Rüya yorumu

Şifa ve iyileşme için Luka Krymsky'ye dua ediyoruz.

Pin
Send
Share
Send
Send


Tüm hayatımı Tanrı'ya hizmet etmeye adadım, her gün duaları okuyarak başlıyorum. Herhangi bir sağlık probleminde Yüce ve azizlerle bağlantıya geçmek çok önemlidir. Bu nedenle, bugün size Luka Krymsky'ye iyileşmek için nasıl dua edeceğinizi, hangi duaların hastalıkla başa çıkmada gerçekten yardımcı olacağını anlatacağım.

Ölüm korkusu ve sağlık için dualar

İnsanlık her zaman ölümden korktu. Ne de olsa kimse ölümden sonra bir insanı tam olarak neyin beklediğini güvenilir bir şekilde söyleyemezdi. Ve yalnızca Ortodoks Kilisesi, ruhun ölümcül bedeni terk ettiği anda gerçekleşecek olan sürüye doğru bir şekilde açıklayabildi. Bilindiği gibi, Ortodoks Hristiyanları cehennem ve cennetin varlığına içtenlikle inanıyor.

Efsanelere göre, Cennet, Tanrı'nın krallığıdır, bu nedenle yalnızca Rabbin emirlerine göre yaşamış olan, günah işlememiş ve Yaradan'a sadık bir şekilde hizmet vermiş olan kişiler. Ancak, Cehenneme, sadece yaşamlarını iblislere adayan günahkarlar girer. İncil'de açıklanan emirleri defalarca ihlal ettiler ve ölmeden önce günahlarından tövbe etmediler.

Bununla birlikte, çoğu insan daha iyi bir dünya olduğuna inanıyor olsa bile, ölümlü yaşamın sona ermesinden sonra kapılarını dürüstlerin ruhlarına açan bu yardımcı olmadı. İnsanlar ölümden korkmaya devam ettikçe. Ve herkesin bunun için kendi sebepleri vardı.

Bu nedenle, hastalık bir insanın bedenine ve aklına saldırdığında, aktif olarak bununla başa çıkmanın ve ölüm meleğinin onu almasına izin vermemenin bir yolunu aramaya başlar. Olağan araçlar işe yaramazsa ve yardım etmediyse, insanlar yardım için Kırımlı St. Luke'a döndü. İyileşmeyi hayal edenlere dua teklif etmeyi tercih eden bu patrondur. Kırım Luka'nın duasının duyulmayı ummayan birçok insana yardım ettiğini belirtmekte fayda var.

Duaların Luka Krymsky'ye yükselişi: Bu tür dualar neden en etkili kabul edilir?

Daha eski zamanlarda, bu kişinin adı iyi bilinir ve saygı görürdü. Hastaları iyileştirme gücüne sahip olan Rab'bin elçisi olarak kabul edildi. Aynı zamanda, çok az kişi Luke'un her zaman sadece bir piskopos değil, aynı zamanda bir doktor olduğunu da hatırlar. Bu Rus doktor, ilaç ve inancın birbirine yardım etmesi için el ele gitmesi gerektiği fikrini gizlemiyordu. Ne de olsa tüm yetenekli doktorların bir armağanı olduğuna inandı.

Luka Krymsky'nin sıradan bir doktor değil, bir cerrah olması dikkat çekicidir. Bu ilk yıllarda, ilaç hala az gelişmiştir. Cerrahların neredeyse her hastanın hayatını kurtarabilecek çok yetenekli doktorlar olduğuna inanılıyordu.

Ancak, çalışmaları çok zordu. Şimdi ameliyathanede operasyon sürecini büyük ölçüde kolaylaştıran birçok araç ve araç var. Tabii ki, bu işlem kolay ve basit olduğu anlamına gelmez. Aksine, cerrahın belli bir beceri, dayanıklılık ve hızlı zekâlı olması gerekir. Ancak, şimdi operasyonları gerçekleştirmek oldukça zorsa, o zaman ilaçların çok gelişmiş olmadığı yıllarda ne kadar zor olduğu tahmin edilebilir.

Luke kullanıcısının aktiviteleri

Bilindiği gibi, hastanın ameliyat masasında ölme riskini önemli ölçüde azaltan en karmaşık operasyonlarda kullanılan yeni teknolojiler ve donanımdır. Aynı zamanda, kilise tarafından yüceltilmiş ve daha sonra kanonlanmış olan Aziz Luke'un bu çalışmaya katkıda bulunduğundan bahsetmek gerekir. Diğer meslektaşlarıyla birlikte operasyonlar sırasında kullanılan teknolojileri geliştirmek için çok çalıştı.

Ameliyat artık en etkili ve bazen tek olası tedavi yöntemlerinden biri olarak kabul edildiğinden, Hıristiyanlar dua etmeleri gereken Kırım Luka olduğuna inanmaktadır. Ne de olsa yukarıda yazıldığı gibi, bu aziz tıp ve cerrahi gelişimine katkıda bulundu.

Bu nedenle, zor bir operasyonla karşılaşan birçok meslekten şüphesiz ona dualar sunacak ve himaye isteyecektir. Her ne kadar bu, kilisenin diğer azizlerin iyileşme için dua etmelerini tavsiye ettiği gerçeğini de reddetmese de:

 • Şifacı Panteleimon;
 • Moskova'nın Matronu;
 • Nicholas Wonderworker.

Hiçbirinin tıpla doğrudan bir ilişkisi olmasa da, bu, bu azizlere dua vermeyi reddedebileceğimiz anlamına gelmez. Dahası, hiç kimse bir kişinin aynı anda birkaç müşteriye dua vermesini yasaklamaz.

Aziz'in tarihi

Hristiyanların niçin verilen bir azizi çok iyi tanıdıklarını anlamak için tarihini daha yakından tanımak gerekir. Hemen Luka Krymsky'nin zor zamanlarda yaşadığı belirtilmelidir. Yaşamının çoğunu öğrenmeye adadı, çünkü küçük yaşlardan beri doktor olmayı hayal ediyordu. İnsanların hayatında nasıl uyuyacağını öğrenmek istedi ve gerçek bir profesyonel olmak için elinden geleni yaptı.

Luka, çalışmalarında büyük bir titizlik ve titizlikle ayırt edildiğinden, tıp gibi karmaşık bir bilim dalında kolayca ustalaşabildi. Çocukluğundan beri, ailesi onu doğru bir Hıristiyan olarak yetiştirdi. Ve işte bu, daha sonra, diğer doktorların aksine, kendisini bir ateist ilan etmek istememesinin sebebiydi.

Klinikte, cerrahi bölümünde çalışırken, gerçekten hayatını tehlikeye attı. O yıllarda bu yana, sadece özgürlüğü değil, aynı zamanda kiliseye katılmanın başını da kaybetmek mümkündü. Luka Krymsky sadece kiliseye katılmakla kalmadı, aynı zamanda bir elbise giydi ve işleme devam etmeden önce duaları okudu.

Zamanın birçok bilim insanı aktif olarak bilime karşıydı. Ancak, aziz açıkça bunun hakkında olumsuz konuştu. İnanç ve ilacın her zaman el ele gitmesi gerektiğine inanıyordu. Ve inanç olmadan, tıp sadece saçma, hatta batıl inançtır. Bu gibi cesur ifadeler için birinin ciddi bir cezaya çarptırılabileceği, ancak sicilin hiç umrunda olmadığı belirtilmelidir.

Ancak aziz ve devletin hizmetleri farkedilmeden gitmedi. Çabaları ve değerli eserleri nedeniyle Stalin Ödülü'ne layık görüldü. Çok az insan bunu savunan Luka Krymsky olduğunu biliyor:

 • Minimum miktarda yan etkiye sahip daha gelişmiş tıbbi ürünler yaratmak;
 • anestezi mekanizmasının doğruluğunu gözden geçirmek;
 • en basit işlemleri yapmak için yeni yollar tanıtın.

Başarılar Luke ve onun iyi işleri

Halen iyileşme ve iyileşme için dua eden cerrah terfi edip bölüm başkanı olunca, hastaların ölümüne ilişkin istatistikleri daha yakından incelemeye başladı. Anlaşıldığı üzere en fazla ölüm sayısı uygunsuz anesteziden kaynaklanıyordu. Bunu farkeden doktor, anestezi uygulama yöntemlerini ciddi şekilde gözden geçirmeyi önerdi. Ayrıca, hangi anestezi enjeksiyon mekanizmasının en güvenli olduğunu anlamak için şahsen büyük miktarda araştırma yaptı.

Birkaç yıl aldı. Ama yine de yetenekli doktor planını yerine getirmeyi başardı. Bundan sonra, ameliyat masasındaki hastaların ölüm oranı birkaç kez azaltıldı. Kısmen, daha sonra devlet ödülü kazanan cerrahı yücelten tam da bu başarıydı.

Ancak devletten alınan fonlar, cerrahın hayatını iyileştirmek için hiç kullanmadı. Aksine, başkalarının yoksun kalmasına yardım etmeye çalıştı. Alınan paranın çoğu yetimhanelere verildi. Savaş sonrası yıllarda, onlar gerçekten kalabalıktı. Hazine savaştan sonra boştu çünkü devlet, en azından asgari düzeyde finansman sağlayabilirdi. Ve böylece Luke, bu paranın mutsuz çocuklar için çok daha gerekli olduğuna karar verdi.

Her insana yardım et

Luka Krymsky'den yardım isteyen bir kadının hikayesi meşhur oldu. Yardım isteyen bir dokunuş mektubu gönderdi. Görünüşe göre, kadın öylesine fakirdi ki, kıyafet dikmek için iyi, güçlü iplikler satın almaya bile yetmedi. Luka Krymsky'den kendisine yardım etmesini ve konu göndermesini istedi.

İşin garibi, bu istek yerine getirildi. Cerrahın bir yabancıya yardım ettiğini öğrenince çoğu şaşırdı. Fakat kendisi bu oyunda garip bir şey görmedi. Çünkü görevinin ihtiyacı olan tüm insanlara yardım etmek olduğuna inanıyordu. Ve eğer yaşamındaki aziz acı çeken insanlara yardım ettiyse, ölümünden sonra, kendisine gönderilecek olan duayı kesinlikle duyacak. Ne de olsa şimdi ana aracı bir neşter değil, birçok insanın hayatını kurtaran doğru bir adam olarak aldığı Tanrı'nın gücü.

Kırım St Luke için dualar

Sadece hastalığa yakalanan insanlar bu aziz için dua edemezler. Hastalığı olmayan sağlıklı Hristiyanlar da sevdiklerini sormak için kullanıcıyla iletişim kurabilir. Kilisenin kanonları bunu yasaklamaz. Bir dua sunmaya birçok durumda izin verilir. Örneğin, eğer bir kişi ameliyat olacaksa veya kanserden iyileşmeyi umuyorsa. Dua metni, çocuğun iyileşmesi durumunda bile kullanılmasına izin verilir.

Bir duayı okurken mümkün olduğunca toplanmanız ve hiçbir şeyin dikkatini dağıtmamanız gerektiğini lütfen unutmayın. Duanın metni yeterince büyük olduğundan, herkes onu hatırlayamayacak. Bu durumda, broşür içeren bir duayı okumak mümkündür. Bununla birlikte, duayı yükseltirken bir hata yapmamanız için birkaç kez dikkatlice okumak gerekir. Ek olarak, çocuğun iyileşmesi de azizden bu duayla sorabilir.

Sonuç

 1. Luka Krymsky, hayatı boyunca ünlü bir adamdı. Çünkü o bir cerrahın mesleğini seçti.
 2. Cerrahi olarak böyle bir tıp alanının gelişimine büyük katkı yapan bu azizdi.
 3. Zulümlerine rağmen, en az dinini göstermekten korkmuyordu ve hatta duaları okumak için bir cüppeli operasyona bile geldi.
 4. Ömrü boyunca, aziz sadece kilisenin yaptığı bölgeye göre değil aynı zamanda devlet tarafından da onurlandırıldı. Devlet ödülü aldı.
 5. Edebiyat devletten alınan parayı yetimlere yardım etmek için harcayacak.

Pin
Send
Share
Send
Send