Rüya yorumu

Pembe düğün: kaç yıl birlikte yaşamanız gerekiyor

Pin
Send
Share
Send
Send


Bu yıldönümü farklı bir isim var - düğün. Ama daha sık pembe denir. Ve bu yıldönümü sembolü de bu güzel çiçektir - bir gül. Çift 10 yıl birlikte yaşamayı başardıysa, pembe bir jübile görmek için yaşadılar.

Pembe düğün birliğin gücünü, sıkıntıya karşı direnci ve karşılıklı sevgiyi sembolize ediyor. Ebeveynlerimin pembe düğününde çocukken bulundum, ama bu özel tatil atmosferini ve çok güzel hediyeler hatırlıyorum. Makalede, onuncu yıldönümü kutlamalarının geleneklerini ve eşlere verilen hediyeleri anlatmak istiyorum.

Jübile Gelenekleri

Evliliğin ilk on yılı özel bir tarih. Bütün çiftler birlikte bu şekilde gidemez, çoğu sapkın. Fakat eşler on yıllık notu aştığında, seçimlerinin doğru olduğu anlamına gelir. Bu tarihte, hayatı birlikte özetlemek, tüm sevinçleri ve üzüntüleri hatırlamak gelenekseldir. Ve sonra gelecek için planlar yapmalısın. Bu çok önemli bir nokta - ortak bir gelecek planlama.

Dikkat! Eğer çiftin ortak planları yoksa, ilişki kopmaya mahkumdur.

Gündelik hayat, telaşsız duygularını kaybedebileceğiniz ve gündelik sorunların kasırgasına yenik kalabileceğiniz bir dizi farklı olaya karışır. Bu nedenle, düğün tarihinin yıldönümü olan, hayatınızdaki en güzel ve en önemli olayı durdurmak ve hatırlamak çok önemlidir. Sadece tüm sorunları ortadan kaldırın ve hoş anılara dalın. Bunun için ve evlilik yıldönümleri var.

Düğüne kalay denir, çünkü bu metal doğuştan gelen bir dirençtir. Bütün zorluklara rağmen eşler bir arada kaldılar ve farklı yönlere dağılmadılar. Bu, eşlerin engellerin üzerinden geçebileceği ve değişen koşullara hızla adapte olabileceği anlamına gelir. Bu, özellikle aynı anda iki kişi tarafından gösterildiğinde, övgüye değer bir karakter özelliğidir.

Düğüne pembe denir, çünkü bu kraliyet çiçeği, birlikte on yıllık yaşamın özünü yansıtır. Bu bir asalet, güzellik ve romantizm kokusu ve kıskançlık ve kınama dikenleridir. Bununla birlikte, dikenlerin farklı bir amacı vardır: Çiçeği olumsuz dış etkenlerden korumak.

İpucu! Geleneksel olarak, yıldönümü pembe renkte gerçekleşir.

Yıldönümü sabahı bir hediye ile başlar - eş sevgilisine bir gül buketi verir. Slav geleneğinde çift sayı kabul edilmediğinden renk sayısı 11'dir. Yıldönümü buketi çok sıradışı:

  • 10 pembe gül;
  • bir beyaz gül.

Her yıl birlikte yaşayan on pembe çiçek sembolize ediyor. Beyaz gül, birlikte bulutsuz bir geleceğin ümidini ve temiz bir ilişkiyi sembolize ediyor. Buket, gelecekteki evlilik hayatının koruyucusu olacak şekilde kurutulabilir.

Bir teneke kaşık ile çok ilginç bir ayin var. Eş, bu kaşığı bütün gün pantolonunun cebine giyer ve yatmadan önce karısının yastığının altına koyar. Bu tören, eşinin hayatının geri kalanını seçtiği kişiyle geçirme niyetini ifade eder. Kaşığın, kocanın bütün düşüncelerini ve umutlarını uyku sırasında karına vereceğine inanılmaktadır.

zafer

Bu yıldönümü büyük çapta kutlanıyor ve yeni bir ailenin doğumunun tüm tanıklarını davet ediyor - misafirler, çöpçatanlar ve hatta bir tost ustası. Her iki taraftan da ebeveynleri davet etmemiz gerekiyor - karı ve koca. Bir eş, özel durum için özel olarak tasarlanmış pembe bir gelinlik giyebilir.

Pembe ve kırmızı masalar ve iç oda dekore edilmelidir. Bunu yapmak için, salonu uygun tarzda hazırlamak için tasarımcıları işe alabilirsiniz. Kocası, karısının kıyafetiyle uyumlu olacak pembe veya kırmızı bir gömlek giyiyor olabilir. Kalay rengini unutma. Gri renklerde aksesuarlar veya iç parçalar olabilir.

Düğün gecesi fırtınalı ve lüks olmalı. Yatak çarşafları mor veya bordo tonları seçmek için iyidir, odanın zemininde ve yatakta pembe yaprakları saçmak için gerekir. Yaprakları ile ortak bir banyo yapabilirsiniz. Kutlama atmosferi sevgi ve güzel anılar, güzellik ve tutku romantizmiyle dolu olmalı.

Bu önemli! Yıldönümünü bir kafede ya da restoranda kutlamak, misafirler ayrıldıktan sonra akşam temizliğine zaman ayırmamak için daha iyidir.

Şenlikli yiyecekler ayrıca pembe jülyenin temasına da uygun olmalıdır, böylece et yemekleri kırmızı veya pembe sosla servis edilir. Tin Wedding'de kırmızı balık - somon, chum somon vb. - servis yapmak gelenekseldir, kek pembe krema ile dekore edilmiştir ve meyveleri kırmızıdır.

Nasıl teneke düğünü yaparlar? Bu, on yıl önceki evlilik kutlamalarının bir tekrarı olabilir - tanıklar, ebeveynlerin sözlerini ayırarak, yeni evliler için hediyeler. Bununla birlikte, bu kutlamada, sevgi ve uyum içinde on yıllık ortak yoldan geçmeyi başaran çiftin esası üzerinde duruluyor. Aynı zamanda, yıllar içinde meydana gelen tüm önemli olayları hatırlamak da düğünde gelenekseldir. En az on önemli olaydan bahsetmeniz önerilir.

Kutlamanın sonunda konuklara size bu aydınlık olayı hatırlatan küçük hediyeler verebilirsiniz.

Yıldönümü Hediyeleri

Bu herkes için çok heyecan verici ve önemli bir konudur - konuklar, ebeveynler ve eşlerin kendileri. Konuklar gül buketleri armağan getirirler, onlarsız bu kutlama düşünülemez. Bu gün fazla miktarda pembe buket bile kötü bir tada benzemiyor: gül ne kadar iyi olursa o kadar iyidir. Yıldönümünün armağanlarından biri, birçok gülün hemen sığabileceği bir hacim vazo olabilir. Vazo teneke olmak zorunda değildir: herhangi bir malzeme kullanılabilir.

Kalay hediyeler:

  • şamdanlar;
  • figürler;
  • fotoğraf çerçevesi;
  • hatıra paraları;
  • kalay kakmalı sofra takımı.

Pembe renklerde hediyeler, yatak takımlarından gül çizimli bulaşıklara kadar olabilir. Ayrıca tematik olmayan bir hediye verebilirsiniz, ancak pembe kağıt veya yapay güller hazırlayın.

Eşler birbirlerine mücevherleri kırmızı veya pembe renkte taşlarla verir. Karısı için bir küpe seti ve bir yüzük / kolye olabilir ve kocası için - kırmızı taşlı kol düğmeleri. Bir eş için, değerli taşlarla süslenmiş orijinal bir sigara kutusu seçebilirsiniz, eşiniz için pembe veya kırmızı taşlar ile süslenmiş bir tabut uygundur. Kırmızı altın unutulmaz mücevherler için en uygun metaldir.

Kutlamanın sembolü olarak, özel yapım teneke halkalarını bağışlayabilirsiniz. Bu kalay yüzükler bakır ve kalay nikah yüzüklerini zenginleştirebilir. Sevgiyle sunulan yüzükler, talihsizliklerden, talihsizliklerden ve hakaretlerden gerçek bir tılsım olacak. Onları sevdiklerinize verin, dışarıdan olumsuz etki etmeden sessiz bir evli hayatın tadını çıkaracaksınız.

Eşlere unutulmaz bir hediye, egzotik bir ülkede denizin ücretli turu olacak. Bu romantik yolculuğun unutulmaz fotoğrafları yıllarca ruhu sıcaklaştıracak. Ancak, onuncu yıldönümü için en iyi hediye, eşlerin birbirlerine olan sevgi ve bağlılığı olacaktır.

Pin
Send
Share
Send
Send