunu bulduğunda, hayret ettiler. Sonuçta, vücut tamamen küller tarafından dokunulmazdı. Ve mezarın çoktan tamamen çürümesine rağmen.

Bu bilindiğinde, azizin kalıntıları başka bir yere transfer edildi ve kendisi kanonlandı. Dmitry Rostovski’nin eserlerinin kilisede tutulduğunu öğrenen Cemaatçiler buraya dokunmaya gelmeye başladı.

Her cemaatçi belirli bir hedef tarafından yönlendirildi:

  • kaygıdan muzdarip olanlar kiliseye geldi;
  • Dmitry Rostovsky ve yakınları hasta olanlardan yardım istediler;
  • yardım için bir dua ile aziz ve cenneti kendi geçişleri için ceza göndermiş olan insanlara çevirdiler.

Daha sonra ortaya çıktığı gibi, emanetler harika bir güce sahipti. Sonuçta, ihtiyacı olan herkesi iyileştirebilirlerdi. Ve böylece rahipler, azizin ölümünden sonra sürüsünü korumaya ve talimat vermeye devam ettiği konusunda güven kazandılar. Bugün hacılar genellikle azizin kalıntılarının tutulduğu manastıra gelir.

İçtenlikle ondan istemesini isterlerse, kullanıcının ihtiyaç saatinde onlara yardım edeceğine inanırlar. Ek olarak, çoğu zaman hacılar, kalıntılara dokunmak, cennetin merhametini ve kendilerinin ve sevdiklerinin sağlığını isterler.

Beş duayı okumak

Şimdi bu duaları ne zaman okumanın gerektiği sorusuna geri dönme zamanı. Bu duaların ortaya çıkış tarihini tanıdıktan sonra birçoğu, özellikle kilise bakanlarına yönelik olduğunu tahmin edebilirdi. Aynı sonuca, Dmitry Rostovsky'nin ölümünden sonra dua metinlerini ilk bulanlar da ulaşmıştı. Üstler, bu duaların sadece Rab’bin hizmetinde olan kişiler tarafından kullanılabileceğini düşünüyorlardı. Ve bu oldukça mantıklı bir akıl yürütmedir. Yazarları onların yaygın olarak dağıtılmasını istemediğinden. Aksi takdirde, Dmitry Rostovsky'nin kendisi dualarını sürüsüyle paylaşacaktı. Ancak bu olmadı, bu nedenle en yüksek kilise liderliği bu metinleri dağıtmamaya karar verdi.

Pyatikonislennye dualarının rahibeler tarafından sıkça kullanıldığı dikkat çekicidir. Tanrı'nın Annesine yapılan itirazlarında, şefaat için dua eder, aydınlanmasını ve inanmayanlara sebep olmalarını ve kalplerini inanca çevirmelerinin bir yolunu bulmalarını ister. Bununla birlikte, bazı durumlarda, bu dualar hala kilise hizmetiyle kesinlikle alakası olmayan insanlar tarafından kullanılıyor.

Genellikle dua metinleri kullanılır:

  • ciddi bir günah işleyen insanlar;
  • faul konuşan inananlar;
  • çok acı çeken ve huzuru bulamayan insanlar.

Ancak, derhal bir önemli rezervasyon yaptırmak gereklidir. Gerçek şu ki, makalesinde sunulacak metinleri kendi istekleriyle yerine getirecek olan duaları kullanmak imkansızdır. Birçokları için bu gerçek bir keşif olabilir. Ne de olsa, inananların dualarının çoğu kendi kararlarını kullanabilir. Başka bir deyişle, herhangi bir izne ihtiyaçları yoktur. Ancak pyatiochasnye dualar - bu kuralın bir istisnasıdır.

Dua teklif etmesine izin verildiğinde

Kilisenin hizmetçisi olmayan inananlar onları gerçekten kullanabilir. Ancak, bu sadece eylemin bir manevi danışman tarafından kutsanması koşuluyla yapılabilir. Bir kişinin bu dualarla Theotokos'a dönmesi gerekip gerekmediğine karar vermesi gereken kişidir.

Böyle bir nimet almak çok basit. Sadece ruhsal insanınıza korkularınız, duygularınız ve arzularınız hakkında itiraf etmeniz ve söylemeniz gerekir. İtirafın kutsallaştırılmasına hükmedilen bir rahip, bir kişinin Tanrı'nın yardımına ihtiyacı olduğunu ve beş kat dualarla yardım edeceğini düşünüyorsa, buna izin verilecektir.

Genellikle rahipler hala bu duaları okumak için izinlerini isteyen inananları reddediyorlar. Ve bu durumda, bir ikilemle karşı karşıya kalırlar. Hatta biri yasağı çiğnemeyi düşünebilir. Sadece bu düşünceler günahkardır. Manevi mentorun, yardıma ihtiyacı olan kişiye tam olarak neyin geldiğini daha iyi bildiği unutulmamalıdır. Bu nedenle tavsiyelerine uymak daha iyidir.

Dua metinleri Dualar

Toplamda, Bakire Meryem'e yönelik olan dualar için beş metin vardır. Kısalar. Eski Slav dili dilinde yazılmış bu metinlerin başka versiyonları da var, ancak bunlar yalnızca kilise bakanları tarafından kullanılıyor. Sıradan inananlar için, kısa değişkenlerin uygun olduğu kabul edilir.

Sonuç

  1. Bu tür duaları sadece kilisenin bakanlarına okuyabilir. Ancak bazı istisnalar mümkündür.
  2. Bu duaları kullanmak için, önce bir manevi rehberden bir lütuf almalısınız.
  3. Bakire Meryem'in katlandığı acılara adanmış 5 dua dua var.

Pin
Send
Share
Send
Send