Rüya yorumu

Kışın toplam enerji eksikliği - nasıl iyileşir

Pin
Send
Share
Send
Send


Her yıl kışın enerji eksikliği yaşıyorum, ancak başarıyla başa çıkabiliyorum. Bu yazıda, bedeniniz için bu zor dönemde nasıl iyileşeceğinizi sizlerle paylaşacağım, böylece her zaman aktif, neşeli ve enerjik olacaksınız.

Enerjiyi geri kazanmanın 12 yolu

Tam bir bozulma hissederseniz, kendinizi çok zevk almadan çalışmaya zorlayın ve sadece uyumak istiyorsanız, TV şovları izleyin ve hiçbir şey yapmayın, en azından aşağıda listeleyeceğim noktalardan bazılarını birleştirmeye çalışın.

Peki, enerjiyi geri kazanmak için özellikle yapılması gerekenler:

 1. Sirkadiyen ritimlere göre sağlıklı ve yeterli uyku. Bu, saat 23: 00'ten sonra yatmaya ihtiyacınız olduğu ve sabah saat 7'den sonra kalmamanız gerektiği anlamına gelir. Bu saatlerde, vücut uyku sırasında maksimum miktarda enerji alır. Ayrıca geceleri camların kalın koyu perdeler asması ya da karanlık bir bandaj içinde uyuması da arzu edilir. Bu uyku kalitesini büyük ölçüde artırır - sabahları daha hızlı iyileşir ve dinlenirsiniz.
 2. Akılcı ve sağlıklı yiyecek. Modern insanın diyetinde enerjiyi çalan birçok ürün var. Düzenli kullanımlarıyla, bedeni tüketiyorsunuz ve bir kriz, ilgisizlik ve tam bir güçsüzlük geliyor. Aşağıdakileri hariç tutmak için deneyin uğruna en az 21 gün deneyin: tatlı soda, şeker ve onu içeren tüm ürünler, alkol. Ayrıca sosislerden, sosislerden, fast foodlardan ve diğer şeylerden - "yiyecek döküntülerinden" kurtulun. Ancak meyveler, kuruyemişler, sebzeler mümkün olduğu kadar çok olmalıdır.
 3. Kafeine ve onu içeren tüm ürünlere hayır deyin. Ayrıca en azından deney uğruna deneyin. Kahve veya çay içtiğinizde, daha enerjik hale geldiğiniz anlaşılıyor. Fakat bu bir aldatmacadır - kafein vücudunuzun “rezervlerinden” enerji alır ve bu rezervler sonsuz değildir. Bu, büyük ilgi ile verdiğiniz kredinin gücüdür.
 4. Hareket hayattır. Araba sürmeye ve eve dönmeye, televizyonun önündeki kanepeye oturmaya alıştınız mı? Yaşamınıza fiziksel aktivite ekleyin. Temel bir yürüyüş, vücudunuzun enerji rezervlerini yenilemek için zaten büyük bir adımdır. Örneğin, bir pedometre takın ve günde en az 5.000 adım yürüdüğünüzden emin olun. Ve hayatınıza ılımlı bir egzersiz ve sporu dahil etmeyi başarırsanız, bu genel olarak mükemmel. Spor sadece çok büyük miktarda enerji verir.
 5. Günlük "sessizlik saatinizi" düzenleyin. İlk başta zor görünebilir. Ancak pratikle yabancı düşüncelerden ayrılabileceksin, kendini tamamen çekmeyi öğreneceksin. Tamamıyla sessizce harcanan bir saat, müziksiz, televizyonlu, telefonsuz ve sosyal ağlar olmadan, sizi enerji ile dolduruyor. Hiçbir şey düşünmemeyi denemek ve şu anda tamamen rahatlamak önemlidir.
 6. Kendine iyi bak. Bakım sadece yakınlarınız için değil, aynı zamanda sizin için de gereklidir. O yüzden ilk önce kendine iyi bak. Cildinize, saçınıza, vücudunuza özen gösterin, kendinize en lezzetli ve güzel yemekleri hazırlayın, spa uygulamaları düzenleyin. Sadece güzelliği değil, sağlığı da getirecek her şeyi seçin.
 7. Manevi gelişim ile meşgul. Rahatlamayı ve meditasyon yapmayı, bir psikoterapistle zihinsel travmanızı gerçekleştirmeyi, ruh ve enerjiyle ilgili her şeyi geliştirmeyi öğrenin. Düzenli meditasyon uygulamaları gevşeme ve konsantrasyon becerilerini geliştirmenin yanı sıra muazzam bir enerji artışı sağlar. Derin meditasyon vücudun yeniden başlatılması gibidir, bundan sonra kendinizi rahatlamış ve enerji dolu hissedeceksiniz.
 8. Sezginize ve iç sesinize güvenin. Çok sık, sadece mantığa ve rasyonalizme güveniriz. Bu iyi, ama gerçek arzularını ve isteklerini unutabilirsin. Bu nedenle, ne zaman bir seçim yapmanız gerektiğinde, ilk önce kendinize sorun ve akla gelen ilk karara uyun, sağduyuna aykırı olsa bile. Bilincinizde, en iyi sonuçlara yol açacak tüm soruların ve çözümlerin cevapları zaten var.
 9. Yalnızca size rahatlık hissi vererek kendinizi kuşatın. Bu sadece durum için değil aynı zamanda insanlar için de geçerlidir. Benlik saygınızı bastırabilenlere ve sınırlarınızı ihlal edenlere elveda deyin. Sizi motive eden, ilham alan ve memnun olanları bırakın. Toksik insanlarla iletişim kurmak, enerjinizi kaybetmenize neden olur, öyleyse neden onları hayatında bıraktınız?
 10. Olağan şeyleri sırala. Normal rotada değil işe gidin ve yeni bir tane oluşturun. Günlük rutininizi değiştirin. Yeni bir şeyler yapın, yeni olumlu alışkanlıklar geliştirin ve yeni deneyimler edinin. Her zamanki gibi bir şeyi değiştirmeye çalışın, yıllar boyunca ortaya çıkan tepkiler.

İlham Aldırma Uygulamaları

Çok sık olarak, ilgisizliğin ve bozulmanın durumu, hedeflerinizin eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Özel bir sorun yok gibi gözüküyor, ama yol gösterici bir yıldız yok, sizi aydınlatacak ve sabahları mutlu bir şekilde uyanmanızı sağlayacak bir plan yok. İlham uyandırmak, enerji kazanmak ve bir akış durumuna geçmek için aşağıdaki uygulamaları kullanın.

Ne yapabilirim

 1. Bir günlük tut. İdeal olarak, uyandıktan hemen sonra 3-4 sabah sayfası yazın. Burada yetenek yazmak gerekli değildir. Sabah düşüncelerinin tüm akışını kağıda dökmeniz yeterli. Bu, düşünme karıştırıcısını durdurmaya ve zihni yeni fikirlere açmaya yardımcı olacaktır.
 2. 50-100 hedef veya arzunun bir listesini yapın. Özellikle neyin yandığını seçin ve takip edin. Tamamlandı - bir sonraki adıma geçin. Birçok küçük adıma geçebileceğiniz ve yavaş yavaş istediğinizi başarabileceğiniz bir tür küresel hedefiniz varsa, iyidir.

Özetliyoruz

Videoyu izle: Erken boşalmanın çözümü nedir?İlacın Kullanımı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler (Aralık 2021).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send