Rüya yorumu

Güneşin İşareti: görünümün tarihi, türler, anlamı

Pin
Send
Share
Send
Send


Güneşin işareti - bu kutsal sembol nedir? Görünüşünün kökenleri nereye gidiyor, hangi insanlar gamalı haçları kullanıyor? Sorulan soruların cevaplarını almakla ilgileniyorsanız, aşağıdaki materyalde onları arayın.

Güneş'in sembolü: tarihçesi

Modern dünyada güneş işareti - gamalı haç en çok Hitler ve faşistlerle ilişkilendirilse de, asıl sembol atamız Slavlarımızda görünür.

Slavlar, onu Tanrıların büyük kutsal gücü olarak onurlandırmak için gün yıldızına karşı çok hassaslardı. Tüm canlılara hayat veren kırmızı güneş, enerjisinin iyi bir hasat yapmasına katkıda bulundu. Güneş, ısı ve ışık kaynağıydı; dünyadaki hayat olmazsa imkansızdı. Bu nedenle atalarımızın Güneş Parlak Tanrılar, ışık ve tabii ki Güneş'in önünde eğilmeleri şaşırtıcı değildir!

Slav kültürü bir tanesine değil, hemen dört güneş tanrısına ibadet etti:

 • At - kışın ilkbahara kadar gökyüzünde hüküm sürdü;
 • Yarilu - zamanı ilkbaharda başladı ve yaz aylarında sona erdi;
 • Dazhdbogu - yaz aylarında kendi başına gelen ve sonbaharda emekli olan;
 • ve Svarog - sonbahardan kışa hükmeden tanrı.

Ek olarak, çok sayıda güneş (yani güneş) Slav sembolleri vardır. Ana kütlelerinin koruyucu özellikleri vardı.

Swastika Slavları - Kolovrat

Güneşin en ünlü ve en sık kullanılan Slav sembolü Kolovrat'tır. Merkezden radyal olarak yayılan sekiz ışın oluşur. Ve ışınların uçları kapanarak bir çember yaratır. Sonuç olarak, daireyi saat yönünde hareket ettirme yanılsamasını gözlemleyebiliriz. Gamalı haçanın neyi gösterdiğini anlamak için uzun düşünmeye gerek yok - gün yıldızının gökyüzündeki hareketini yansıtıyor.

Fakat biz atalarımızın kültürüne saygı duymadığımız için - Slavlar, Güneş'in sembolünü gamalı haç değil, Kolovrat olarak adlandıracağız. Bu isim nereden geliyor? "Kolo" sözcüğü "daire" ve "kapı" "döndürme" anlamına gelir. Kelimenin tam anlamıyla olması durumunda, "dairenin dönme" olsun.

Slav Güneş veya Kolovrat, insanların yaşamlarında çok önemliydi. Örneğin, bu sembol biçiminde özel takılar yapıldı. Slavlar, Kolovrat'ın bu tür faydalar sağlayabileceğine inanıyordu:

 • sırasıyla toprağı verimli hale getirmek - iyi bir hasat sağlamak;
 • güneşin gücü ve enerjisi ile doldurun;
 • karanlığın, kötülüğün güçlerinin ele geçirilmesine yardım etmek;
 • bir kişiye beden ve ruh sağlığını vermek;
 • olumsuzluklardan korunmak;
 • Çeşitli iyi çabalarda iyi şanslar çekmek.

Ancak, hepsi bu değil. Slavların Kolovrat'ı sadece bir güneş sembolü değildir. Buna ek olarak, sonsuz yaşam, durmadan hareket, Evrenimizin sonsuzluğuyla ilişkilidir. Atalarımız aktif olarak ev eşyalarında kullandılar: kıyafetlere işlenmiş mutfak eşyaları üzerine koydular. Savaşçıların silahları ve zırhları bile Kolovrat imgeleriyle süslendi.

988'de Prens Vladimir, zorla Kiev Rus'u vaftiz ettiğinde, bu sembol yasaklandı ve diğer eski Rus sakral işaretleri de yasaklandı. Slavların gerçek inancı - putperestlik kanlı bir şekilde Hıristiyanlığı olay yerinden oynatmıştır.

Ne yazık ki, bugün bile, herkes Yerli Tanrıların farkında değil, modern insanlar gerçek İnanç-Veda'yı bilmiyorlar, onlar geleneksel Slav-Aryan Vedalarına göre değil, çoğu zaman yeniden yazılan İncil kanonlarına göre yaşıyorlar. Elbette herkes hangi yolu seçeceğini seçer: kendisi için gerçeği keşfetmek ya da karanlıkta dolaşıp dolaşmamak.

Fakat güneşin sembolüne geri dönelim. Antik çağda, üretiminin temeli altın ya da pirinç, bronz gibi diğer sarı metallerdir. Altın, geleneksel olarak aktif, erkeksi bir enerji sergileyen bir güneş metali olarak kabul edildiğinden, bu şaşırtıcı değildir. Rusya'daki Magi, şeytani güçlere karşı güçlü bir muska olarak gamalı haçlı muska takıyordu. Bugüne kadar, Kolovrat aynı amaç için kullanıldı.

Neyse ki, şimdi Slav bilgisi yavaş yavaş tekrar ortaya çıkmaya başlıyor. İnsanlar inançlarıyla gittikçe daha fazla ilgileniyor, Hristiyanlığı eleştirel olarak değerlendirmeye başlıyor ve birçoğu bu konuda doğru sonuçlara varıyor. Bugün, dilerseniz, Kolovrat'ı hayatta ya da internette satın alabilirsiniz. Ayrıca, altın ile başlayan ve ahşapla biten farklı malzemelerden yapılmıştır. Muska, boynuna, bir kolye şeklinde veya bir halka şeklinde giyilir.

Hangi mülklerde tılsım var?

 • sahibini her türlü kötü enerjiden korur;
 • o fiziksel, o manevi olanın gücünü arttırmak;
 • doğru yaşam yoluna gitmeye yardımcı olacak;
 • iyimserlikle doldurun, en iyisine inanın;
 • herhangi bir durumdan bir çıkış yolu bulmanızı sağlar.

Tabii ki, bu Kolovrat da toprak verimliliğinin arttırılması ile ilgili. Sadece bugün artık en çok aranan mülk değil, çünkü zamanlar çok değişti.

Slav swastika'nın faşist swastika'dan farkı nedir?

Bir zamanlar Hitler, Güneş'in sembolüne şiddetle karşı çıktı, çünkü faşizmin sembolizminde kullanmaya karar verdi. Ve yine de pek çok insan Nazilerin gamalı haçları icat etmediğini bilmiyor, ancak onu eski Slav kültüründen ödünç alıyor.

Çok basit - Adolf Hitler, bir Aryans ülkesi yaratmaya çalıştı. Fakat gerçekte Aryanlar kimler? Bu, dünyadaki doğumumuzdan çok önce varolan son derece gelişmiş bir medeniyettir. Ve zaten bilimsel olarak Aryanların Slavların ataları olduğunu kanıtladı. Hitler'in Slav mirasına tam olarak teşebbüs ettiği ortaya çıktı.

Fakat şimdi hedefimiz bu konuyu ele almak değil, Slavlar ve Nazizm'in gamalı haçları arasında farklılıklar olup olmadığını anlamak mı? Ve eğer öyleyse, onları nasıl tanımlamak için? Cevap kesinlikle olumlu olacak. Tabii ki, karakterler birbirinden farklı. Tam olarak ne - Daha fazla düşünmeyi öneriyorum.

Aşağıdaki farklılıklar ayırt edilebilir:

 • şekil. Faşist gamalı haç alırsak, içindeki çizgilerin oldukça geniş, tamamen düz ve siyah olarak gösterildiğini görüyoruz. Ve sembolün kendisi arka planda - sırayla kırmızı tuvalde olan beyaz halkada - bulunur.

Peki ya Slav halkının sembolizmi? Öncelikle, Slavism'de çeşitli swastik işaretleri olduğu ve Kolovrat'ın tek olmadığı belirtilmelidir. Hepsi birbirlerinden formlarında farklıdırlar. Ancak baz daima aynı kalır - uçlarında dik açılı bir haçtır. Sadece uçların sayısı değişir: 8, 4, 6 olabilirler. Artı, çizgiler genellikle temiz, pürüzsüz ve yuvarlak elemanlar gibi ek elemanlarla dekore edilir.

 • renk. İkinci fark gamalı karakterlerin rengidir. Bu paragrafta, onlar da birbirlerinden farklıdır, ancak belirgin değildir. Slavlar arasında kırmızı sembolün baskınlığını beyaz zemin üzerinde görüyoruz. Ve kırmızı renk tonu tesadüf değil - atalarımız için Güneş enerjisini sembolize ediyordu. Doğru, bazı işaretlerde mavi ve sarı çiçeklerin eklenmesiyle karşılaşıyoruz. Faşistlere gelince, daha önce de belirttiğimiz gibi gamalı haç ana sembolün siyah rengine sahip.
 • Seyahat yönü. Slavlar solak (yani saat yönünün tersine) hareketi olan bir gamalı haç resmetti ve aksine Almanlar sağ elini yaptı. Doğru, birinci ve ikinci kuralların istisnaları var.

Kara Güneş - başka bir güneş sembolü

Güneş sembolizmi göz önüne alındığında, başka bir kutsal sembolden - Kara Güneş'ten söz etmemek imkansızdır. Buna ek olarak, belki de diğer tüm işaretlerin efsanelerinde ve efsanelerinde en gizemli ve kefendir.

Kara Güneş aynı zamanda büyük bir sihir gücüne sahip bir Slav muska. İnanılmaz derecede güçlü bir kutsal anlamı vardır, Navi'nin (ölülerin yaşadığı ve karanlığın hüküm sürdüğü diğer dünya) sembollerini ifade eder.

Şu anda, bu işaretin tam olarak ortaya çıktığı hakkında felaketle ilgili çok az bilgi var. Orjinal Slav rahiplerinin Black Sun'ı korumak için kullandıkları ancak çeşitli ritüeller gerçekleştirdikleri düşünülmektedir. Ve sıradan insanlar için, sembol erişilemez ve kesinlikle yasaktı.

Fakat her şey 5.000 yıl önce değişti. Ardından rahiplerin kendileri, muskayı insanlığa, kendini savunma amacıyla vermek zorunda kaldılar. Olaylar, Midgard dünyasının konuşacağı Svarog Gecesi'nin başlamasından önce sıkıntılı zamanlarda gerçekleşti. Bu Perun'un kendisi tarafından tahmin edildi.

Bu nedenle rahiplerin, Kara Güneş'in gücünü insanlara erişilebilir kılmaktan başka hiçbir şeyleri kalmamıştı. Ve iddiaya göre, tam olarak bu nedenle, insanlık medeniyetini yıkımdan koruyarak, böyle korkunç zamanlarda hayatta kalmayı başardı. Öyleydi ya da olmadı - bugün kurulacak artık değil, bu sembolün daha ayrıntılı anlamını öğrenmenizi öneririm.

Slav Kara Güneş ataları ile çok yakından bağlantılı. Ve bu, özellikle atalarınız anlamına gelmez, ancak daha geniş bir anlam meselesidir: Slav-Aryan halklarının tüm ırklarının ataları olan ataları ima ederler. Muska, bir kişinin ataların bilgeliğini anlamasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Ancak Slavlar, Kara Güneş'i atalarla ilişkilendirmediler. Ayrıca, yukarıda belirtildiği gibi, çeşitli mistik ritüellerde kullanılmasına izin veren güçlü kuvvetlerine inandılar. Bu sembol magi'nin ruhlarla temas kurmasına yardımcı oldu. Elbette, bu eylemin sonuçları vardır, bu nedenle başlangıçta işaret herkes tarafından kullanılamıyordu.

Hepsi bu kadar değil: sembol aynı zamanda gerçeği, kendini gerçeklik olarak gizleyen bir yalandan açığa çıkarmanıza izin veriyor. Karanlık geçmişinizi unutmaya, daha parlak bir geleceğe dönüşerek ağır ahlaki bir yükten kurtulmanıza yardımcı olur. Ayrıca, Kara Güneş sahibini şeytani güçlerin etkisinden korur. Kendini daha iyi tanıma, yanlış sanrılardan kurtulma ve önceden gizlenmiş yeteneklerin tezahürüne katkıda bulunur.

Ancak muska bir kişiyi tahrip etmemek ama onun için gerçekten yararlı olmak için bazı kurallara uymak önemlidir. Her şeyden önce, son derece parlak, iyi niyetli olmak. Ayrıca atalarıyla yakın bağlar kurmak: geleneklerini onurlandırmak, kendi türlerinin tarihiyle ilgilenmek.

Aksi takdirde, atalarla hiçbir bağlantı yoksa ve net olmayan düşünceler varsa, bir tılsım yapmayı reddetmelisiniz. Ne de olsa, bir kişiyi deliliğe getirebiliyor ve hatta onu yok edebiliyor. Bu, Kara Güneş'tir - güçlüdür, ancak herkes için yardım sağlamaz.

Bu konu hakkında biraz daha bilgi edinmek istiyorsanız - Aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederim:

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send