Rüya yorumu

14 yıl beraber: ne düğün ne

Pin
Send
Share
Send
Send


Onuncu yıldönümü geri döndü ve birlikte yaşamanın 14. yıldönümü fark edilmeden yaklaştı. 14 yıl birlikte yaşadıysanız: ne tür bir düğün, buna ne denir? Bu yıldönümü akik düğünü olarak adlandırılır. Akik, güzelliği ve sertliği ile ayırt edilen yarı değerli bir mücevherdir. 14 yıl boyunca evlilik ilişkisini karakterize etmek bu şekilde mümkün.

Ailemin akik düğününü hatırlıyorum: bu tarihi evimizde kutladılar ve sadece yakın insanları davet ettiler. Yaygara olmadan çok rahat ve lezzetli bir kutlama oldu. Makalede, birlikte 14 yıl geçirmenin nasıl kutlanacağı ve eşlere ne verebileceğiniz konusunda fikirlerinizi paylaşacağım.

Gelenekler ve gelenekler

14 yıllık bir evlilik boyunca eşler, birlikte yaşama bir çiftin büyük sevgiyi ve anlayışı tanıttığı pek çok sıkıntı ve yaşam çatışmalarının üstesinden geldi. Özel bir kutlamanın yanı sıra hayranlık ve saygıya değer. Günlük eşler birbirlerinde, yıllarca sevgi ve uyum içinde bir arada yaşamalarını sağlayan nitelikler ortaya koymaktadır.

Ama neden bu yıldönümü akik dendi? Çünkü bu mücevher bölümünde karmaşık desenli bir yapıya sahiptir. Bir çiftte aile ilişkilerinin çeşitliliğini ve çeşitliliğini sembolize eder. Akik, sıradışı iç içe geçme desenleri ve renkleri ile ayırt edilen birçok çeşidi vardır.

Akik güçlü bir muska olduğundan, uzun yıllar boyunca gerçek bir aile koruyucusu olabilir. Akik'in büyülü nitelikleri, sıcak temperli doğayı pasifleştirme ve içsel uyum ve barış sağlama yeteneğini içerir. Bu kalite birlikte yaşamak için çok önemlidir. Bu nedenle eşler, 14 yıllık aile ilişkileri sınırını geçebildi; bu da dayanıklılık, sakinlik ve karşılıklı anlayış mucizeleri gösterdi.

Dikkat! Eski günlerde aile geleneklerinin gözetilmesinin kötülükten ve talihsizlikten en güçlü tılsım olduğuna inanılıyordu.

Düğün günü taştaki kalıplara bakma geleneği var. Eşlerin aynı anda şerit desenlerinde aynı arazileri veya nesneleri görmesi iyi bir alâmet sayılır.

Bununla birlikte, herkes bu yıldönümünün başka bir koruyucu olaya sahip olduğunu bilmiyor. Aile bağlarının gücünü ve fildişinin rengi eşlerin ve sadakatin düşüncelerinin saflığını sembolize eder. Bu nedenle, akik düğünde bazen fildişi el sanatları verir. Fildişi figürinler yerine (pahalıdırlar), akikten bir fil heykelcik verebilirsiniz. Böyle bir rakamın eşlere iyi şanslar ve mutluluk getireceğine inanılıyor.

Hediyeler

14 yıllık evlilik yıldönümünde ne vermek istersin? Her şeyden önce, onlar bu gem takı ve el sanatları vermek - akik. Gerekli hediye akikten yapılmış bir mücevher saklama kutusu olabilir. Güzel, bu muhteşem mücevherden şamdanlar bakın. Ancak, hediye fantezileri akikten üretilen ürünlerle bitmez ve eşler birbirlerinden değerli metallerden yapılmış mücevherleri verebilirler.

Küçük bir aile düğün hediyesi töreni var. Kocası akik boncuklarını boynuna geçirir ve akik kolluğunu gömleğinin üzerine bağlar. Ondan sonra, çift kardeşlik ve öpücük üzerine tatlı bir şarap içer.

Eşi akik hediye listesi:

 • küllük;
 • masa saati;
 • ofis malzemeleri;
 • kol düğmeleri, kravat klipsi;
 • sigara vakası;
 • akik ile halka;
 • satranç.

Eşi için akik hediyeler listesi: takı, mücevher saklama kutusu, çay seti.

Akrabalar ve yakın arkadaşlar, akikten eşlere el sanatları verebilir:

 • fotoğraf çerçeveleri;
 • şamdanlar;
 • ofis malzemeleri;
 • Dekoratif figürler

Bu mücevherden el sanatları seçimi oldukça çeşitlidir. Herhangi bir hediyelik eşya dükkanında nezih bir hediye bulabilirsiniz.

Bir armağan olarak, önemli olan fiyat değil, bağışçının yardımsever tutumunun olduğunu hatırlamak önemlidir.

zafer

14. evlilik yıldönümünü nasıl kutlarım? Her ne kadar tarih bir jübile olmasa da, bazen onu büyük bir şekilde kutlamak gelenekseldir. Kutlamada akraba, arkadaş ve meslektaşları davet ediyoruz. Her ne kadar akik düğününün sevdiklerinize ve akrabalarınızda kutlamak için daha iyi olduğuna inanılıyor. Mütevazı bir aile kutlamasının destekçileri eşlerin evinde karşılanabilir, muhteşem tatilin destekçileri daha iyi bir kafe kiralamalıdır.

Dikkat! Bazı çiftler akik düğününü yalnız başına kutlarlar.

Düğün gününü birlikte kutlamaya karar verirseniz, mum ışığında romantik bir akşam yemeği ayarlayabilir veya rahat restoranı ziyaret edebilirsiniz. Uzun süre bellekte kalacak samimi bir akşam olacak. Kayıp evlilik yıldönümleri, özellikle onları unutmak çok kötü bir işaret. Bu tür çiftler evlilik birliğini kurtaramaz ve dağılmazlar.

Yaz düğünleri doğada kutlanabilir. Yakın arkadaşlarınızı ve akrabalarınızı davet edin, bir büfe masası hazırlayın. Bu tatil uzun süre herkes tarafından hatırlanacak. Yıldönümü tarihinin arifesinde (15 yıl), bir akik düğünü daha mütevazı görünebilir.

Ne tatil kutlamak, ne giymek? Takım elbise şenlikli giyilebilir ve onlara akikten aksesuarlar eklenebilir. Bu oldukça yeterli olacak.

Aile hayatı krizi

Psikologlar 14 yıllık dönüm noktasının evlilik ilişkilerinde kriz zamanını sembolize ettiği konusunda hemfikirler. Aile hayatının monoton ritmi, rutin işler ve sürekli küçük kaygılar depresif bir duruma neden olabilir. Her iki eşin de bu zamana maruz kaldığı orta yaş krizi. Bütün bunlar aile ilişkilerinde değişiklikler yaratıyor.

Kriz ilişkilerinin keskin köşelerini bir şekilde yumuşatmak için ortak bir yolculuğa çıkmanız önerilir. Durumdaki değişiklikler ve yeni izlenimler evlilik ilişkilerini olumlu yönde etkileyecek, hayatınıza yeni bir bakış atmanıza ve geçmişten gelen hoş anların hafızasını tazelemenize yardımcı olacaktır.

Akik'in Kırım, Hindistan ve Brezilya'da mayınlı olduğu belirtilmelidir. Bu ülkelere seyahate çıkarsanız, seyahatin sonucu aile ilişkileri için elverişli olacaktır. Astrologlar ve psikologlar, aile hayatının 14. yılının çok önemli olduğunu düşünür: sevgi ve sadakat yemini tekrarı, eşlerin evlilik ilişkilerini güçlendirir. Bu yeminler, bir düğün sırasında olduğu gibi, arkadaş ve akrabaların varlığında telaffuz edilebilir. Ve evli çiftin önünde, birlikte yaşamanın 15. yıldönümünü kutlayan bir kristal düğünü bekliyor.

Pin
Send
Share
Send
Send