Rüya yorumu

Cemaat için hazırlık: İtiraf öncesi duaların okunması gerekenler

Pin
Send
Share
Send
Send


Cemaat ve itiraf kutsaldır. Bir inanan olarak, onların ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Ve bu gizemlere hazırlanmak için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Hazırlık sürecinin gerçekten oldukça karmaşık olduğunu belirtmekte fayda var. Bağışlanmak için Ortodoks dualarını okumak ve tövbe etmek gerekir. Ancak insanların ancak bu şekilde Tanrı'ya daha da yaklaşabileceğine ve içtenlikle ona dönebileceğine inanıyorum. Bu nedenle, kutsallığın ve itirafın önemini abartmak zordur. Şimdi size itiraf ve cemaatten önce hangi duaların okunması gerektiğini söyleyeceğim.

Neden cemaat ve itiraf için hazırlanmalıyım?

Bu soruyu cevaplamak için önce inancın özelliklerini hatırlamanız gerekir. Bilindiği gibi, Ortodoks Kıyamet Günü'ne inanıyor. Her geçen gün kaçınılmaz olarak insanlığı sona erdirdiğine inanılıyor. Sadece inananlar, sonun gerçekten başlangıç ​​olduğunu bilirler. Ve dünyanın sonunun bilim adamlarının dile getirdiği sebeplerle bağlantılı olacağı fikrini kategorik olarak reddediyorlar.

İncil masallarına göre:

 1. Yargı Günü, tüm insanlar diriltilecek. Daha önce dünyayı dolaşan ölümsüz ruhları, bedenini geri kazanacak.
 2. Bu olur olmaz Angels cennetten inecek. Fakat bunlar sıradan koruyucu melekler değil, ateşli yaratıklar olacaktır. İnsanların bedenlerini toplar ve onlarla cennete giderler.
 3. Cennete giderken, her kişi Tanrı'nın mahkemesinde görünecektir. Hayattayken insanın yaptığı tüm iyi ve kötü şeyler ölçeklere konur.
 4. Bir insanın günahkar olduğu ve yaşadığı, Tanrı'nın emirlerini kırarsa, ceza takip ederdi.
 5. Geleneğe göre, günahkarların cehennem ateşinde sonsuza dek acı çekmesi gerekecek. Doğru olan, Cennet Krallığını kazanacak ve emirleri kırmadığı ve hayatlarını Yüce'ye hizmet etmeye adadığı için ödüllendirilecektir.

Ancak günah işleyen insanlar cezadan kurtulabilirler. Onlar için çıkmanın tek yolu içten tövbedir. Kendi geçişlerinden tövbe etmeleri gerekiyor. Affedilmek için zor bir sıkıntıdan geçmek, cemaat almak ve kilisede itiraf etmek gerekiyor. Böyle bir merhamet, tek oğlu İsa Mesih'ten sonra en fedakarlık etmişti, cennetin gazabından kurtulmak için kendisini feda etmiş ve halkın günahlarını üstlenmiştir.

Sadece Ortodoks Kilisesi üyesi olanların günahların bağışlanmasına güvenebilecekleri dikkat çekicidir. Tanrı, mürettebat gibi putperestleri desteklemez. Ancak İncil, her kişinin Rabbin bir yaratımı olduğunu söylüyor. Eğer bir hata yaptıysa ve daha sonra ona tövbe ederse, affedilme ona verilecektir. Tabii ki, aynı zamanda günahının bir tonu olabilirse.

Bütün insanların, din adamlarının gerçekten güce sahip olduklarına ve günahlarından kurtulabileceklerine inanmadıklarını belirtmek gerekir. Kısmen, modern insanların rahiplerin onları aldattığına inanan kiliseye katılmayı reddetmelerinin nedeni budur.

Ancak bu, kötülükten gelen ciddi bir sanrıdır. Bir kişi tapınağa rahip olmak için geldiğinde, başlangıç ​​ayininden rahibeye geçer. El sıkışma kutsallığı denir. Ondan sonra rahip insanın dünyasını terk etmekle kalmaz, aynı zamanda belli bir gücü alır. Tanrı'nın emirlerini takiben, günahların insanlara gitmesine izin verebilir, ancak yalnızca bir kişi kutsallık ve itirafa girmeyi kabul ederse.

İtiraf: ortak önyargılar

İtiraf etmek gibi bir kutsallığın etrafında birçok önyargı var. Görünümlerine büyük katkı filmler tarafından yapıldı. Filmler genellikle bu kutsallığı kapsar. Kutsallığın uygunsuz bir şekilde gösterilmesi nedeniyle, birçok insan itirafın bir rahiple neşeli bir sohbet olduğu hissine kapıldı.

Aslında, bu ayin içinde eğlenceli bir şey yok. Adam, yaşadığını ve günah işlediğini içtenlikle tevbe eder. Bağışlanmak için yalvarmaya ve gerçekten Rabbinin rahmetine layık olduğunu kanıtlamaya çalışıyor. Bunu kanıtlamanın tek yolu testi geçmek.

Elbette, bir tür fiziksel testten bahsetmiyoruz. Ruhun sınanması anlamına gelir. Yalnızca saf ruhu ve doğru düşünceleri olan insanlar geçebilir. Bu testin hepsi itiraf için hazırlık aşamasındadır. Çok az insanın kendilerini itiraf ve cemaat için özel bir şekilde hazırlamaları gerektiğini bildiklerini belirtmekte fayda var. Bu yüzden tapınağa gelirler ve basitçe rahipten onlara zaman vermelerini ve tövbelerini dinlemelerini ister. Ancak, daha sonra, eğitilmedikleri için, kutsallığa katılamayacaklarını öğrendikleri için şaşırırlar.

İtiraf ve cemaat için hazırlık süreci

Her zamanki hazırlık 3 gün sürer:

 1. Şu anda, eğlence etkinliklerine katılmak ve bir şekilde eğlenmek kesinlikle yasaktır. Bir kişi, kefaret düşüncelerinde tamamen emdirilmelidir.
 2. Buna ek olarak, sıkı bir yazı gözlemlemek için tavsiye edilir. Tabii ki, sağlık nedeniyle, herkesin bir yazı gösterilmemesi. Çünkü Kutsal Kitap bile oruç tutmanın sadece zorla izin verilen yetişkinler tarafından yapılması gerektiğini söylüyor. Yaşlı insanlar ve çocuklar bu görevden muaftır.
 3. Hazırlık süresi boyunca dualar Allah'a verilmelidir. İtiraf ve cemaatten önce dua bir değil, birçoğu var. Hemen sabah ve akşam namazlarını okumalısınız. Bütün bu dualar dua kitabında bulunabilir. Sadece 25 sabah namazı ve 27 akşam namazı vardır, eğer birileri hepsini okumak için tembelse, tövbesinin kabul edileceğini bile ummaz. Sonuçta, tembellik ve pişmanlık bağlanamaz. Bu nedenle, kutsallık için hazırlık konusuna iyice yaklaşılması önerilir.
 4. Cemaat için hazırlanırken inanan sadece duaları okumalı, aynı zamanda tapınağa da katılmalı. İlahi hizmetleri atlamamanız tavsiye edilir ve bir gün önce Kutsal Komünyon Kanunlarını okumaya başlamanız gerekir.
 5. Gece yarısından sonra yemek yemek kesinlikle yasaktır. Kutsal yazı, kutsallığın sadece aç karnına tutulması gerektiğini söylüyor. İçme suyu da mümkün değildir. Ancak, genellikle sabahları yıkama sırasında bir insanın yanlışlıkla az miktarda su yutacağı görülür. Ondan sonra, bazıları kutsallığı reddeder. Ama bunu yapamazsın. Sonuçta, hepsi kötülükten geliyor. İncil'de kendisine adanmış çizgiler bile var. Bu şeytanın bir kişiyi kutsal kutsallıktan caydırmaya çalıştığına inanılıyor. Ve eğer bir kişi onu dinlerse, o zaman kötü düşüncelerini fısıldamaya devam edecektir. Sonuç olarak, Tanrı'nın bağışlayıcılığını elde etmek imkansız olacak ve sonuçta günahkar cehenneme gidecek.

Yıkandıktan hemen sonra tüm sabah namazlarını okumalısınız. Dahası, kişi bu dualarla sınırlandırılmamalıdır. Komünyon'u okumak ve takip etmek de gereklidir. Cemaatten önce itiraf etmeniz gerektiğini unutmayın. Bağımsız olarak uygun bir zaman seçebilirsiniz - doğrudan kutsallığın günü, ayin öncesi veya önceki gece. Cemaatten önce itiraf etmeye karar verilirse, bazı kurallar hatırlanmalıdır:

 • İtiraftan hemen sonra sunağa yaklaşmak ve rahip Kutsal Armağanları getirene kadar beklemek gerekir;
 • Kutsal kitaplarda hiçbir yerde yazılmaz, ancak yaşlı insanlar ve halsizlik her zaman ileriye gider. Gelenek budur;
 • kaseye giderken kollarınızı çapraz katlanmış olarak tutmalısınız;
 • yavaş git ve vaftiz olmamak;
 • Cemaatçi bardağa gelir gelmez, tam adını açıkça belirtmeli ve Kutsal Gizemleri kabul etmelidir. Bundan sonra, prohorayı tatmak için hemen masaya geçmeniz gerekir. Vaftiz edilmek gerekli değildir.

Çoğu insan kiliseye gitmekten endişe ediyor. Bu yüzden sık sık ne okuyacağını ve hangi kuralları takip edeceğini unutuyorlar. Kilise sahibi ne yapılacağını unutmuş olsa bile, basitçe diğer insanlardan sonra tekrar edebilirsiniz. Birinin göz ucuyla bakacağından veya kötü niyetli bir şekilde yanıt vereceğinden korkmanıza gerek yok. Tanrı'nın tapınağında, buraya yalnızca erkeklerin geldiği rol oynar. Eğer samimi ise, ayinlerin cehaleti Tanrı'yı ​​hiç üzmez. Ne de olsa, birçok inanan tüm gelenekleri ve ritüelleri yürekten bilir, ama aynı zamanda önemli emirleri ihlal eder ve hatta içten bir tövbe bile yaşamaz.

Kiliseden erken ayrılma ile ilgili önemli bir açıklamaya dikkat edin. Kutsallığın imkansız hale gelmesinden hemen sonra tapınağı terk edin. Hizmetin sona ermesini beklemelisiniz. Bunun sona erdiğini anlamak, bazılarının düşündüğünden daha kolaydır. Ne de olsa, tören hep aynı şekilde bitiyor - tüm cemaatçiler bir sunak haçını öpüyor. Ondan sonra yavaş yavaş dağılmaya başlarlar. Ancak, törenden sonra sık sık, insanlar Tanrı'ya dua etmek veya bir rahiple konuşmak için kalırlar. Aynısı günahlarından tövbe eden ve cemaat alan bir kişi için de tavsiye edilir.

Düşmüş ve gerçekleşmemiş yeni gelenler için oruç tutmak

Gönderiye uymayan ya da ihlal eden kişilerin mutlaka ek bir yazıya dayanmaları gerekir. Bu yukarıda bahsedildi. Şimdi, cemaatçiler onlardan korktuğu için getirilen kısıtlamaları daha ayrıntılı olarak inceleyelim.

Aslında, oruç karmaşık değildir, çünkü bugünlerde yağlı yiyeceklere sadece bir yasak konmaktadır. Ayrıca mümkün olduğunca az yemeye çalışmalısınız. Oruç sırasında, bölümler küçük ve mütevazı olmalıdır. Gerçekten de, bu günlerde insanın düşünceleri yaklaşmakta olan bağlılık tarafından tamamen işgal edilmelidir. Tabii ki alkol de yasaktır.

Sonuç

 1. İtiraf ve cemaat, bir insanın hayatında önemli bir rol oynayan kutlamalardır.
 2. Bir insan hayatının çoğunu günah işlemişse, ateşli sırtlandan tek kurtuluşu tövbe eder.
 3. Onların cüretlerini tövbe edip doğru bir hayata başlayacak olan cemaatçi Yargı Günü'ndeki ruhunun saf ilan edileceği ve cennete gideceği umudunu alır.
 4. Cemaat veya itiraf ayinini yapmadan önce, eğitimden geçmelisiniz.

Pin
Send
Share
Send
Send