Rüya yorumu

Bir büyükanne için Tanrı'ya itiraz: Torunlar için bir dua tüm durumlar için güçlüdür

Pin
Send
Share
Send
Send


Rab bana yaşamda büyük bir lütuf yolladı - ben, kızım, annem ve daha yakın zamanda büyükannem. Bazen çocuklar bana bütün ailemizin dualarıma dayandığını söyler, çünkü Yüce Olan'ın geri kalanı ders çalışmak için zamana sahip değildir, sonra çalışmak, sonra çocuklar ... Tabii ki, onları biraz suçluyorum, çünkü tapınağı tamamen terk edemezsiniz. nedenler. Ama herkes için dua etmekten vazgeçemiyorum. Rahip bana bu duaların önemini anlattı.

Torunları için Tanrı'ya danışmalı mıyım?

Büyükanne ve büyükbabaların çoğu torunları sadece “güzel bir bebek” olarak değil, aynı zamanda kendi çocuklarını yetiştirirken yapılan birçok hatayı düzeltmek için bir şans olarak görürler. Bu, ilk günlerden itibaren ailenin yeni üyeleri tarafından kuşatıldığı, başka bir oyuncak veya kilo şeker alımı sırasında cömertliğin olduğu sevgi ve bakımı açıklar.

Bebek aynı anda zorluklarla karşılaşırsa veya hastalanırsa, büyükannenin ve büyükbabanın kederi sözlerin ötesindedir. Bütün bu ruh yırtıran duyguları nereye koyacaksınız - korku, endişe ve bazen acılık? Koruma, umut, rahatlık için nereye bakmalı? Tabii ki, imanla! bu nedenle Torunlar için dua etmek sadece mümkün değil aynı zamanda çok da gerekli. Ve sadece çocuklar için değil, aynı zamanda gönül rahatlığı için.

Genel olarak dua nedir?

Dua, sadece tavana veya gökyüzüne yönelik kelimeler değildir. Bu, ölümsüz ruhumuzun Rab ile cemaatidir.

Duyulmak için dua sözleri (hem ruhtan gelen basit talepler hem de aşağıda aşağıda göreceğiniz kutsal babaların oluşturduğu ince çizgiler), Tanrı'nın itaatiyle içtenlikle duyulacakları inancıyla konuşulmalıdır.

Koruyucu azizlere nasıl başvurulur?

Kural olarak, Tanrı'nın Annesi çocuklar ve torunlar için nadiren İsa Mesih ve Rab'bin kendisine dua eder.

Ancak sadece sormanız yeterli değil. Gerçek bir inanan gerekir:

 • tapınağa gitmek, orada sağlıkla ilgili çok az not bırakmak (hem çocuklara, hem torunlara ve diğer akrabalara girebilir, ancak unutma) - zamanımızda vaftizde verilenlerden çok farklı olan laiklerin yerine kilisenin isimlerini girin);
 • kilisede, hane halkının sağlığı için mum yakmayı unutma, ayrıca, ayrılanlar için bir dua ve anıt mum için özel bir kare arifesi vardır;
 • evde Heavenly Patron'a yapılan başvurularda görüntünün önünde kutsanmış bir mum da yanar;
 • Evde ayrıca simge lambasının yanında da yanabilirsiniz.

Farklı insanların nasıl dua ettikleri ve doğru şekilde nasıl yaptıkları ile ilgili daha ayrıntılı bir açıklama, din adamı Peder Vladimir Golovin tarafından söylenecek:

Bazı rahipler, eğer bir kişi çok günahkar ise (ve inananların çoğunluğu ise) Rab'be dua etmemesi gerektiğini söyler. Dualarınızı Tanrıya hitap edecek bir müşteri seçmek daha iyidir. Böyle bir patron doğumda verilen bir melek, adını taşıyan bir aziz ve birçok popüler aziz olabilir.

Örneğin:

 • Şifacı Panteleimon (torununa veya torununa sahip olmaması istenir);
 • Aziz Naum (çocuğa öğretmede başarılı olması istenir, atalarımızın bile "Aziz Naum'u oğlunu akla getir" şeklinde kısa bir adresi vardı);
 • Saints Cyril ve Methodius (evet, okul tarihi ders kitabındakiler aynı zamanda yazma ve öğretme müşterileridir);
 • Matrona Moskovskaya (sağlık hakkında, bebeklerin korunması);
 • Serafim Sarovsky (sağlık hakkında, kötü alışkanlıklardan kurtulma, zor problemleri çözme ve torunları onlara sağlıklı çocuk verme konusunda yetişkinlerse);
 • Milanlı Devrim Ambrose (kiliseye gelmek, tövbe etmek, yaşlılara saygı duymak);
 • Kronstadt'lı John (kayıp bir ruhu kilisenin koynuna geri getirmek, hastaları iyileştirmek hakkında).

Ama elbette, en çok Bakire Meryem'e dua ederler. Kilisede tanıyabileceğimiz birçok iyi anne duası var. Hepsi büyükanneler için uygundur.

Üç tür dua

 1. Özel kelimeler + posta + tatil. Özel bir günde okunan duanın, yazıya uymadan önce en güçlü olacağına inanılıyor. Dahası, yazı mutlaka bir kilise olmayabilir - Et Yiyen sırasında bir gün veya bir hafta bile seçebilir ve tuzlu olan her şeyden vazgeçebilirsiniz (veya sadece tatlı, yağ). Bu tek başına veya bir eş ile birlikte yapılabilir.
 2. Tapınaktaki Rab'be itiraz. Ortak dua çok güçlü olarak kabul edilir. Bu nedenle, çoğu zaman torunların sağlığı hakkında bir not bırakın ve sağlık izin verirse, servisi ziyaret edin. Rab onların yanında durmanızı gerektirmez - eğer dayanamıyorsanız, bir bankta bir köşede oturun ya da bir sandalye isteyin, ancak herkesle dua ettiğinizden emin olun.
 3. Akşam Özel / Aile Namazı. Torunlarınızla dua edebilirsiniz. Ama büyüdüklerinde, karakteri bölmeye başlayacaklar ve kesinlikle bunu reddedecekler. Onları zorlamayın. Kendin için dua edebilirsin. Ve torunu ya da torunu inancının ateşli bir çelişki gösterse bile, büyükannenin sürekli onlar için dua ettiğini görmek, bilinçsizce kendilerini güvende hissedeceklerdir. Ve gençlik maksimalizminin dönemi geçtiğinde, onlara hangi örneği gösterdiğinizi kesinlikle hatırlayacaklar.

Dedenin torun hayatındaki manevi rolü

Bazı insanlar bunu söylüyor Küçük Hıristiyan inancının oluşumunda, büyükanne kendi annesinden daha büyük bir rol oynar. Kendiniz için karar verin: bir erdem örneği olan bir anne bulmak zordur. Bugün bebeğe yalan söylemenin iyi olmadığını ve üç gün sonra işe geç kaldığını, kocasına aceleyle “trafik sıkışıklığına yalan söylüyorum” diyor ve çocuk bunu duyuyor. Veya: bir gün zayıf olanı kırmanın kötü olduğunu söyler ve başka bir günde en küçük ve zayıf olduğunu unutarak bir çocuğu azarlar (hatta kıçına tokatlar). Ve binlerce örnek var.

Hayat yaşayan ve bilgelik kazanan büyükanne acelesi yok. Çalışırken bile, para kazanmanın aile kadar önemli olmaktan uzak olduğunu anlıyor. Bu nedenle, bebeğe her zaman nazik bir söz ve gülümsemesi vardır. Çocukların büyükannelerine bu kadar güvenmeleri ve onlara tamamen saygı duymaları şaşırtıcı değildir.

Ebeveynleri, bazen neredeyse işte yaşadıkları için suçlamak zordur; çünkü çocuklarını beslemeye, giydirmeye, ayakkabılamaya, ayakkabmaya zorlamaya çalışıyorlar. Bunların hepsi de gerekli. İyi ve Eski neslin görevi, çocuklara huzuru, dünyayı huzura kavuşturmak ve Tanrı ile güven ilişkisini aşılamaktır..

Ek olarak, torunları için bir örnek teşkil ediyorlar. Eğer büyük annenin evi her zaman temizse, küçük bir torun için norm haline gelir. Eğer büyükbaba insanlar hakkında (özellikle gözler için) asla kötü konuşmayacaksa, torun bunun doğru olduğunu anlayacaktır. Ve eğer büyükanne ve büyükbaba kiliseye dua edip katılırlarsa, torunlar inancı “rahipliğin rahipleri” (ve iletişim halindeyken internette böyle söylerler) olarak değil, normal, alışılmış yaşam tarzı olarak algılarlar.

Tüm durumlar için en güçlü dualar

En güçlü ve en etkili olan kelimeler:

Sağlık hakkında

Koruma hakkında

Küçük çocuklar için şu kelimeleri okuyun:

Ve bunlar yetişkin torunları için zaten kendi hayatlarını yaşıyorlar:

Okulda veya işte başarı üzerine

Torunlar için mutlu bir hayat hakkında

özetlemek gerekirse

 • Büyükanne veya büyükbabasının torunları için dua çok güçlü. Çocukları sadece hastalıklardan ve sorunlardan korumakla kalmaz, aynı zamanda onlara Hristiyan değerler için bir sevgi verir ve aynı zamanda kötü düşüncelerden (huzursuzluk, acılık, umutsuzluk) dua edenlerin ruhunu korur.
 • Birçok insan doğrudan Rab ile konuşur. Ama kendinizi günahkâr biri olarak görüyorsanız, Bakire Meryem, Şifacı Panteleimon veya Matronushka'ya dua etmek daha iyidir.
 • En popüler dualar “Sağlık İçin” ve “Öğrenmede Başarı” dır. Ayrıca, büyükanneler çocuklarının korunması için cennetten gelen müşterilere ve mutlu bir yaşam sürmeleri gerektiğini soruyorlar.
 • Torunlar için, bir kez çocuklarınız için okuduğunuz herhangi bir ana duayı okuyabilirsiniz.

Peki ya torunlarınız sizinle dua etmek ve kiliseye katılmak istemezlerse? Vazgeçmeli miyim? Bu soru, bu kutsal babanın çalışma yıllarında kilisesi yüzlerce büyükanne ve kilisesi tarafından ziyaret edilen yüzlerce büyükanne ve onların "evcil hayvanı" olarak ziyaret ettikleri rahip tarafından ve olgun yaşları kadar erken yetişmiş olan torunlar tarafından yorumlanacak:

Pin
Send
Share
Send
Send