Rüya yorumu

25 yıl: ne düğün ne

Pin
Send
Share
Send
Send


Yirmi beş yıllık evlilik, gümüş bir düğünü kutlar. Bu, eşlerin hayatında çok dokunaklı bir olaydır, çünkü her çift bir çeyrek yüzyıl boyunca birlikte yaşamaya yetmez. Ailemin 25. yılını nasıl kutladığını, onlara ne hediye verdiklerini hatırlıyorum.

Keskin uçlu hediyelik eşyaların sembolik bir ücrete dayandığı ortaya çıktı. Makalede, bu kadar önemli bir olaya mutlu bir eş verebileceğiniz ve bu olayı nasıl kutlayacağınız konusundaki fikirlerinizi sizlerle paylaşacağım. Ayrıca, yasaklanmış eşyalar ve hediye eşyalarınızı da dikkate alacağız.

Halk gelenekleri

Gümüş rengi bilgelik ile sembolize edilir. Bu yıldönümünde eşler gümüş alyans alışverişinde bulunurlar. Geleneğe göre, karı koca nişan altını çıkarır ve birbirlerinin isimsiz parmaklarına gümüş yüzükler koyar. Altın yüzükler saklama kutusuna koyulur.

Sabahları, eşlerin ellerini gümüş bir kapta yıkaması gerekir. Mevcut değilse, gümüş bir nesneyi bir cam kaba koyun ve yıkayın. Sonra çift havlu ile silindi, birbirlerine sunuldu. Toplamadan sonra su zemine dökülmeli - temiz havada buharlaşmalıdır. Bu su ile birlikte dertler, sıkıntılar ve hastalıklar bir çiftin hayatından kayboluyor.

Dikkat! Gümüş yıldönümü büyük ölçekte kutlanır, şık bir masa oluşturur. Eşler hatıralar veriyor.

Daha önce, gümüş jübile, ilk düğünde bile hazırlandı. Gençler üç şişe şarap saklamak ve gümüş yıldönümü olana kadar saklamak zorunda kaldılar. Şişelerin ilki eş, ikincisi - davetli konuklar için tasarlanmıştır ve eşler üçüncü şişeyi birlikte içmelidir.

Jübile somunu - gümüş jülyenin ana yemeği: eşler bir bıçağın sapına tutunarak birlikte kesmeli. Gelin ve damat beraber düğün pastasını kestiklerinde, bu gelenek düğünü andırıyor.

Birçok misafir yıldönümüne davet edilir ve gençliklerinde düğüne tanık da ararlar. Gelinlikler korunmuşsa, bazılarını yıldönümünde giyebilirsiniz. Örneğin, bir eş peçe ve bir eş kravat takabilir.

Eğer çift evlenmemiş 25 yıl yaşadıysa, gümüş yıldönümü bu kilise törenine katılmak için harika bir bahane olacak.

Unutulmaz hediyeler

Herhangi bir kutlamaya hatıralık verme geleneği, dünyanın herhangi bir yerindeki insanlara özgüdür.

koca

Yıldönümü teması gümüş olduğundan, hediyeler bu metalden sunulmaktadır. Gümüş bir bileklik, gümüşden yapılmış bir küllük, gümüş kol düğmeleri veya burçlu bir kolye bulunan bir saat olabilir. Eğer koca Ortodoks ise, bir muska veya gümüşle kaplanmış koruyucu azizin simgesini bağışlayabilirsiniz. Ancak, gümüş şeylerle uğraşmamalısınız, sadece kalbin derinliklerinden unutulmaz temalı bir hediye yapabilirsiniz.

Sevgili karıma 25 yıllık düğün için ne vereceğim? Kadınlar için hediye seçimi oldukça çeşitlidir:

  • takı;
  • gümüş kaplamalı tabut;
  • güzel gümüş eşyalar;
  • gümüş figürinler.

Sadece karına uzun süredir hayal ettiği şeyi verebilirsin. Gümüş bir şey olmayabilir, ama kalbi için çok değerli.

İpucu! Sevgili karınıza sevdiğiniz 25 çiçeklerden oluşan şık bir buket vermeyi unutmayın.

Ayrıca karınıza bir hediye çikolata da verebilirsiniz. Karının beğendiği tek şey yıldönümü kutlamalarında sunulmaya değer.

Her iki eş için hediyeler

Her iki eşe de gümüş bir düğün ne yapmalı? Ortak bir hediye, gümüş tabaklardan oluşan bir settir. Bu bardakla içme suyu ya da alkol için gümüş bardak seti için bir sürahi olabilir. Bir gümüş tepsi veya yemek de harika bir hediye fikridir. Bir çift için unutulmaz bir dilek ile bir gravür yapabilirsiniz.

Bu önemli! Yıldönümünde keskin nesneler veremezsiniz. Sette herhangi biri varsa, hediye için nominal bir ücret almanız gerekir.

Bir hediye için iyi bir fikir, eşleştirilmiş bir gümüş heykelciğidir. Bu, birliğin istikrarını ve gücünü yıllarca sembolize edecektir. Kuğu, ördek veya güvercin figürleri bu kutlamanın yolu olacaktır. Eski zamanlardan beri bu kuşların, evlilik ilişkilerinin uyumu olan evlilik birliğinin sembolleri olduğuna inanılmaktadır.

Gümüş bir mutluluk ağacının yanı sıra gümüşden yapılmış bir at nalı seçeneğini de düşünebilirsiniz. Bu hediyeler aileye iyi şanslar ve refah kazandıracak. Bir yıldönümü ya da hatıra yazıtlı madeni paralar için gümüş çan bağışlamak daha ucuzdur.

İç ürünler - yıldönümü hediyeleri için başka bir seçenek. Gümüş kaplamalı bir masa veya duvar saati veya gümüş kaplamalı bir çerçeve içinde bir resim olabilir.

Seçim mücevherlere düştüyse, birbirleriyle uyumlu olmaları gerekir. Eğer karısına gümüş küpeler takılmışsa, koca bunlara uygun kol düğmeleri ile birlikte sunulmalıdır. Eşine bir kolye verilirse, kocanın kravatına gümüş bir iğne verebilir.

Dikkat! Peter ve Fevronia'nın gümüş çerçevedeki simgesi, gümüş bir düğünün inanan eşlerine mükemmel bir hediye.

Modern zamanlarda, nevresim takımları ve ev gereçleri ile gümüş bir düğün sunulmaktadır. Bir fotoğraf çekimi için ödeme yapabilir ve yıldönümü için profesyonel bir fotoğrafçı davet edebilirsiniz. Uzun yıllar unutulmaz resimler, hoş anılarla ruhu sıcak tutacaktır. Çocuklar ebeveynlere egzotik bir ülkeye yıldönümü ödemeli seyahat verebilir.

Özel hediyeler

Yıldönümünün tercihlerini iyi biliyorsanız, o zaman kutlama için özel hediyeler verebilirsiniz:

  • kebap veya barbekü için set;
  • bahçe, şezlong veya salıncak için güzel hasır mobilyalar;
  • bahçe için orijinal hayvan heykelcikleri.

Bu tarih için özel olarak yapılan yıldönümü madalyası, evli çift için harika bir hediye olacak. Ana hediyeye ilaveten çiftin gökyüzüne salıverileceği Çin fenerleri olacak.

Ne verilemez

Başını belaya sokmamak için, hediye kısıtlamalarına ve yasaklarına uyman gerekiyor.

Yasaklı hediyeler ayna. Birçok olumsuz işaret ve batıl inançla ilişkili olduğu için bu maddeden kaçınılmalıdır. Her zaman başka bir hediye seçebilirsin, en güzel aynada bile seçimini kesmemelisin.

Birçoğu vermenin kötü bir alâmet olduğunu düşünüyor saat. Zaman sınırını sembolize ediyor, ölümü hatırlatıyor. Eşler farklı işaretlere inanırsa, duvarda, yerde ya da bir bilezik ya da zincir üzerinde, duvarda, ya da bir bilezik üzerinde onlara saat vermemek daha iyidir.

Eşlere yıldönümü verilmesi tavsiye edilmez antika eşya, eski sahiplerinin enerjisini korudukları gibi. Bu insanların aile hayatı neydi, kimse bilmiyor. Bu nedenle, riske atmamak daha iyidir.

Veremem kırılgan şeylerhangi hızla kırılabilir ya da kırabilir. Bu çok kötü bir aldatmaca, bu yüzden bir hediye seçiminin hedefi, dayanıklı ve güvenilir bir nesne olmalıdır. Kural olarak, gümüş.

Vermek için istenmeyen güller. Bunlar güzel çiçekler, ama dikenleri var. Batıl inançlı insanlar açısından bakıldığında, güller evlilik yıldönümü hediyesi için en iyi seçenek değildir.

Vermek için tavsiye edilmez inci mücevherleri. Bu mineral farklıdır ve enerjileri uyuşmazsa sahibine talihsizlik getirebilir. Hiçbir şey için değil, inciler büyük gözyaşlarıyla karşılaştırılır. İnciler, yalnızca Balık burcunun altında doğan kadınlar için idealdir.

Eşlere bir çaydanlık ve ortak bir fotoğraf veremeyeceğinize dair işaretler var. Fakat çok az insan bu hediyeler üzerine düşünecek, bu yüzden endişelenmemelisin.

Sonuç

Gümüş Yıldönümü - evli bir çiftin hayatında harika bir zaman. Ancak kutlamalar burada bitmiyor: ileride bir yeşim düğünü bekliyor!

Pin
Send
Share
Send
Send