Rüya yorumu

Ne Radonezh Sergius dua

Pin
Send
Share
Send
Send


Çocuklarımızın, özellikle günümüzde, bütün bir bilgi akışının olgunlaşmamış zihinlere çarptığı zaman, çalışmaları her zaman kolay değildir. Büyük zorluklarla kızıma matematik, ne öğretmenler, ne öğretmenli ek sınıflar, ne de daha titizlikle çalışmak için iknalarım verildi.

Çocuğun zor olduğunu gördüm - elinden geldiğince çabalıyordu ama durum değişmedi. Nihai kontrol için başka bir değer getirdikten sonra, çocuğumun dualara gerçekten yardım etmesi gerektiğini fark ettim.

Radonezh Aziz Sergius'a dua etmeye başladım, kızımın okul müfredatı ile ilgili çalışmalarında başa çıkmalarına yardım etmeleri için azizin bize sebep olmalarını istedim. Duanın ilk günleri kolay olmadı, bazen durumun düzeltilemediğini, kendimi iktidarsızlığımı, umutsuzluğumu hissettim.

Ama her sabah ve her akşam bir dua okumaya devam ettim ve dua etmenin kolaylaştığını fark ettim, kızımın kesinlikle onun için zor olan konularla ilgileneceği inancı vardı.

Birkaç hafta sonra, ev ödevini kendisi yaptı. Evet, görevler basitti, ancak bu karmaşıklık seviyesinden önce bile onun için kritikti. Çeyrek sonunda o zaten sağlam bir matematik üçlü vardı. Belki bu skor çok yüksek değil, ama bizim durumumuzda zaten bir zafer oldu!

Zamanla bilgi seviyesi yükseldi ve şimdi kızı sık sık getirdi ve dört, hatta beşi son kontrolde. Sergius of Radonezh'e dua etmenin çocukların öğrenmesine yardımcı olacak etkili bir araç olduğunu anladım. Kızımın yeteneklerine ve çalışkanlığına güvenmiştim!

Gençlik Tarihi Bartholomew

St. Sergius’a öğrenme başarısı için neden çoğunlukla dua ediyoruz? Gerçek şu ki, azizin kendisinin de okuryazarlık okumakta muazzam zorluk yaşadığı. Uzak XIV yüzyılda yaşadı ve o zamanlar sadece birkaçı okuyabilir ve yazabilirdi.

Bir çocuk olarak, Bartholomew (adananın dünyaca adıydı) harfleri öğrenemedi ve yazılı veya el yazısı kelimeyi anlayamadı.

Her şeyden önce, gençlik kilise kitaplarını anlamak için okuryazarlığa hakim olmak istedi - genç adam çok dindardı, kilise kanonunu daha derinden incelemek istedi. Ama hiçbir şey işe yaramadı!

Bartholomew başarısızlıkları konusunda çok endişeliydi ve ailesi onunla yas tuttu. Gelenek, bir çocuk sahada bir kez karşılaştığında, yürüyüş sırasında talihsizliğinden bahseden yaşlı bir keşiş olduğunu söylüyor. Yaşlılar Bartholomew'u okuryazarlık okumak ve Tanrı'ya hizmet etmek için kutsadılar.

Ve o gün bir mucize gerçekleşti - yürüyüşe dönen çocuk Kutsal Yazıları ele geçirdi ve okuma becerisi ile hiç zorluk çekmemiş gibi okumaya başladı! Gelecekteki aziz ve ailesi, oğlanın Rab'bin meleği tarafından kutsandığını fark etti.

Dua - okulda destek ve sınavlar

Gelecekte büyük bir münzevi olan Bartholomew gençliğinin tarihi, belli bir bilim çalışmasında ciddi sorunlar olsa bile üzülmemesi gerektiğini söylüyor. Bir konuyu anlamak için ateşli bir arzu varsa, ancak işe yaramazsa, o zaman St. Sergius kurtarmaya gelecek.

Başka bir şey - bir kişi herhangi bir çaba sarf etmezse. Bu durumda, dua etmek değil, çalışmalarda neyin daha inatçı olması gerektiğini düşünmek önemlidir.

Ancak öğrenmeye ilgi varsa, o zaman dua kesinlikle en etkili araç haline gelecektir. Hem öğrenciler hem de velileri duayı okuyabilir. İdeal - ortak dua, ebeveynleri çocuklarıyla birlikte dualar okuduğunda - bu en istikrarlı ve hızlı sonucu verir.

Dua, başarısızlıkları konusunda çok endişelenenlerin aklını yatıştırır, kendi yeteneklerine güvenir. Sıkı bir öğretmenin korkusu ortadan kaybolur, bir okul çocuğu veya öğrenci yeni bilgilerde ustalaşma gücüne ve yeteneğine sahiptir.

Dua sürecinde, çocuk yetişkinlerin desteğini hissediyor ve Yüksek Güçlerin korunmasını hissediyor, bu nedenle sürekli stres ve okul korkusu ya da zor bir konudan muzdarip oluyor, zihinsel çalışma potansiyeli ortaya çıkıyor.

Bu alanda, diğerlerinde olduğu gibi, Tanrıya güvenmek çok önemlidir ve Radonezh Aziz Sergius'a dua etmek hem yetişkinlere hem de çocuklara bu konuda yardımcı olmaktadır.

Sergius of Radonezh için yapılan ortak duaların 40 gün boyunca okunması halinde en iyi yardımcı olduğuna inanılıyor (sizin için uygun bir zamanda, ancak sabahın en iyisi).

Ayrıca, aziz imajını öğrencinin masaüstüne yerleştirmesi için iyi bir öneri vardır, böylece zor durumda olan herhangi bir çocuğun zihinsel olarak yardım için Radonezh Aziz Sergius'a gelmesi sağlanır.

Ne Radonezh Sergius dua

Rev aşağıdaki durumlarda yardımcı olur:

 • iş konularında
 • ticari büyüme için, işletme alanındaki ticari sorunları çözme,
 • hastalık sırasında (iyileşme yardımı),
 • kalbimizi kaybettiğimiz dönemde (inancı güçlendirir),
 • sınavlarda kontrol olayları
 • Çocukların ve öğrencilerin düşük performans göstermesi durumunda,
 • Konuşma ve sunumlar arifesinde kendinden şüphe duyulması durumunda.

Radonezh Aziz Sergius'a kim yardımcı olur? Keşiş, bütün kalbiyle Tanrı'ya derin bir inançla yürekten konuşuyorsa, herhangi bir kişinin duasına yanıt vermeye hazırdır. Fakat daha sık, geleneğe göre, kutsal münzevi koruduğuna inanılmaktadır:

 • öğrencilerin
 • öğrencilerin,
 • her yaşta herkes kendileri için yeni dersler alıyor
 • okul ve öğrencilerin sevgi dolu ebeveynleri
 • öğrencileri için endişelenen öğretmenleri ve eğitimcileri önemsemek.

Ana bulgular

Videoyu izle: The Holy Trinity-St. Sergius Lavra - Sergiev Posad Zagorsk Russia (Eylül 2021).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send