Rüya yorumu

Diş ağrısını gidermek için dualar - dua etmek nasıl kutsal

Pin
Send
Share
Send
Send


Diş ağrısı geçirmemiş en az bir kişi yoktur. Çok sert diş ağrısı çekiyorum, bazı durumlarda anjina pektoris veya nevraljik ağrılara neden oluyor. Tapınağa, kulağa ya da boğaza verdiği zaman daha az rahatsız edici olmaz. Dualar bana bu acı ile baş etmeme yardımcı oluyor. Kolaylaştırmak için nasıl dua edileceğini ve azizlerin kime karşı konması gerektiğine karar verdim.

Dualara yardım et

Diş ağrısı yaşam kalitesini çarpıcı biçimde düşürdüğünde - bir kişi artık yemek yiyemez, uyuyamaz, iletişim kuramaz ve bazı işler yapamaz. Diş ağrısının sinsi olması, genellikle geceleri ortaya çıkması gerçeğinde yatmaktadır. Şu anda doktora ziyaret hakkında düşünmeye değer olmadığı açıktır. Bu nedenle insanlar sadece kendilerine güvenebilirler.

Dua, Tanrı ya da azizleriyle açık bir konuşmadır. Dua doğrudan bir insanın Tanrı'ya nasıl davrandığına bağlıdır - sevgi, saygı, güven ile. Burada Tanrı’da zayıf ve sorunları her zaman görebilen ve doğru zamanda size yardımcı olan sevgi dolu ve anlayışlı bir Yaratıcı görmek çok önemlidir. Sadece Tanrı hakkında doğru fikirle, gelecekte de artacak olan bu güven ortaya çıkabilir. Aynısı azizler için de geçerlidir.

Azizler kutsaldır, çünkü haksızlıklarını görebildiler. Tanrı'nın amacını kendi içlerinde görerek yaşamlarında bu fikri somutlaştırdılar. Azizler, Tanrı'nın sevgisine sevgiye cevap veren insanlardır. Bu nedenle ruhları, ruhları Tanrı'ya yakınlaştı, bütün günahları kendi içlerinde yok ettiler - sadece fiziksel değil, hatta düşünce ve duygu düzeyinde. Hazret onlar için bir ödül değildi, Tanrı'nın lütfunun yayılmasıydı.

Neden azizlere dua etmen gerekiyor?

Bir Tanrı varsa, birçok kişi neden azizlere dua etmeniz gerektiğini anlayamıyor mu? Bu, yalnızca Rab'bin ibadet etmesi ve hizmet etmesi gerektiğini söylediği Mukaddes Kitabın sözleriyle çelişmiyor mu?

Azizlerin kuşakları, havarinin hala yaşadığı zamanlara dayanan en eski gelenek. Bu gelenek hiçbir şekilde Tanrı'nın hizmetini ortadan kaldırmaz. Bir aziz, Tanrı'nın şerefine, şehit ölümünü kabul eden ve sonradan ibadet nesnesine dönüşen bir adamdır. Mesih dualarının şehitlerinin ilk mezarlarının sunulduğu bilinmektedir. Azizler, bir şekilde Tanrı'ya verilen onurlardan biraz daha aşağı olan onur hak eder.

Bir kişi bir azize dua ettiğinde, onun desteğini alıyor demektir. Azizlere bir dua bir şekilde Rab'be gönderilir, çünkü lütfun kaynağı odur. Azizler, basit ölümlülerin umutlarını ve özlemlerini ileten bir tür yardımcıdırlar.

Bir aziz için bir dua oluştururken, bir kişi ondan Tanrı'nın yardımını aramasını ister. Duaların acıyı kolaylaştıran veya anında sorunları gideren komplolar olduğunu düşünmeyin. Dua teklifleri sabit olmalı ve böylece bir insanın kutsal ve Tanrı'ya olan güvenini ifade etmelidir, çünkü yalnızca ne zaman ve kime verileceğini bilir.

Dua türleri

Dua güçlü bir araçtır, ancak hepsi aynı değildir. Onlar:

 1. Övgüler, Tanrı'nın tüm iyi işler için yüceltildiğidir. Hıristiyanlara, Tanrı'nın bütün sevgisini ifade etmeleri için yardım ederler.
 2. Minnettar bir dua, bir kişi tarafından iyi olduğu zaman, tüm akrabaları ve arkadaşları sağlık ve iyilik halindeyken sunulur. Böyle bir dua her zaman yalvarmadan önce gelir.
 3. Yalvarma ihtiyaç saatinde gereklidir: eğer bir kişi talihsiz ise, hastalık ve Tanrı'nın yardımını ister.
 4. Cezaî dualar her zaman yalvaran dualardan önce gelmelidir. Bir adam her zaman Tanrı'nın önünde günahkar, bu yüzden tövbe gereksiz olmayacak, onunla Tanrı'ya bir dilekçe başlar.

Dua etmek için aziz nedir

Dua duyulması için, çok önemlidir:

 1. Azizlerin gücüne ve en çok okunan dua metnine inanmak.
 2. Her dua kelimesini hissedin ve anlayın.
 3. Bunun için sağlanan alanda dua etmek en iyisidir - mumların olduğu görüntülerin önünde: kilisede ya da evde köşede. Acı süprizle alınırsa, sessiz bir yer olur.
 4. Duaları okurken, ses sessiz ve monoton olmalıdır, ağrının geçeceği içsel bir tutum oluşturmak önemlidir. Rahatsız edici bir diş olan yanağını hafifçe vurabilirsin - bu uyum sağlamaya yardımcı olur.
 5. Dua, ağrının azalması için gerekli olduğu sürece okunmaya devam etmelidir.

Bazen soda veya bitkisel infüzyonlar, üzerine duaların okunduğu acıları hafifletmek için kullanılır. Bunu yapmak için, hazırlanan ilacın üzerine üç kez bir dua okumak ve işleme başlamak gerekir.

Genellikle bir kişi Tanrı'nın yardımını almak için ne zaman ve hangi azizin dua etmesi gerektiğini merak eder. Ortodoks Kilisesi herhangi bir aziz için dua Mesih'in yüceltme olduğunu iddia ediyor. Ancak, azizlerin her birinin kendi lütfu vardır. Mucizevi İkonlar yıllarca yığılır, şair Rab'bin ihtiyaç sahiplerine cömertçe dağıttığı onlardan zarafet verir.

Bakire için dua

Bakire Meryem, Rabbinin annesi İsa Mesih'tir. Theotokos tarafından birçok mucize yaratılmıştır, yüzünde çok sayıda mucizevi simge vardır. Böyle bir simgeyi her Ortodoks evinde en onur verici yerde bulabilirsiniz. Tüm ilahi hizmetlerde adı geçiyor, onuruna birçok kilise tatili var. Bakire Meryem'e bir işveren denir, O'nun simgelerinden kaynaklanan mucizelere inanır ve O'na sürekli dualar sunar. En Kutsal Bakire, imajına hitap eden acı çeken herkesi isteme sözü verdi.

Cennetin Kraliçesinin herhangi bir sıkıntıda ve herhangi bir sıkıntıda yardımcı olabileceğine inanılıyor. Yoksulluk, ihtiyaç, yalnızlık, özlem, umutsuzluk, hastalık ve günlük yaşamdaki küçük sıkıntılar - Tanrı'nın Annesinin duası her zaman yardımcı olacaktır. O, en sevgi dolu anne olarak, her zaman tepki verir, üzüntüleri giderir, güç verir, cevap verir ve yolu işaret eder.

Tanrı'nın Annesine kendi sözlerinizle dua edebilirsiniz, ancak simgelerin önünde, konuşulan her kelimenin önemli olduğunu unutmayın. Çoğu zaman en saf bakire için yapılan çağrılar çocuklarla ve sağlık armağanlarıyla ilgilidir. Bir insanın ruhu için bir nevi pişmanlık olmayan günah olsa bile, birileri tarafından rencide edilirse, Tanrı'nın önünde ayağa kalkma niyetiyle Meryem Ana'ya dönebilir. O ve bütün azizlere kesin bir şekilde işlemciler denir.

Dualar acının ilk belirtilerinden hemen sonra okunur ve insanlar içlerinden yükselişin ardından ağrının azaldığını ve giderek azaldığını fark eder. Aynı dualar, diş çıkarma sırasındaki acısını hafifletmek için çocuğun üzerinde okunabilir. Bebekler en çok diş ağrısı muzdarip, güçlü ilaçlar kullanmak imkansız. Bu nedenle, uzun süredir dualar durumu hafifletmek için okundu.

Matrone için dualar

Matrona Moskovskaya - Bu kişilik çağdaşları için mistik gizemleri bir örtü ile kaplıdır. Yaşamı boyunca mucizevi işlerini yapmaya başladığına inanılıyor, ve sonra ölümden sonra durmadılar.

Tula bölgesinde yaşayan basit bir köylü ailesinden bir kadın olan Matrona, ailedeki dördüncü çocuktu. Çocuğa, doğumdan önce bile, ailenin kötü durumuna bağlı olarak bir barınağa verilmesi istendi. Bütün bunlar, anne Matrona insan yüzü olan kuşları ve gözleri kapalı hayal etmese gerçekleşmişti. Belli bir işaret için bir rüya gören kadın, çocuktan kurtulmanın gerekli olduğu fikrinden ayrıldı.

Sonuç olarak, kör bir kız doğdu, ama ailesi onu çok sevdi. Matrona’nın seçtiği Tanrı, vaftiz zamanında, kokulu dumanın bebek etrafında dolanmaya başladığında ortaya çıktı. Genellikle vizyondan yoksun olan kız, manevi vizyonun harikalarını gösterdi.

İyileştirme armağanı yaklaşık 7 yılda tezahür etmeye başladı. Çocuk sıklıkla kiliseye gider, vaazları ve duaları dikkatle dinler. Daha sonra çocuğun tehlikeleri öngörebildiği ve birçok önemli, ama kanlı olayı öngördüğü ortaya çıktı.

Moskova'nın Matrona mucizeleri onun ölümünden sonra meydana geldi. Anneler geldi ve hastalarına, çocuksuz kadınlara ve sadece zor koşullarda kaybedilen kişilerin sağlıklarına dair sorular sormaya gitti.

Diş ağrısı Matrone'nin duasının en büyük ıstırabı bile kolaylaştırdığına inanılmaktadır.

 1. Bunu yapmak için, varsa, birkaç kilise mumlarını yakmanız gerekir.
 2. Kutsanmış Staritsy simgesinin yanına koyarak, ağrıyan dişin olduğu yanağı okşayarak bir dua okumanız gerekir.
 3. Acı geçmediği sürece okumak gerekir. Daha sonra, büyük olasılıkla, kişi ağrı ve şiddetli uykululuk bir azalma yaşayacaksınız.
 4. Uyandıktan sonra, ağrının azaldığı anlaşılacaktır.

Antipe'nın duaları

Bergama Antipas - Pergamon kilisenin piskoposu, ilahiyatçı John'un öğrencisi. Tıpkı öğretmeni gibi, Antipas da insanlara put sunmayı reddetti. Rahipler, Antipas'ın vaaz etmesini yasaklayarak kendisini feda etmeyi talep ettiler. Bütün bunların, İmparator Domitian saltanatının karanlık zamanlarında, Hıristiyanların fonsuz zulmünde gerçekleştiği de eklenmelidir.

Mutlu Antipalar nazik ve dürüst, cesur ve erdemliydi. Çok sayıda tehditten sonra, Yunanlılar Antipas'ı yakaladı ve onu genellikle fedakarlıkların yapıldığı yere sürükledi. Sadece bir imparator vardı. Antipas'ın tövbe etmesini, inançlarından vazgeçmesini ve genel kabul görmüş yasalara katılmasını önerdi. Aksi takdirde, kutsanmış ceza bekledi.

Kızgınlığa sahip Antipas, imparatorun önerisini reddettiğinde, kızıl-sıcak bir bakır iradesinde acı verici bir ölüm cezasına çarptırıldı. Aziz Antipas kalıntıları Yunanistan'da dindar insanların taşıdığı Andros adasında kaldı.

Saint Antipas'a diş ağrısı duası çok güçlü ve etkili olarak kabul edilir. En acil durumlarda yardımcı olabilir, hatta böyle bir duanın diş hekimliği döneminde ağrıyı hafiflettiği bile düşünülebilir. Tüm dualar gibi, bir defada üç defa ve sonra günde üç defa iki defa daha okunur.

Sonuç

 1. Ne zaman bir dua oluşturursanız, yalnızca gerçek inancın harikalar yaratıp iyileşebileceğini hatırlamanız gerekir.
 2. Hangi azizin diş ağrısı için dua etmesi gerektiğinden bahsedersek, o zaman bu, Tanrı'nın Annesi, Matrona ve Antipas'tır.
 3. Birisi, ilaç sandığındaki diş ağrısı için bir ağrı ilacı bulmak için acele ediyor ve inananlar, duaların yardımı ile kendilerine yardım etmeye çalışıyorlar.

Pin
Send
Share
Send
Send