Rüya yorumu

2019'da vaftiz için ne zaman yüzülmeli ve gelenek nereden geldi: ritüelin tarihi ve aşamaları

Pin
Send
Share
Send
Send


Arka arkaya Hıristiyanların ana bayramları - 12, Rabbinin vaftizini de içeriyor. Sadece Mesih'in vaftizi değil, aynı zamanda doğum günü de kutlanır. Takip eden 2019'da, Ortodoks Hıristiyanların vaftizi 19 Ocak'ta kutlanır, yani tarih, geçmiş yıllarda olduğu gibi aynı kalır. 18 Ocak'tan itibaren başlar (Noel Arifesi).

Sıkı oruç tutmadan önce, Rab'bin vaftizi son bayramdır. Noel arifesini bitiriyorlar. Akşamları, her zaman insanlar tüm aile ve misafirler için masayı hazırlarlar. Yemekler sadece yağsız olmalıdır. Daha sonra kiliselerde şenlikli bir servis yapıldı ve ardından Ortodoks su topladı. Özel olduğuna inanılıyor. Bu yüzden vaftiz için banyo yapmak birçok kişinin uyduğu bir gelenek haline geldi.

2019'da vaftiz ne zaman kutlanır

Hristiyanların bu bayramı, sözde sabit (mayın) anlamına gelir, yani kesin bir tarihe bağlıdır. Buna ek olarak, 12 ana Hıristiyan kutlamasına dahil olan "En Büyük On İki" grubuna aittir. Vaftiz 19 Ocak 2019’da kutlanır, bu gün banyo yapılır.

Günün vaftizini hatasız nasıl geçiririm

Vaftiz fiili ne anlama geliyor? Yunanca'dan edebi çeviri. dil - "suya batırılmış." Doğrudan Mesih'in kendisinin vaftiz zamanına bağlı. Kendisini, vücudunu, bedenini, Tanrı'nın oğlu tasavvur ederek kutsallaştığı ve suya daldığı yer. O zamandan beri, ritüel, inananlar, hangi devlette olursa olsun, İsa gibi, suyun içinde, vaftiz veya bayram sırasında banyo yaptıkları zamandı. Bir kişinin ruhsal olarak arındırıldığı, günahlardan kurtulduğu, kutsal suyun onları uzaklaştırdığı düşünülmektedir.

Buzlu su yüzeyine dalmak çok zordur ve herkes bu testi geçemez. Ayrıca, sadece bir dip - biraz, ama bu daha sonra tartışılacaktır. Ancak, herkes, hatta su alır. Bilimsel gerçeklerle şifa verdiğini açıklamaya çalışır. Bütün Ortodoks kiliseleri ve tapınakları arifesinde Chin Su kutsamadır. 24: 00'dan sonra. din adamları ile birlikte insanlar kutsandığı hazneye gider ve burada toplu banyo yapılır. Dip 3 kez olmalıdır.

Akşam ibadetlerinden sonra, cemaatçiler tapınağı alabilir, tapınağa gitmek mümkün değilse, evleri toplarlar, ancak kesinlikle 00.00 - 00.10 arasında. Tembel olmamak ve hala kiliseyi ziyaret etmek daha iyidir, musluktan gelen ev suları zaten aşırı bir durumdadır ve herkes tarafından yapılmayan zamanı gözlemlemek istenmektedir. Sadece gemimizi doldurmak için acele etmemeliyiz, ama önce duayı okudum. Törene saygı gösterilmeli. Cam kap saklama için uygundur.

Epifani bayramında doğru olan ne olacak

Bu gün 19.01. Hristiyanları kendi iyilikleri için aşağıdaki eylemleri gerçekleştirmeye mecbur eder:

 • Evin, özellikle de köşelerin serpilmesi için kutsal sular;
 • bir insanla yaşayan tüm kuşlara ve hayvanlara biraz su verin;
 • mevcut iç mekan bitkilerini sulamak;
 • birçoğu 3 yudum içer ve vücuttaki haçları betimleyerek yıkar;
 • Yardım istemeyi reddetme;
 • sadaka vermek
 • sevdiklerinizle kutlamaya çalışın;
 • yemekler türüne ve tuhaflığına göre 12'den az olmalıdır (Noel Arifesinde).

Vaftiz yasağı

Bu Hristiyan bayramında, tüm önemli şeyler ertelenmeli, sadece gerekli olan gerçekleştirilmelidir. Hayvanları beslemek, örneğin yiyeceklerle ilgili faaliyetler. Kalpten eğlenmek daha iyidir. Bu yasaktır:

 1. dikmek, oyalamak, örme,
 2. saçını kestirmek
 3. kavga ve kavgalar,
 4. kötü düşün
 5. dedikodu,
 6. kaderinde mırıldanmak
 7. banyodan önce ve sonra alkol için.

Kutlamanın ana gelenekleri

Çeşitli rezervuarlarda banyo yapmak devredilemez Epiphany gelenekleri arasındadır. Eh, eğer doğalsa. Bu tatil için herhangi bir suyun kutsal olduğuna inanılıyor olmasına rağmen, herkesin desteklenmediğine inanılıyor olsa da, papazın ayin yapması daha iyi olur. Ondan sonra hayat veren olacak. Banyo kendiliğinden namazdan sonra da gerçekleşmelidir. Kutsal suda yemek pişirme isteği varsa, o zaman sadece tapınakta alınmalıdır.

Rusya'da Hristiyanlığın ortaya çıkışının ilk yıllarından bu yana yapılan geleneksel banyo, şiddetli donlarla ilişkilendirilmiştir. Genellikle bu zamana kadar bütün nehirler ve göletler buza girer. İçine ve suya daldırmak için yerin içinden kesin. Bu deliğe "Ürdün" denir. Noel zamanında aktif olarak eğlenen herkes içindeki günahlardan arınmış olacak. Diğerleri oraya nimetleri almak için gidiyor.

Kim vaftiz suyuna atılmak zorunda kaldı? Bu konuda merak eden, kız çocuğu, evden eve kaçarak budur. Tatil için ev temiz ve aydınlık olmalıdır. Efsaneye göre, toz ya da örümcek ağları olsun, herhangi bir kir, kötü ruhlara sığınacak. Buna karşı koruma sağlamak için çok az temizlik yapıldı, bir gün önce girişin ve pencerelerin üstünden çaprazlama yapılması gerekiyordu.

Epiphany banyo - ritüel inceliklerini

Herkes uzun zamandır Vaftizde banyo yapmanın antik çağlara dayanan bir gelenek olduğunu biliyor. Vücudun böyle bir yıkaması ruhu şekillendirir ve vücudu iyileştirir. Ancak, çok dikkatli olmak gerekir. Herkesin Ürdün'e dalmasına izin verilmiyor, bunun nedenleri var. Kuralları bilmek de önemlidir. Bunlardan biri: Epiphany banyolarına yalnızca 18'den 19'a kadar olan gecelerde izin verilir. İbadet hizmeti sona ermeden önce sabahları suya dalabilirsiniz.

Eğer hiç kimse kış yüzme ile uğraşmamışsa, ancak delikte yüzmeye karar vermişse, vücudunu biraz eğitmeli. Önceden, 5 gün boyunca, tüm turunçgiller ve güneş yemeklerin dışında tutulur. C vitamininin çok olduğu yerlerde Her gün soğuk bir duş veya kontrastlı duş yapmak gerekir. Dalıp değiştirecek kıyafetler alın. Aynı zamanda iyi bir büyük havlu ve halı gerektirecektir. Kadınlar ve kız çocukları için banyo yapılırken vücut mümkün olduğunca örtülmelidir, bu nedenle pamuklu bir tişörtle dalmak en iyisidir. Daha sonra hastalık sırasında silinerek tedavi edilebileceğine inanılmaktadır.

İki iyi bir yemek için bir saat banyo yapmadan önce. Dalmadan önce, kuvvetli bir şekilde hareket etmelisiniz, daha sonra ani hareketler olmadan, suya girmeden acele etmeden, yaklaşık yarım dakika boyunca orada kalmalı ve, uygun şekilde silindiğinde, sıcak çay ile kendinizi ısıtın.

Kimin yüzmesi yasak

Bebeklerin vaftiz suyuyla buz deliğine battıklarını gördüklerinde kimse şaşırmaz. çocuk henüz 3 yaşında değilse, bu yapılamaz. Bebeğin ölüm riski vardır. Daha fazla gelişme üzerinde olumsuz etkisi olacak, çok korkmuş olabilir. Herhangi bir kronik hastalığı olan veya yakın zamanda bir ameliyat geçirmiş olanların buzlu sularına dalmak yasaktır. Kritik günleri olan kadınlarda deliğe giremezsiniz.

Sonuç

Vaftiz önemli kilise tatillerinden biridir.

Pin
Send
Share
Send
Send